Skocz do zawartości

[GPS] Aplikacje rowerowe na androida, symbiana i inne


Hary

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mnie najbardziej podoba się hiszpański program OruxMaps. Jednak ma on pewne minusy - domyślnie instaluje się w pamięci telefonu, a nawet gdy przeniesiemy go potem na kartę pamięci to folder do map "oruxmaps" pozostaje dalej w pamięci telefonu. Można sobie robić własne mapki zarówno z poziomu telefonu jak i na PC. Sposób opisany jest tutaj http://warczaceszprychy.pl/article,show,14,nawigacja-turystyczna.html . Przy okazji w komentarzach jest info na temat zmiany folderu przechowywania map "Dość dziwnie się ustawia wybrany folder. Aby wybrać folder trzeba na niego kliknąć dwa razy. Wejście do środka wybranego folderu i wyjście z ustawień nie zapamiętuje wyboru". Dopóki tego nie przeczytałem męczyłem sie kilkanascie minut :002:

Zrobiłem sobie mape okolic Łodzi na podstawie Openstreetmap Cycle Map. Najmniejszą skala ma mapa o wielkości "17", jednak w porównaniu z "16" nie zawiera więcej szczegółów, za to zżera znacznie wiecej pamięci (rozmiar pobieranej mapki jest ograniczony do ok. 500 MB). Zaś jej skala na telefonie to ok. 1:15000. Więc dla mnie wystarcza. Niestety wszystkie szlaki rowerowe na tej mapce są oznaczone jednym (fioletowym) kolorem i symbolem SRW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Sprawdźcie apkę BLE Heart Rate Monitor. Jest płatna ale dobrze zapisuje trasę, generuje pliki .tcx oraz garminowskie i wrzucasz je na profil Endomondo, Runtastic czy jakikolwiek inny. Współpracuje z opaskami Bluetooth Smart bez problemów na Andku od wersji 4.3 i wyżej. Używam jej od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Minus jej jest taki, że aby odblokować jej funkcje za każdą płacimy oddzielnie po dychę ale jak dla mnie opłaca się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troche z innej beczki bo nie chce zakladać nowego tematu a jest jakoś powiązane.

Gdzie trzymacie telefon?

Dla mnie nie musi być on na widoku, nie musze mieć go przy kierownicy. Bardzo szybko mi sie nagrzewa na sloncu, boje sie ze cos sie z nim stanie.

Z kolei w kieszeni jest mega nie wygodnie i raz juz mi wypadl.

Mialem torbe trojkatna ramową ale teraz nie mam jej jak zamontowac do roweru.

Co w takim przypadku bedzie najlepsze?

Gdzie Wy trzymacie urządzenia mobilne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam czegoś takiego http://allegro.pl/torba-sakwa-na-rower-pokrowiec-na-telefon-kabel-i4330862962.html

Wkładanie i wyciąganie telefonu jest dość uciążliwe np. jeśli chce się robić zdjęcia, ale zaletą jest to, że można w tym jeszcze przewozić parę przydatnych rzeczy.

 

Co do aplikacji to na Andku używam Strava - bo ma segmenty :), Endomodno - ze względu na społeczność, próbuję się przekonać do Navime bo ma dobre opinie, ale chyba mi nie podpasuje. A trasy i tak zawsze nagrywam w Move! Bike Computer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moim zdaniem nie warto. 

  • Wydane przez Wojskowe Zakłady Kartograficzne, Warszawa 1995, skala 1:100 000  

 

Mapy nie najgorsze ale jednak swoje lata mają i skala też duża.

 

Moja propozycja jest taka:

Instalujesz ten program https://play.google.com/store/apps/details?id=menion.android.locus&hl=pl

Kupujesz/szukasz w necie takich map http://compass.krakow.pl/katalog-produktow/

Więcej do szczęścia nie trzeba. Compass ma naprawde porządne mapy w dobrej skali 1:50000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Jestem nowy w temacie aplikacji rowerowych.

 

Potrzebuję darmową aplikację na smartfona z Androidem, który pracować będzie offline (telefon zwykle nie ma połączenia z Internetem, będzie tylko na moment pobrania aplikacji i ewentualnie map).

