Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z reach i stack?

Obecnie mam ~386.2/560.1 mm (15,5"), ale czuję, że rower jest za krótki.

Zastanawiam się nad ramą Moon która ma 399.2/587 mm (16,1"), Wish 2013 (14"?) ma 396.6/588.1 mm oraz Rock Machine (17") 404.2/611 mm.

 

Przypuszczam, że reach oznacza iż w/w ramy będą dłuższe o 13, 10,4 oraz 18 mm, zgadza się? A o czym informuje mnie stack, bo nie o tym czy zgniotę sobie cojones.

 

Urosłem do 173 cm, styl jazdy to EN/AM.

Edytowane przez partyzant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Sprawa jest dla mnie bardzo pilna  ;)

 

Mam 184 cm wzrostu, przekrok 86 - 88 cm.

Rower, który chcę kupić to Unibike Fusion Disc 27,5 z ramą 21". 

 

W załączniku dodaję geometrię dla Unibike'ów 27,5", którą wyszukałem tutaj na forum.

 

Sugerowałem się różnymi tabelami ale wahania potrafią być od 19" do 22" i nie uwzględniają wielkości kół i geometrii ramy. Proszę o pomoc ;)

post-176454-0-60386000-1403640840_thumb.jpg

Edytowane przez PB1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak trochę zamieszałem, Powyższy obrazek pokrywa się w 100% z tabelą dla modeli Expert i Mission z 2013r (26"), a do modeli 27,5" producent nie załączył żadnej specyfikacji ramy :( Znalazłem ją tutaj: http://www.forumrowerowe.org/topic/112480-ramyrowery-650b-nowe-i-przerobki/page-48?do=findComment&comment=1413523  Możliwe żeby dla modelu z większymi kołami geometria ram była identyczna? Nie wiem co robić, bo 21" mogę mieć od ręki, a 19" obawiam się że może być za mały + trzeba zamawiać i czekać.

 

 

Na czym polega pokraczność tamtej ramy?

Edytowane przez PB1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 21" główka ramy = 16cm (jest to zdecydowanie za dużo) oraz jest dłuższa od rozmiaru 19" tylko o 5mm (powinna byc ok ~20mm)
Jeżeli mowa o typowej rekreacji to idzie to jakoś przeżyć, a jak coś więcej to odpusc ten rower bo nawet sobie mostka dobrze nie obniżysz.

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysokości mostka, to raczej i tak preferuję bardziej podniesioną pozycję. Odnośnie długości ramy, to mostek w Fusionie również wydaje się bardzo długi jakby miał zrekompensować tą długość.

 

 

Poza tym, czy ramy w Fusionie 27,5 są te same co w Expercie i Missionie 26"? Nie potrafię tego samodzielnie ocenić.

 

Mówisz, że i tak lepsza byłaby rama 19"? Boje się, że okaże się za mała, a na zamówienie musiałbym zaczekać x czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat... Sporo już szukałem na forum o ramach Lazaro ale wciąż nie mogę się zdycdować...

Mierze 174cm wysokość ze wzoru na obliczenie dł nogi wychodzi idealnie 18". W ofercie są albo 17" albo 19"...

Do jazdy bardziej rekreacyjnej, wygodniejsza będzie 17 czy 19. Rama ramie nie równa z tego co czytam ale jest sporo osób z rowerami Lazaro więc może ktoś pomocne powie mi wporst....bierz 17" albo 19" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@kaczylepszy, no dokładnie wiem. Chodzi mi o rower MTB zatem mam wybór albo 17" albo 19" i tutaj mam zagwozdkę bo czytając wiele tematów o ramach Lazaro widziałem że ogólnie nie warto patrzeć na rozmiarówkę sprzedawcy bo ramy i tak są większe... Widziałem to na tym forum jak również na innym stąd mam ten dylemat czy lepiej do miejskiego MTB wziąć mniejszą czy większą ramę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o weryfikacje dzialania kalkulatora na stronie canyon.com, czy Spectral AL 29 w rozmiarze L (19') jest dobrym wyborem (zamiast XL (21,5')) dla osoby o wzroscie 188, noga 89?

