Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[amortyzatory] Fox przód i tył

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Thor1

Thor1

Świeżak

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 04 czerwiec 2010 - 17:06

Witam. Czy istnieją jakieś tabele z zalecanym ciśnieniem dla danej wagi rowerzysty ? A jeśli tak , to gdzie tego szukać ?

Reklama

Reklama
  • Google

#2 severian

severian

Maniak

• Użytkownik
  • 589 postów

Napisano 09 czerwiec 2010 - 08:49

Witam. Czy istnieją jakieś tabele z zalecanym ciśnieniem dla danej wagi rowerzysty ? A jeśli tak , to gdzie tego szukać ?

Na stronie Foxa masz odpowiednie manuale do ściągnięcia.

#3 Tomash

Tomash

Maniak

• Użytkownik
  • 530 postów

Napisano 09 czerwiec 2010 - 11:45

A jak to wygląda w praktyce? Bo jak napompowałem tyle ile wymaga instrukcja to rower jest strasznie miękki. :/ Wiem, że to wszystko kwestia zabawy z ciśnieniami i ustawiania pod siebie, ale jak to generalnie wygląda?
Riding is all about getting outside, having fun and going fast!

But it's really fun when you beat your buddy down the hill. It is an unwritten rule on any ride.

#4 Rulez

Rulez

Emeryt

• Użytkownik
  • 15304 postów

Napisano 09 czerwiec 2010 - 12:44

Zastanów się chwilę, rowery mają różną geometrię i różne rozmiary, z fizyki powinieneś wiedzieć, że przekłada się to na obciążenie przodu, dane podane w tabelkach są tylko orientacyjne, musisz je potraktować jako parametry wyjściowe i napompować tak żeby uzyskać właściwy SAG , z tyłu nie ma żadnych gotowych tabel ponieważ różne systemy zawieszeń inaczej oddziaływują na damper i dobór ciśnienia musi odbywać się metodą prób i błędów.

#5 adriansocho

adriansocho

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1124 postów

Napisano 09 czerwiec 2010 - 14:10

A jak to wygląda w praktyce? Bo jak napompowałem tyle ile wymaga instrukcja to rower jest strasznie miękki. :/ Wiem, że to wszystko kwestia zabawy z ciśnieniami i ustawiania pod siebie, ale jak to generalnie wygląda?

Wydaje Ci się że ważysz 65kg, tak naprawdę jest to więcej :)

Pamiętaj że liczy się waga tego co masz na sobie, w tym np plecaka.

A tak naprawdę to tabele są raczej wyznacznikiem tego od jakiego ciśnienia zacząć. Jak Ci miękko to dopompuj więcej.

Adrian S. the Lajt Raider: All terrain, all mountain.

Widziałeś już Grubcia?

Reklama

Reklama
  • Google

#6 IvanMTB

IvanMTB

Stary wyjadacz

• Elita
  • 4422 postów

Napisano 09 czerwiec 2010 - 16:52

Klaniam,

Tabele to o kant przyslowiowej d... mozna potluc. Najwazniejsze to znac zalecenia SAG'u jakie sugeruje producent ramy/roweru. U mnie na ten przyklad - Turner 5Spot HL- sugerowany SAG to 17mm - 50mm skoku tloka - czyli 34%, dla tylnego zawieszenia. Chcesz bardziej rejsingowe ustawienie robisz twardziej, bardziej DH, laciutko miekciej...

Szacunek...
I.

Jestem leniwym debilem z przesuwanymi hakami... I w pytę mi z tym dobrze  :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

SSJ - pomaleńku rośnie...