Skocz do zawartości

[10569g] Author Traction by zeflo


zeflo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na nowy sezon postanowiłem złożyć sobie nowy rower(większość części używanych, część nowych).Jako że fundusze były dość mocno ograniczone rower stoi na v-kach. Rower wyszedł mnie ok.1200zł(razem z kosztami przesyłek). W najbliższym czasie do wymiany lecą koła,tu można na pewno najwięcej urwać. Części ważone na wadze elektronicznej z dokładnością 1g.

 

Bar Ends: (Rogi)Boplight 58g

Bar Plugs: (Korki do kierownicy) 5g

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) Kelly`s 61g

Brake (Front): (Hamulec przedni) Deore XT +śrubki+fajka 177g

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Deore +śrubki+fajka 186g

Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) Deore 175g

Cables: (Pancerze i linki) Clark`s 132g

Cassette: (Kaseta) Shimano Deore 359g

Chain: (łanńuch) Shimano Deore 264g

Crankset: (Korby) Shimano Deore 771g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Deore LX 171g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Deore XT 260g

Fork: (Widelec) Manitou Skareb Comp 80mm +piwoty 1425g

Frame: (Rama) Author Traction 17,5 + miski od sterów + piwoty+hak+suport 2000g

Grips: (Gripy) Author 24g

Handlebar: (Kierownica) Truvativ XR + licznik 193g

Headset: (Stery) Ritchey 51g

Pedals: (Pedały) Shimano M520 374g

Seat: (Siodło) San Marco Blaze 262g

Seatpost: (Sztyca) Procraft 313g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Accent 30g

Shifters: (Manetki) Deore + linki 294g

Skewers: (Zaciski koł) Dartmor Bolt 66g

Stem: (Mostek) Truvativ XR 150g

Tire (Front): (Opona przednia) Kendra Karma drutówka 604g

Tire (Rear): (Opona tylna) Kendra Karma drutówka 624g

Tubes: (Dętki) 337g

Wheel Front: (Koło przednie) DM18+Deore 920g

Wheel Rear: (Koło tylne) DM18+Deore 1116g

 

Razem 11402

 

A prezentuje się tak:

526059fd6f7fd61fm.jpg

 

Czekam na jakieś komentarze/opinie , i co pasowało by tu zrobić niskim kosztem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bardzo ładna rama i ogólnie rowerek fajnie się prezentuje, no i przyznam, że kupiłeś go w całkiem dobrej cenie :thumbsup:

Niskim kosztem to możesz kupić zwijane karmy, zaoszczędzisz >200g na kołach, zmieniając pedały na Cranki, zjechałbyś jakieś 80g. Sztyca jest przycięta?

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co pasowało by tu zrobić niskim kosztem.

 

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) Kelly`s 61g - taka masa to trochę dużo, za kilkanaście złotych można dostać koszyk ważący ~połowę tego

 

Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) Deore 175g - chociażby FR5

 

Cassette: (Kaseta) Shimano Deore 359g - nie jest to mało

 

Chain: (łanńuch) Shimano Deore 264g - a tu coś za lekko mi się wydaje

 

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Deore LX 171g - starszy LX/XT to ~40g mniej, koszt niewielki

 

Seatpost: (Sztyca) Procraft 313g - ciężko, do przycięcia lub wymiany

 

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Accent 30g - kilkanaście zł i 10g w dół

 

Tire (Front): (Opona przednia) Kendra Karma drutówka 604g - wiele modeli zwijanych to 500g i niżej

Tire (Rear): (Opona tylna) Kendra Karma drutówka 624g - jak wyżej

 