 

Innymi słowy chciałbym co najmniej:

- zapisywać dane o przebytej trasie,

- móc ją odtworzyć za pomocą np. Google Earth na komputerze.

 

Jeżeli aplikacja miałaby możliwość ściągnięcia mapy (teren Polski) i późniejszej nawigacji offline (w czasie jazdy), także byłoby fajnie, ale nie jest to wymagane.

 

Na razie przeczytałem informacje o CycleDroid oraz My Traks.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OsmAnd + mapy UMP_pcPL (mapa wektorowa, chyba najbardziej dokładna i rozbudowana jeśli chodzi o PL, są szlaki rowerowe, jest tryb nawigacji pieszej i rowerowej)

TrekBuddy i mapka przygotowana np MobileAtlasCreator (mapa rastrowa)

Obydwie te aplikacje zapiszą ci ślad w formacie gpx który odtworzysz praktycznie wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Czy któraś z tych darmowych aplikacji ma możliwość załadowania do smartfonu trasy przygotowanej w Google Earth, i później w trybie offline nawigowania za pomocą GPS? 

 

Wystarczy mi ślad trasy (bez mapy pod spodem) z nałożoną aktualną pozycją względem wyznaczonej przeze mnie trasy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Czy któraś z tych darmowych aplikacji ma możliwość załadowania do smartfonu trasy przygotowanej w Google Earth, i później w trybie offline nawigowania za pomocą GPS?

 

Wystarczy mi ślad trasy (bez mapy pod spodem) z nałożoną aktualną pozycją względem wyznaczonej przeze mnie trasy.

Locus na pewno ma możliwość wczytania mapy w formacie gpx. Osobiście nie spotkałem lepszego programu na androida. Na początku może przerażać ilość funkcji programu, ale wszystko jest do opanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Locus na pewno ma możliwość wczytania mapy w formacie gpx. Osobiście nie spotkałem lepszego programu na androida. Na początku może przerażać ilość funkcji programu, ale wszystko jest do opanowania.

Sprawdziłem - jest taka możliwość. Trasy zrobiłem w Google Earth, a w trybie offline z włączonym GPS ładnie pokazuje czy zboczyłem z trasy.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locus na pewno ma możliwość wczytania mapy w formacie gpx. Osobiście nie spotkałem lepszego programu na androida. Na początku może przerażać ilość funkcji programu, ale wszystko jest do opanowania.

gpx to format zapisu 'sladu' trasy  (parametry poszczególnych punktów trasy w formacie textowym). Locus obsługuje go bardzo dobrze, powidzaiłbym nawet 'ładnie/estetycznie' (kolory, grubosci, jazda po sladzie, info o odchyleniu  itp)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

OsmAnd + mapy UMP_pcPL (mapa wektorowa, chyba najbardziej dokładna i rozbudowana jeśli chodzi o PL, są szlaki rowerowe, jest tryb nawigacji pieszej i rowerowej)

 

Korzystałem ostatnio z mapy UMP i niestey było kila dróg szutrowych których nie było lub urywały się. Najgosze było to jak jechaliśmy drogą asfaltową której nie było na mapie ! Tak więc korzystam z OSM i google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Ja na Adroidzie testowalem kilka programow mapowych i komputerow pokladowych. Locus jest fajny ale to kombajn. Obecnie jako licznika i 'komputera pokladowego' uzywam CycleDroid (napisany przez polskiego programiste) i do widoku mapy uzywam MyTrails (to chyba dosc nowa aplikacja - chyba po 2 tygodniach przelacza sie z wersji 'pro' na 'free', ale w dalszym ciagu bardzo funkcjonalna).

Jesli chodzi o mapy UMP-pcPL to zasadnicza roznica miedzy UMP i OSM jest taka, ze UMP powstaje z przejechanych sladow, a OSM (szczegolnie w PL) ze zdjec satelitarnych. Jesli czegos brakuje w UMP to podeslij slad i poprawki zostana naniesione w przeciagu max kilku dni. Sluze pomoca co i gdzie zglosic jakby ktos byl chetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...