Skocz do zawartości

[piasta] uszkodzone zapadki wolnobiegu


southsidedriver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tylna piasta miała luzy więc postanowiłem wymienić wianki wewnątrz. Kaseta zeszła lekko i tu pierwsze pytanie czy śrut powinien być luzem oddzielony tylko przekładkami? Aby dostać się do wianka muszę także zdjąć (nie wiem jak to poprawnie nazwać) prawdopodobnie główkę kasety.Nie miałem zielonego pojęcia jak to zdjąć i nadal nie wiem, ale podczas nieudolnych prób uszkodziłem mechanizm zapadkowy. I tu nasuwa się kolejne pytanie co teraz?

Wymiana całej główki czy tylko sprężyn zapadki?

Jak odkręcić główkę, aby wymienić wianek?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnobieg przeważnie ma kolor czarny i największą zębatkę złotą.

Kaseta z reguły jest srebrna, a czasami są nawet złote :D

 

 

Jak byś zapodał nam troszkę zdjęć tego, to o wiele łatwiej było by nam stwierdzić co Ci poradzić.

Bo albo tylko ja mam takie wrażenie że nie zrozumiałem z tego nic :( [Chyba tylko ja :P]

Bo w temacie piszesz że zapadki wolnobiegu, a w treści że chodzi Ci o kasetę.

Co masz na myśli pod pojęciem główka? Czy są to wg. Ciebie te najmniejsze zębatki? :)

 

 

Pozdrower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia przedstawiające główkę nałożoną na piastę.(trochę nie ostre)

Zdjęcia kasety potrzebne? 6przełożeń shimano.

Dokładnie zniszczyłem sprężynkę przy mechanizmie zapadkowym.

Być może się mylę i to co wg mnie jest wolnobiegiem wcale nim nie jest:)

20110505030.th.jpg

20110505031.th.jpg

20110505033.th.jpg

 

Jeżeli naprawa okaże się niemożliwa byłbym wdzięczny za wszelkie propozycje nowych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

To co tutaj jest, a raczej było to jest to część wolnobiegu.

Ja bym proponował to odkręcić, właśnie takim kluczem jak zapodał ci link do aukcji kolega kar268.

Tym właśnie kluczem odkręcisz tą jak ty to nazywasz "główkę".

Nowy wolnobieg możesz kupić również za kilkanaście złotych na allegro :), ale pod 6 biegów może być problem, ponieważ mało kto już używa wolnobiegów, a w szczeg. pod 6 biegów. Ale jak poszukasz to oczywiście znajdziesz.

 

Wiem, wiem, napisane chaotycznie :D, jak byś miał jakieś problemy, albo coś to pisz :).

 

Pzdr.

 

 

PS. Te zębatki fajnie się wbijają w drewno jak mocniej rzucisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, byłby dobry. [Jeśli coś chrzanie, to prosze poprawcie mnie :)]

Każdy wolnobieg, ma tą tzw. główkę z mechanizmem zapadkowym tak jak by "w sobie".

Jest to wolnobieg nakręcany, gwint na który się go nakręca jest tam gdzie teraz na twoim kole znajduje się ta tzw. "główka", a dokładniej jak by "pod nim".

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W główce jest lewy gwint czy normalny?

Chyba normalny, ale interesu sobie nie dam uciąć :)

Gwint jest normalny (wkręca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara), także nie musisz się obawiać o swój interes. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...