Geometria jest do zobaczenia tutaj: http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3261#tab-reiter2 (na dole), ew. czy ktos z canyonem moze podzielic sie wrazeniami z rozmiarow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zakupu roweru Kands Maestro. Mam 178 cm wzrostu i zastanawiam się jaka rama będzie dla mnie odpowiednia. Mając do wyboru 19' i 21" wydaje mi się, że 19" będzie ok? Jeśli ma to istatne znaczenie to rower będzie służył do jazdy rekreacyjnej, jednak lubię robić długie trasy, ok 100 km. Z góry dziękuję za porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1,87m wzrostu i od ziemi do kroku jakieś ~83cm - kupuje Kands Maestro i z tabeli ze wzrostu wynika 21", przymieżając Unibike Flash 19" sprzedawca powiedział mi że ten rozmiar jest ok.. Więc przy Maestro 19 czy 21 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć, mam pytanie, na rowerze cross firmy KTM dość stary model stawiam koło 10-8 lat ma, mam napisane że rozmiar to 60, szukałem w internecie ponieważ chciałbym sprawdzić jak to się ma do rozmiarów podawanych teraz 19", 21" itp ponieważ owe 60 wydaje się mi być bardzo odpowiednie do mojego wzrostu, a rozgladam sie za nowym rowerem i zastanawiam się odpowiednikiem którego rozmiaru jest owe 60.

mam 173, a do 29" MTB (Limber Tasso) waham się miedzy 17" a 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozważam zakup Rometa Jolene 2 z 2013 roku, dostępne są ramy 18" i 20". Moje wymiary to 180cm i 84cm, w/g tebelek Rometa powinienem łapać się na ramę 20", ale wiadomo jak to jest. Nie mogę nigdzie znaleźć geometrii tego modelu. Może ktoś doradzi czy powininem skłaniać się ku 18" cz 20"?

 

Link do roweru:

http://allegro.pl/romet-jolene-2-slx-raidon-sf11-avid-promocja-25-i4408497164.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem duża ilość tabelek z dopasowaniem ram crosowo/trekingowych, ale mam wątpliwości. Rower dla mojej dziewczyny, która ma 167 cm wzrostu a długość nogi 80 cm. Według wzrostu powinna brać 17" a według długości nogi 19". Jaki rozmiar będzie najlepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne na dniach kupie Lazaro Integral i nie wiem jaki rozmiar ramy wybrać.

 

Mam 15 lat i 168 cm wzrostu, wszystko fajnie tylko ostatnio sporo rosne ( 4 cm w 3 miesiące ) no i nie chcę abym po roku musiał wymieniać rower bo za mała rama.

 

Co złego może się stać jeżeli wybiore większy rozmiar ramy oraz czy da się to jakoś skorygować???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzrost 177, noga 83.

 

jaki rozmiar scotta aspecta (27.5) będzie dla mnie ? Przymierzałem się w sklepie i przy rozmiarze L stojąc na ramie przy siodełku mam 1-2cm luzu w przekroku. Nie za mało ?

 

 

 

M: podsiodłowa 44, główna 58,5

L: podsiodłowa 48, główna 61,0

 

http://www.scott-sports.com/global/en/products/234049006/bike-aspect-710-s/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie zerknąć na tę aukcję - http://allegro.pl/gazelle-reynolds-531-carbon-shimano-600-tricolor-i4456136661.html

Gość napisał, że rozmiar ramy to 56 cm i osobiście chciałem powalczyć o tę kozę, jednak jak się wczytałem to długość rury podsiodłowej to 53 cm. Czy sprzedawca nie pomylił się zatem z tym rozmiarem? Oczywiście mogę być w błędzie, obecnie planuję zakup swojej pierwszej szosy. Proszę o szybką odpowiedź, jeśli ktoś mógłby pomóc. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...