Skocz do zawartości

[Rama] Ramy Carbonowe


Trekuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kilka pytań odnośnie ram rowerowych. Czy znacie jakąś ramę carbonową do 1500zł?

A oprucz tego ile kosztuje rama od KTM RACE LC ELITE, a ile od KTM RACE TEAM. Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do KTM to nieznam cen.

Natomiast odnośnie ram Carbon.

Chcesz kupić rame Carbonową do 1500zł ??

?Takie ramy to wedlug mnie "jednorazówki"

Rama Carbonowa to koszt 2000zł i wiecej

Lepiej już kupić alu za 1000zł niż Carbon za 1500 zł firmy producenta zupek chińskich

Pozdrawiam :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tania rama karbonowa pochodzi od tego samego producenta ktory produkuje ramy dla wielkich firm, schodzi jedynie z innej taśmy. "zwykły" karbon będzie o wiele trwalszy niż karbonowa wydmuszka z wypasionym logo. i tak wszystkie tego typu produkty są dziełem Tajwanu lub Chin, ostatnio kupiłem sztyce bontragera, model xxx lite, najdroższa w ofercie treka/bontragera i co? mam zwątpić bo na opakowaniu jest napis "made in China"?

zachowując proporcje cen powinno się założyć że ramy accenta które są produktami budżetowymi nie nadają się do niczego, podobnie ramy popularnych rowerów mtb, w cenie powiedzmy 2000-3000 zł. ile jest warta rama takiego roweru? 200 zł? pracuję w serwisie rowerowym i od pół roku nie widziałem żadnego pękniętego "budżeciaka" za to topowych wypasów - mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tania rama karbonowa pochodzi od tego samego producenta ktory produkuje ramy dla wielkich firm, schodzi jedynie z innej taśmy. "zwykły" karbon będzie o wiele trwalszy niż karbonowa wydmuszka z wypasionym logo. i tak wszystkie tego typu produkty są dziełem Tajwanu lub Chin, ostatnio kupiłem sztyce bontragera, model xxx lite, najdroższa w ofercie treka/bontragera i co? mam zwątpić bo na opakowaniu jest napis "made in China"?

zachowując proporcje cen powinno się założyć że ramy accenta które są produktami budżetowymi nie nadają się do niczego, podobnie ramy popularnych rowerów mtb, w cenie powiedzmy 2000-3000 zł. ile jest warta rama takiego roweru? 200 zł? pracuję w serwisie rowerowym i od pół roku nie widziałem żadnego pękniętego "budżeciaka" za to topowych wypasów - mnóstwo.

 

Jest to zbyt duże uproszczenie . Faktem jest że jeden producent może robić ramy dla kilku firm , ale nie chodzi tu o inną taśmę produkcyjną , tylko o projekt danej ramy . Duże firmy markowych producentów stać na pracownie projektowe których zadaniem jest opracowanie takieko projektu który umożliwi wykonanie karbonowej ramy z maksymalnie niską wagą przy utrzymaniu sztywności bocznej.

Takie coś niestety kosztuje , co za tym idzie końcowy produkt rówież jest droższy.

Tanie ramy tgzw. " Katalogowe " oferowane są czasami przez kilka lat bez zmian i wybierane są przez mniejsze firmy których nie stać na własne pracownie projektowe.

Różnice odczówalne dla użytkownika amatorskiego nie są jednak znaczące . Osbiście wolałbym droższą ramę alumniniową niż tani karbon .

 

Pytanie do Trekuu Czego oczekujesz od ramy karbonowej ? Dlaczego chcesz kupic ramę karbonową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...