Tubes: (Dętki) 337g - spory wybór dętek po 100-130g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) Kelly`s 61g - taka masa to trochę dużo, za kilkanaście złotych można dostać koszyk ważący ~połowę tegoBrake Levers: (Klamki Hamulcowe) Deore 175g - chociażby FR5Cassette: (Kaseta) Shimano Deore 359g - nie jest to małoChain: (łanńuch) Shimano Deore 264g - a tu coś za lekko mi się wydajeDerlr (Front): (Przerzutka przednia) Deore LX 171g - starszy LX/XT to ~40g mniej, koszt niewielkiSeatpost: (Sztyca) Procraft 313g - ciężko, do przycięcia lub wymianySeatpost clamp: (Zacisk sztycy) Accent 30g - kilkanaście zł i 10g w dółTire (Front): (Opona przednia) Kendra Karma drutówka 604g - wiele modeli zwijanych to 500g i niżejTire (Rear): (Opona tylna) Kendra Karma drutówka 624g - jak wyżejTubes: (Dętki) 337g - spory wybór dętek po 100-130g

Sztyca do wymiany, przycinać nie będe bo teraz jest na "styk", a troche musi siedzieć w ramie.

Kaseta,szkoda teraz wymieniać bo jest niemal nówka. Po sezonie na pewno zmienie :icon_mrgreen:

Łańcuch , tu waga jest realna(szkoda że nie mam zdjęcia,ale jeśli by ci zależało mogę zrobić fotę w weekend).

 

A co do reczty to pytanie czy wymieniać?(zysk na tych częściach byłby niewielki) Czy składać kase na koła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek gratuluje złożenia lekkiego roweru za te pieniądze, bite godziny spędzone przy przeglądaniu allegro nie poszły na marne ;) . Jeśli możesz to podaj w rozpisce dokładniejsze oznaczenia modelowe komponentów.

 

@rzymo

 

Możesz podać konkretny model koszyka? Aż się zaciekawiłem, te ~30g to seria czy po modyfikacjach? Łańcuch może tyle ważyć, mój hg73 ma dokładnie 264g, hg53 jest bodajże 4g cięższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku :woot:

2 lata temu też składałem rower - tani i lekki.

Kupowałem części używane na allegro i nowe w promocjach.

I byłem zadowolony, że za 4tys zszedłem poniżej 11kg.

Ale 1200zł :o

Strach pomyśleć co byś złożył za 2tys ;)

Edytowane przez fw66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek gratuluje złożenia lekkiego roweru za te pieniądze, bite godziny spędzone przy przeglądaniu allegro nie poszły na marne ;) . Jeśli możesz to podaj w rozpisce dokładniejsze oznaczenia modelowe komponentów.

 

Dziekuje :rolleyes: A co do dokładnych oznaczeń to postaram się uzupełnić tą lukę jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chwyty KCNC 11g i jeszcze można przyciąć. Da radę z manetek Deore zdemontować monitorki?

Nie, ta możliwość dopiero od SLX'ów. Manetki zostaw w spokoju, chyba, że nie podoba Ci się ich praca.

Fakt, na kasecie spokojnie zjedziesz 50g, na siodle kolejne 50 dość niskim kosztem. Ile ogniw ma łańcuch? :)

Ogólnie tak jak sam zauważyłeś - koła, dętki, opony, tu jest dużo do urwania i to wcale nie gigantycznym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile łańcuch ma ogniw, przyznam się że nie wiem.Jeśli to istotne przez weekend policze :rolleyes:

 

Co do kół to widziałbym bym to mnie więcej tak :

Obręcze Equalizer 21 ok.400g , 168zł

Szprychy DT Revolution 64 , 280g , 200zł

Nyple Dartmoor 64 , 18g , 30zł

Piasty http://allegro.pl/piasta-tyl-boplight-race-32-otwory-i1430250590.html ok.230g bez zacisku , 130zł

Na przód to samo tylko akurat nie ma na allegro. ok.80g , 100zł

 

Łączny koszt :628 zł i 1408 g.

Ja bym to widział mniej więcej tak. na razie szukam używek,jeśli prędko nie znajde będe myslał nad kupnem nowych.

Z kół wtedy urwałbym ponad 600g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!!! Jestem pod wrażeniem fajnego sprzętu za tą kasę. Z ciekawości jak długo polowałeś na allegro żeby w jakichś takich fajnych cenach zdobyć te komponenty? Ile rama i ten Skareb Cię kosztował?

