Skocz do zawartości

[odzież]robi się zimno - zestawienie tematów!


chrissbe

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.decathlon.pl/polar-turystyczny-mski-forclaz-20-id_8225496.html

 

niestety 100g z suwakiem i kołnierzem pod szyję nie widzę obecnie w sklepie online. W stacjonarnym Decathlonie musiałbyś zobaczyć.

 

W Martesie jest obecnie wyprzedaż m. in. polarów. Ale też większy wybór w sklepach stacjonarnych niż online.

http://www.sklepmartes.pl/mezczyzna-odziez-polary/6202-drin.html#/pe-men/rozmiar-xxl/kolor-black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum to te forclaz 20 i 50 są typowymi mikropolarami które zwykle nazywało się potocznie "setką". Jeżeli ten co masz jest podobnej grubości to szukaj w kategorii bielizny. Były też takie cienkie bluzy z długim rękawem w dziale biegania, miały niższą termikę niż mikropolar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie o to mi chodzi, że mam polar 160g z 4F i myślałem, że znajdę polar ok 100g. W przypadku polarów z Dekathlonu  czy Matrasu ich gramatura wynosi 135-140g więc większej równicy z moim nie ma. Dlatego pytałem czy są typowe 100g czy 140g-160g poprostu nazywa się "setką" ;)

Edytowane przez zellt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nieśmiało podzielę się moimi doświadczeniami odnośnie ubioru na jesienne i wczesno wiosenne dni. Może komuś się przyda.

Jeżdżę jak nie pada (lekka mżawka czy kałuże nie są jednakże problemem), w temperaturach od +3 wzwyż. Tempo lekko szybkie do szybkiego aby się zmęczyć i zrobić trochę kilometrów.

 

Generalnie na górę mam długą bieliznę termo brubecka, cienki polar (nie pamiętam czy 50 lub 100) na to wszystko softshell Endura Convert Softshell. Ten zestaw używam w temp. +3 -+6. W temp +6+9 zamiast polaru krótka plus długa bielizna termo plus softshell na górę. Od +9 do +13 zestaw tylko długa bielizna termo plus softshell. Powyżej tych temepratur wystarczy mi już długa koszulka letnia z krótką letnią pod spodem. Próbowałem Pakajack Endury ale w moim przypadku z racji potliwości zupełnie się nie sprawdził. Mimo różnych konfiguracji hardshell powodował, że pod spodem miałem saunę. Softshell w moim przypadku sprawdził się doskonale, tym bardziej jak wspomniałem staram się unikać jazdy w deszu.

 

Powyższy mix sprawia, że przy wyjeździe w mam zawsze w małej sakwie trójkątnej pod ramą dodatkową warstwę jeżeli temperatura spadnie w między czasie. Czyli np wyjeżdżam w softshellu i koszulce termo to w sakwie mam cienki polar. Jeżeli na sobie mam polar to w sakwie jest dodatkowa bielizna termo. Tym sposobem wieczorne spadki temperatury mnie nie zaskakują.

 

Co do nóg to na temp. +3-+6 mam ocieplacze na kolana, długie spodnie Hannah z membraną na przodzie (dosyć dobrze izolują od wiatru), pod spodem na cztery litery krótka lycra z letnich spodenek. Powyżej +6 ten sam zestaw ale bez ocieplaczy na kolanach.

 

Generalnie co w jakich temperaturach używam dochodziłem empirycznie metodą prób i błędów. Inna osoba z innym komfortem termicznym, potliwością, tempem pewnie zakres temperatur by się różnił od moich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam proste pytanie. Testuję ciuchy, które posiadam, w teraźniejszych, porannych temperaturach. Po sobotnim wypadzie zauważyłem, że: 

 

- pierwsza warstwa (koszulka letnia heatgear Under Armour) sucha

- druga warstwa (bluza lotto z jakieś wyprzedaży) sucha

-  trzecia warstwa (wiatrówka Rono) mokra od wewnątrz

 

Czy to oznacza, że ta wiatrówka nie oddycha i jest bardziej przeciwdeszczówką? A gdy będzie padał deszcz, to zmoknę przez wywietrzniki pod pachami. Czyli ani to wiatrówka ani przed deszczem też nie uchroni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strateg niekoniecznie jest tak jak piszesz. Sam nie posiadam wiatrówki z prawdziwego zdarzenia, ale z tego co wyczytałem na forum ta wilgoć od wewnętrznej strony to częsta "wada" wiatrówek.

