Skocz do zawartości

[plecak Vaude Bike Alpin 25+5] wrażenia z użytkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do wszystkich tych którzy poszukują plecaka rowerowego słowa moje kieruję.

Chciałbym podzielić sie wrażeniami z użytkowania plecaka rowerowego firmy Vaude - Bike Alpin Air 25+5.

Linków do stron www nie podaję - aby uniknąć posądzenia o reklamę, kto zechce zobaczyć coś więcej to sobie wygoogluje.

 

Budowa

 

To w co pakuje się klamoty:

1. Jedna duża komora z możliwością podziału w poziomie na dwie mniejsze komory z niezależnym do nich dostępem; system umożliwiający zwiększenie pojemności plecaka; paski kompresyjne [możliwość zmniejszenia wymiarów spakowanego plecaka - zciśnięcia zawartości], wewnętrzna kieszeń na bukłak - wydaje mi się, że mało użyteczna przy zapakowanym plecaku - system nośny znacznie utrudnia użucie

2. trzy kieszenie zewnętrzne [w tym dwie z przegródkami]

3. kieszeń na pokrowiec przeciwdeszczowy - pokrowiec w komplecie

4. kieszeń na mp3

5. dodatkowa, przypinana siatka na umieszczenie kasku rowerowego

6. otwór na rurkę bukłaka, na kabele do słuchawek itp.

7. taka mała, dodatkowa torebeczka [zapinana na zamek] na dokumenty, pieniądze itp.

8. elementy odblaskowe, mocowanie na tylną lampkę

 

To na czym się nosi:

1. nosidła z regulacją długości w zależności od wzrostu użytkownika; nosidła wykonane z takiej "kratownicy" która zapobiega poceniu się na ramionach

2. pas biodrowy z kieszonką np. na komórkę [ale jedną ręką kiepsko się tę kieszonkę otwiera]

3. pas piersiowy

4. w górnej części nosideł - takie paski umożliwiające przyciągnięcie górnej części wypakowanego plecaka do nosideł

5. system AIR [konstrukcja z metalowego stelaża i rozpiętej nad nim siatki oddalająca plecak od pleców użytkownika] zapewniająca bardzo dobrą wentylację pleców [nie ma możliwości regulacji odległości między plecakiem a plecami].

 

Moja opinia:

 

Wykonanie:

materiał - jakość bez zarzutu, jak będzie z wytrzymałością zobaczymy ... jakość szycia - b.dobra, działanie zamków błyskawicznych - b. dobre [oprócz tego z pasa biodrowego]

 

Użytkowanie:

 

Plecak przejechał ze mną ok. 200 km. Jedna wyprawa całodniowa [ok 90 km. temp. powietrza 17-24 stopnie C - plecak objętościowo mocno wypełniony - prowiant, aparat foto, ubranie na deszcz i na chłód, narzędzia - waga przed wyjazem ok. 6-7 kg] w terenie bardzo zróżnicowanym [leśne ścieżki, szutry, polne drogi nieraz mocno piaszczyste, mocne podjazdy i zjazdy].

 

Po przejechaniu trasy bolał mnie tyłek, a nie ramiona lub plecy. Bardzo wygodny system nośny, nie ma mowy o mokrych plecach, system AIR się sprawdził, wentylacja na ramionach działa. Plecak nie leci do przodu [na głowę], umożliwia odchylenie głowy do tyłu bez uderzania kaskiem o korpus plecaka. Przy wypakowanym plecaku nie można korzystać z bukłaka - wygięcie korpusu plecaka [system AIR] uniemożliwia dobre zassanie napoju, bukłak jest mocno zciśnięty - za dużo płynu do niego nie wejdzie.

 

Jestem z tego nabytku bardzo zadowolony.

Cena - katalogowo 300 zł., ja troszeczkę się potargowałem i kupiłem za 280 zł. Nie miałem możliwości porównania z ponoć kultowymi Deuterami, a więc który jest lepszy nie wiem ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...