Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie. Mam teraz CUBE LTD rama 17"  i chcę zrobić taką zmianę, kupuję ramę FULLa CUBE AMS lub Stereo oraz damper i resztę przkładam z LTD.

Tylko się zastanawiam czy nie brać ramy 15". Niby moja 17 jest ok ale może 15" będzie bardziej poręczna?

Moja waga 80kg, wzrost 175cm.

 

Rama 15" ma 39,5cm a 17 42cm .

Co wy na to, nie będzie to przegięcie?

 

Ps.

 

Kupując nową ramę muszę do niej dokupić coś jeszcze ?

Jakoś ją uzbroić ? Miseczki itd ?

 

Edytowane przez RoloVc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie tak mało. Twoja obecna rama jest dość krótka. Jestem 2-3 cm wyższy i na pewno nie kupiłbym tak krótkiej ramy jak LTD w rozmiarze 17 cali, a ty zastanawiasz się nad 15-ką. Nie bardzo rozumiem dlaczego. Chcesz sobie zrobić krzywdę na zjazdach? Pomyśl logicznie, 15 cali to najmniejszy z 5 dostępnych rozmiarów, a ty masz 175 cm wzrostu, czyli lokujesz się gdzieś w okolicach średniej wartości dla męskiej populacji. No, może lekko poniżej, ale to nie powód, żeby kupować rower na tak małej ramie.

Edytowane przez arek_wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu takiego roweru:

 

Kellys Phanatic 10 (na kołach 28")

 

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/kellys-2014/rowery-crossowe/kellys-phanatic-10?cPath=6_699_850_4475&

 

Przy wzroście 172 cm (odległosć krocza do ziemii 77 cm), sprzedawca namawia mnie na ramę 19", jest ona na styk i wydaję mi się że przy moim wzrośćie 17-ka byłaby wskazana, do której niestety nie miałem okazji się przymierzyć.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Edytowane przez chad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy wzroście 172 cm (odległosć krocza do ziemii 82 cm), sprzedawca namawia mnie na ramę 19", jest ona na styk i wydaję mi się że przy moim wzroćie 17-ka byłaby wskazana, do której niestety nie miałem okazji się przymierzyć.
 A jak ci pasowała w długości :icon_question:​ , że górna rura jest na styk to nic nie szkodzi to nie jest "góral" tylko rower crossowy. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower Cube Cross:

http://www.cube.eu/en/bikes/tour/cross/cube-cross-black-anodized-anthrazit-white-2015/

Wzrost 183cm
od klejnotów do ziemi 84cm

 

Rozmiar 54cm będzie odpowiedni?

 

P.S.
Nie mam jak przymierzyć, bo najbliższy sklep który ma na miejscu jakikolwiek crossowy model Cuba jest oddalony 500km.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Mam na imię Tomek.

Po wielu latach chcę dołączyć do waszego grona i oczywiście stanąłem przed dylematem jaki rower kupić.

Po wielu godzinach spędzonych na forum zdecydowany jestem na cross'a ( 50% asfalt 50% teren).

Następna sprawa to dobór ramy i tu liczę na waszą opinię.

 

Mam 177 cm , 80 kg i dł. nogi 80 cm.

 

Na oku mam  Meridę Crossway 20 MD  2014  i  40 D 2014 rama 52  a także Evado 3.0  rama 19".

Wg tabeli rozmiarów ram Meridy przy moim wzroście łapię się na 52.

 

Przed przymierzaniem rowerów pytanie czy te rozmiary dla mnie są OK.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

możesz się przymierzyć wstępnie w najbliższym sklepie rowerowym do byle jakiego crossa w rozmiarze 21"

Przymierzałem się do dwóch (m.in. Kellys) w rozmiarze 21".

W obu przypadkach miałem przerwę od rury do "klejnotów" niecały centymetr (nie dotykałem, ale spodnie czuły, że jest bardzo blisko).

Jak to ma się do Cuba 54cm, bo gdzieś się spotkałem z opinią, że Cubowskie 54cm to jak 52cm w innych rowerach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W obu przypadkach miałem przerwę od rury do "klejnotów" niecały centymetr (nie dotykałem, ale spodnie czuły, że jest bardzo blisko).
W swoim crossie tez tak mam :) W takim rowerze to dopuszczalne. Cross to nie rower mtb i nie jeździ po ciężkim terenie. Ważna jest długość górnej rury czy Ci pasowała. 

 

 

Na oku mam  Meridę Crossway 20 MD  2014  i  40 D 2014 rama 52  a także Evado 3.0  rama 19". Wg tabeli rozmiarów ram Meridy przy moim wzroście łapię się na 52.
 Na Twój wzrost i długość nogi bardziej szukaj 19" ( 48 cm.)

 

 

Przed przymierzaniem rowerów pytanie czy te rozmiary dla mnie są OK
52 cm bedzie według mnie za duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierz się dobrze jak w długości jest dobra to bierz 19" ale jak jest już lekko za długa bierz 17"  :)

 

przymierzałem się i jest ok ale  w każdym innym sklepie którym jestem doradzają mi 17-ke - mam teraz mętlik w głowie - jeździłem tylko parę minut tym rowerem i zastanawiam się czy po dłuższej jeździe coś mi zacznie jednak nie pasować.

Swoją droga dlaczego do rowerów górskich rama musi niższa pod kroczem ?

Edytowane przez chad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...