Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[rama] wielkość

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 SajmonSzy

SajmonSzy

Amator

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 03 sierpień 2010 - 19:58

Witam
Przymierzam się do kupienia roweru CUBE REACTION RX http://allegro.pl/it..._taniej_20.html tylko, że jest on w rozmiarze 20". Obecnie jeżdżę na Giancie x-sport 0 (cross) w rozmiarze L. Jest wygodny bardzo. Mój wzrost to 177cm a waga 70kg, długość nogi to około 78cm.

I teraz - czy ta wielkość ramy będzie odpowiednia? Innej niestety nie mają.

Rozmawiałem z obsługą i powiedzieli, że to dość niski rower. Ale, że mostek ma 13 cm. Uznali, że jak zmienią go na mostek o długości 11cm to będzie OK.

Co o tym sądzicie? Jest to możliwe? Będzie mi pasować ta rama?

Reklama

Reklama
  • Google

#2 1415chris

1415chris

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 4763 postów

Napisano 03 sierpień 2010 - 20:16

Tak jak by wysokosc byla tu najwazniejsza....
Zapomnij o ramie 20" przy twoim wzroscie. Zerknalem na strone cube 20" to jest 608mm gornej rury!!
I jeszcze do tego mostek 110mm :P
Sorry ale jak ci tak doradzili to jedyne co mi sie na usta cisnie to idioci do kwadratu.

Tak zeby ci zobrazowac o czym tu jest mowa
moje 188cm, gorna rura 603mm, mostek 105mm

#3 SajmonSzy

SajmonSzy

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 03 sierpień 2010 - 20:22

yhym.. a wg tej tabeli jednak pasowała by mi rama 20" : http://www.rower.com...um.php?art=2831 . Sam nie wiem co o tym myśleć :/ Nie chciałbym też kupić za małej ramy, bo jeszcze jednak rosnę. Głupio było by go za rok np. sprzedać bo będzie za mały.

#4 michuuu

michuuu

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4677 postów

Napisano 03 sierpień 2010 - 20:35

Jak urośniesz 10cm to się będziesz zastanawiał,rama też nie jest wieczna. Znam ludzi 180-185cm jeżdżących na 19" i sobie chwalą. 20" dla ciebie to jak zbyt duże gacie pod obcisłe leginsy.

#5 arek_wro

arek_wro

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1135 postów

Napisano 03 sierpień 2010 - 21:24

Tabelka z linka niewiele jest warta.
Co do ramy 20" to będzie na pewno za wysoka. Co do długości, to zależy kto co lubi. Ja mam 178cm i ramę o długości 610mm. Z tym że rama ma 18,5", daje full miejsca na klejnoty, i dokładnie taki rozmiar zaleca dla mnie producent. Wiem jednak, że dla wielu osób taka rama byłaby już za długa.

Reklama

Reklama
  • Google

#6 emilio3

emilio3

Maniak

• Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 03 sierpień 2010 - 21:39

Geometria temat morze, ja mam 185 wzrostu i rame 20" choć na 18" też czuje się dobrze (mówię o marce MERIDA) bo raz zamieniłem się z kumplem i tylko siodełko musiałem przesunąć do tyłu i sztyce do góry. Jak masz opcje to karnij się na takim rowerze, według mnie to 18" była by dobra przy twoim wzroście, chyba wolał bym mniejszą niż większą ramę.

#7 SajmonSzy

SajmonSzy

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 09:47

Kurczę, no właśnie nie bardzo mam możliwość sprawdzenia tego roweru, bo do odbioru jest on w Warszawie, a ja ze śląska jestem (prawie pod granicą mieszkam), więc nie mam jak się tam dostać - ot tak - na próbę. Może faktycznie macie rację z tym, że 20" będzie za duże. Tylko szkoda mi roweru - taka okazja. W 18" jest na pewno dostępny ten rower, ale malowanie ramy itd. tak średnio mi się podoba :/ - http://allegro.pl/it...wy_18_cali.html , no i SID TEAM a ja się na Foxa napaliłem :/

#8 daro77

daro77

Maniak

• Użytkownik
  • 398 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 10:18

Rozmiar i geo ramy jest najważniejsze. Cały czas będziesz jeździć i się wk.... że coś Ci nie pasuje. Fox Sid czy Reba, pokochasz każdego :)

Ja się kiedyś połaszczyłem i przyoszczędziłem parę groszy, i skończyło się na zakupie nowej ramy. Też wg mnie 20 będzie za duża, kombinowanie z mostkiem i siodełkiem trochę bez sensu.

Pamiętaj że wydajesz kupę kasy. Taniej Cię wyniesie wycieczka do Wawy niż potem zmiana ramy.

Reklama

Reklama
  • Google

#9 SajmonSzy

SajmonSzy

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 10:36

Masz słuszność - wydaję kupę kasy. Należy się dokładnie zastanowić. Popytam jeszcze o mniejsze rozmiary ramy. Dam znać jak się uda.