Chociażby często polecany pakajak ma to samo :) Jedne (lepsze) nie wpuszczają wiatru do środka, a pozwalają wypuszczać go na zewnąrz, zaś inne blokują przepływ wiatru w obu kierunkach, stąd skraplanie się pary od wewnętrznej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że ktoś w ogóle odpisał.  Skoro nie przepuszcza na zewnątrz, to znaczy, że nie oddycha :down:. Mnie najbardziej zalezy na oddychalności. Nie jestem zmarzluchem, wolę mieć trochę chłodniej, ale sucho. Czy ktoś może polecić coś interesującego? Od razu dodam, że nie lubię ubierać się tak jak wszyscy, czyli pakajaki i inne montane velo odpadają. Liczę, że ktoś z własnego doświadczenia coś podsunie ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Może poprostu nie odprowadzać wystarczająco szybko nadmiaru. Przykład: ubierz koszulkę z długim rękawem w upalny dzień. Też będzie mokra, a czy można powiedzieć, że nie oddycha? Być może ubrałeś się za ciepło? Każda kurtka na pewno gorzej oddycha niż koszulka rowerowa przez to mogła być wilgotna od wewnątrz, a pozostałe warstwy suche. 

 

Ostatnio kupiłem kurtke z Gore Bike. Po 4h intensywnej jazdy także była wilgotna z wewnątrz i nie przyszło mi na myśl, że nie oddycha, bo przez 3,5h jazdy była sucha i świetnie odprowadzała nadmiar potu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy ktoś może polecić coś interesującego? Od razu dodam, że nie lubię ubierać się tak jak wszyscy, czyli pakajaki i inne montane velo odpadają. Liczę, że ktoś z własnego doświadczenia coś podsunie ;).

 

Myślę, że ta kurtka będzie idealna dla Ciebie:

http://www.wiggle.co.uk/assos-ijbonkacento6-windproof-jacket/

Bez wąpienia "wszyscy" się w nią nie ubierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz wzory http://www.wear-gear.com/store.php?cPath=1_8&osCsid=7070a4f24087c8773959cdbfb7e3d5a4

Wesołe wdzianka, mam kilka ciuchów od nich, ale nie mam kurtki zimowej.

Wszystkie ciuchy wear-gear są bardzo dobrze uszyte, raczej obszerne, więc jeśli jesteś chudy, to kupuj rozmiar mniejszy; jeśli jesteś normalnej budowy lub więcej, to te ciuchy będą na Ciebie pasować.  Dobre materiały, wesołe wzory, świetnie uszyte, bardzo mało ludzi w tych ciuchach jeździ, bo to mała firma i nie wszyscy chcą jeździć w tak wesołych wdziankach:)

 

pozdr

Edytowane przez parmenides
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Może poprostu nie odprowadzać wystarczająco szybko nadmiaru. Przykład: ubierz koszulkę z długim rękawem w upalny dzień. Też będzie mokra, a czy można powiedzieć, że nie oddycha? Być może ubrałeś się za ciepło? Każda kurtka na pewno gorzej oddycha niż koszulka rowerowa przez to mogła być wilgotna od wewnątrz, a pozostałe warstwy suche. 

 

Ostatnio kupiłem kurtke z Gore Bike. Po 4h intensywnej jazdy także była wilgotna z wewnątrz i nie przyszło mi na myśl, że nie oddycha, bo przez 3,5h jazdy była sucha i świetnie odprowadzała nadmiar potu. 

 

Dziękuję wszystkim za odzew. Zapomniałem dodać, że choinek na sobie też nie lubię  :icon_mrgreen:. Bardziej skłaniałbym się ku wersji Tomo. Przypomniałem sobie, że kilka minut byłem w ciepłym sklepie i potem odczułem dopiero tę "mokrość" pod spodem. Poza tym słoneczko wyszło zza horyzontu i to też miało pewnie znaczenie. Jeszcze ją przetestuję. Kiszczu podsunął mi link do Sportfula w innym temacie, jeśli znajdę stonowane kolory, to może się skuszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeździłem w kurtce zimowej vitesse w temperaturze około 2 stopni. Pod spodem tylko koszulka termo z długim rękawem (ciepła nie daje a jedynie dobrze odprowadza pot) i było komfortowo. Dosyć intensywna jazda przez około 1,5h. W tym samym zestawie przy 8-10 stopniach była sauna tak więc mogę polecić na niższe temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam to :

http://img396.imageshack.us/img396/2065/czapka2sq.jpg

 

Bardzo fajna, leciutka czapeczka pod kask Biemme model Tornad wykonana WindStopper'a® firmy Gore.

Czapeczka doskonale przylega do głowy, przypomina trochę czepek kąpielowy. Świetnie zasłania uszy i chroni całą głowę przed zimnem i wiatrem. W celu zapewniania odpowiedniego "oddychania skóry" tylno-górna część czapki wykonana z poliestru.

 

WindStopper® to innowacyjny, nowoczesny materiał wykonany ze specjalnej membrany nieprzepuszczającej wiatru ale dzięki swojej konstrukcji doskonale "oddychający". Efektem jest materiał doskonale chroniący przed ostrym i zimnym wiatrem.

 

Rozmiar uniwersalny

 

O taka by mi się przydała gdzie taką dostanę? Idealnie na taka zimna pogodę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...