Skocz do zawartości

[odzież]robi się zimno - zestawienie tematów!


chrissbe

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, mam od groma ubrań na rower i do biegania i glaciery też akurat. Whirlwind mają membranę z przodu i tu są mało oddychające, ale z tyłu jej nie mają i moim zdaniem to dobre rozwiązanie na umiarkowane zimno. Za to tył mają dobrze oddychający. Glaciery są bardzo ocieplone, one są właściwie na pogodę jak ich sugestywna nazwa. Te mają membranę dookoła, tylko lepiej oddychającą. 

A jeszcze ostatnio kupiłem do biegania Rogelli Rimasco. Mają membranę od przodu. Ubrałem na próbę jak było -5 na rower, ale z innymi jesiennymi  rowerowymi z wkładką pod spód. I jak dla mnie było nieźle termicznie, tylko mniej wygodnie się ubiera 2 pary. Ale do biegania są dobre.

 

Pewnie zdecyduję się na te Glaciery. Cena jest zachęcająca do kupna. Ewentualnie rozważam zakup tych spodni http://sklep.bcmnowatex.com.pl/pl/shop/spodnie_denali2.html  . Są drogie, ale może trafi się jakaś przecena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam kto tutaj polecał wiatrówkę + polary/swetry zamiast softshelli, ale chciałbym powiedzieć że ten osobnik to geniusz. Nie wiem po co się chrzaniłem z innymi kurtkami niż zwykła wiatrówka. Polecam taki zestaw, jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w poniedziałek jadę do zaprzyjaźnionego sklepu rowerowego z zamiarem ubrania się na zimę - kompletnie od stóp do głowy.

Nie mam na zimę nic. Nawet skarpetek :D

Jeżeli ma to znaczenie - jeżdżę na szosówce, i chciałbym się cały ubrać.

Co mi będzie potrzebne? No nie wiem..

 

głowa - jakaś kominiarka i / albo buff ?

tułów - koszulka z długim rękawem ?  bluza ? kurtka jakaś ?

nogi - ocieplane spodnie ? no i jakieś skarpetki?

rękawice jeszcze..

Do tego wszystkiego odzież termoaktywną potrzebuje ale z tym to sobie poradzę.

 

Jestem zielony. W zimę jeszcze nie jeździłem nigdy więc prosiłbym o rady co kupić, na jakie firmy zwracać uwagę itp., na miejscu na pewno będę miał do wzięcia Rogelli - inne marki na zamówienie.

Edytowane przez Harry1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka: mają być 3 warstwy:

 

-pierwsza to bielizna co odprowadza wilgoć

-druga to coś co zapewnia ciepło

-trzecia to coś co chroni od wiatru

 

Spróbuj polecanego tutaj na forum sprawdzonego zestawu: bielizna termo, cienki polar i wiatrówka. Co do głowy to ja banglam w kominiarce, bufie i czapce, plus okulary i kask. Dół to spodnie rowerowe bez membrany, zwykłe kalesony i na to bojówki turystyczne. Jak na razie daje radę.

 

Co do marek to ze swojej strony mogę z gorącym sercem polecić ci Brubecka - polska firma produkująca bieliznę. Banglam w ich ciuchach i złego słowa nie mogę powiedzieć (no, może trochę za delikatną dzianinę mają ale to nie jest duży problem).

Edytowane przez Venec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. no to bieliznę termoaktywną będę miał, kurtkę wiatrówkę znalazłem taką:

http://www.decathlon.pl/wiatrowka-rowerowa-300-id_8315312.html

ale może na miejscu coś będą mieli.. a coś co zapewnia ciepło bluza kolarska zamiast polaru wystarczy?

I dlaczego spodnie bez membrany?