Co do piast Boplighta to bym uważał bo fakt - waży fajnie ale z żywotnością bywa kiepsko. Miał kiedyś znajomy, pamiętam bo jarał się strasznie nowymi kołami... bardzo krótko - bębenek strzelił i zaczął kręcić się w obie strony:) Niedługo też będę składał koła i w podobnej cenie biorę na tył XT - ze 120g cięższe ale przynajmniej trwałe i sprawdzone. Różnicę masy bardziej poczujesz np. na obręczach i oponach bo znacznie większy promień. Parafrazując powiedzenie - w rowerze możesz mieć: trwale, tanio, lekko - tylko że trzeba wybrać 2 z 3 możliwości. Heheh, chyba że z Twoim talentem wynajdziesz jakąś lekko używaną DT 240 za małą kasę.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower składałem jakoś od początku września, a skończyłem tak z 2 tygodnie temu. Czyli czas jaki pochłonoł to ok.5 miesięcy. Sporo,ale jak pisałem budżet był mocno ograniczony i dlatego to tak długo trwało.Allegro przegladałem baaardzo często(ogólnie lubie przegladać allegro nawet teraz,gdy rower już złożony :icon_mrgreen: ) Za ramę+stery+wysyłka zapłaciłem 200zł , a za skareba 180zł(odbiór osobisty)

 

Co do kół , to właśnie się zastanawiam. Może sie trafi coś ciekawego na allegro w przystępnej cenie. Będe szukał.

Wystraszyłeś mnie z tym Boplightem :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, jednak tak, jak któryś przedmówca, mam wątpliwości co do wagi łańcucha oraz:Crankset: (Korby) Shimano Deore 771gToż XTR z suportem potrafi być cięższy! Jak dokonałeś tego cudu?PzdrRav.

 

To zaden cud. Zwazyłem po prostu same korby+śrubki i wyszło 771g. Suport wazony razem z ramą(nie będe specjalnie wykręcał suportu do tego pomiaru)

 

Dziś albo jutro zrobię zdjęcie łańcucha na wadze i wrzuce tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak inni muszę przyznać że niewielkim kosztem udało się Tobie złożyć fajny rower. :thumbsup:

Widzę że czas masz aby szukać ciekawych/tanich ofert więc niebawem pewnie się trafią jakieś fajne koła.

Tanim kosztem to możesz jeszcze poszukać opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie koła to już grubsza inwestycja, dlatego zamiast szprych revo zaplótłbym na nieco cięższych szprychach kosztem lepszej piasty na tył niż Boplight. Niezłą opinią cieszą się piasty Chosena, wagowo tył ok 280g, na przód Boplighta bierz w ciemno bo tam akurat nie ma się co zepsuć.

 

Odradzam kupno tej tylnej piasty Boplighta, więcej czasu spędzisz na jej serwisie niż realnie pojeździsz na rowerze.

Edytowane przez Artro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania i lekka piasta na tył to chociażby szosowy Novatec http://allegro.pl/piasta-tyl-novatec-nt-f172-szosa-32h-291g-maszyny-i1429143026.html tak, ma o 5mm węższą ośkę ale w alu ramie nie powinno to stanowić większego problemu. Do tego w zależności jak bardzo Ci zależy na wadze http://allegro.pl/piasta-przod-novatec-nt-a291-32h-77g-maszyny-i1432967442.html lub http://allegro.pl/piasta-przod-novatec-nt-a141-36h-118g-mtb-szosa-i1440616886.html

 

A tak swoją drogą zrobiłeś świetną robotę składając taki rower, udowodniłeś, że za śmieszne pieniądze można mieć naprawdę fajny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrezygnowałem z piasty Boplighta na tył. Dziękuje za interwencje, bo byłem już zdecydowany co do tej piasty :rolleyes: Teraz muszę poszukać/poczytac parę wątków co do lekkich piast pod v-ki.

 

A teraz obiecana fotka łańcucha na wadze. Model to HG53 . Wraz z jakąś spinką.

 

7af3a382e016300dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...