W bojówkach turystycznych raczej jeździć nie będę bo to mało wygodne jak dla mnie

Więc jeżeli chodzi o nogi to również bielizna termoaktywna, na to pewnie kalesony a na to jakieś spodnie kolarskie wiatroszczelne

Edytowane przez Harry1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie bez membrany to dlatego bo nie mam innych i kombinuję z tym co mam :P

 

Tak naprawdę każdy jest inny i jest tyle rozwiązań co ludzi. Sam będziesz musiał zobaczyć metodą prób i błędów czy np: twoja bluza kolarska jest ciepła czy nie. Podałem ogólne zasady którymi trzeba się kierować w doborze ciuchów na zimę. Na przykład jestem straszny zmarźluch i zakładam grubszy polar niż 100 czy 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Prosze o jakies porady. Przymierzam się do zakupu kompletu bielizny termoaktywnej firmy Brubeck. Dokładnie to chodzi o ten model: http://allegro.pl/bielizna-termoaktywna-thermo-brubeck-s-m-l-xl-xxl-i4866899210.html. Moje max jeśli chodzi o kase to 130-140 za komplet. I teraz kieruje pytanie do znawców tematu. Czy za te pieniądze moge dostać coś lepszego? Bielizna będzie uzywana oczywiście do jazdy na rowerze (MTB) w temperaturach min 0 stopni. Szukać coś innego czy to będzie optymalny wybór?

Edytowane przez tajmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tą bluzą i doszedłem do wniosków że :

- membrana jest tuż przy ciele więc będzie ziębic w klatę trzeba coś założyć pod spód (w sumie producent pisze - druga warstwa)

- brak membrany na ramionach

- za tą cenę - prawie 300zł można znaleźć coś sensowniejszego 

w sumie nie kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, mam pytanko:czy ktoś z doświadczonych rowerzystów używał bluzy z membraną Brubeck LS11060. Potrzebuje coś do polatania wiosną po lasach w ok. Jeleniej G. czasami na singlu. Pozdrawiam

 

Dzięki za podpowiedź, to jeszcze prosił bym o info. co zakupiłeś albo co byś proponował. Z góry dziekuje pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem oryginalny :verymad: np: wiatrówka pakajak + bluza MT500 + transmission, (wszystko od Endury) napisałem np bo uniwersalnego zestawu NIE MA :(

Ubiór  sprawa indywidualna, zależy od sporej liczby czynników, ten zestaw ekonomiczny nie jest > 300zł ale bardzo uniwersalny - dla mnie.

Na forum jest grupa użytkowników Windchilla ale w nim, w temperaturach powyżej 5-10 stopni (zależnie od człowieka) nie pojeździsz,

 Wybór ubioru sprawa ważna ale nie łatwa: to że kolega ma jakąś kurtkę i się dobrze w niej czuje nie znaczy że Ty będziesz się w niej też dobrze czuł  - HA! jak z dziewczyną   :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś tę bluzę Nowatexu. Niby jakość ok ale nie mam jej do dzisiaj. Godna polecenia jest ta bluza Endury (trochę przekracza Twój budżet):

http://www.endurastore.pl/bluza_roubaix_jacket,26,169.html

 

Chcę ją zakupić. Ze sklepu dostałem krótki komentarz że jest to bardzo dobra bluza troszkę jakością ustępująca MT500, która ma świetne opinie. No i jest tańsza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

:-)

Szukam damskiej wiatrówki (czyli nie bluzy przeciwdeszczowej), oddychającej, z wydłużonym tyłem. Co możecie polecić? Zakładam, że mogę wydać do 150 zł.
Po przejrzeniu Internetu widzę, że wybór odzieży damskiej rowerowej jest dość ograniczony...
Bardzo liczę na podpowiedź doświadczonych koleżanek i kolegów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie za 150zł kupiłem kurteczkę Endura Pakajak. Pierwsze wrażenia pozytywne: leciutka, na stojce na karku gumka żeby nie zawiewało pod kołnierz, podobnie na rękawach, fajny dopasowany krój (najbardziej obawiałem się właśnie tego że taka kurtka będzie czymś w rodzaju żagla). Dziś jeśli dopisze pogoda będę ją testował w terenie więc będę mógł powiedzieć coś o swoich odczuciach, chociaż o Pakajaku było już tyle że nie wiem czy coś nowego wniosę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...