Skocz do zawartości

[rower] Rayon Vip CTB 28"


barti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuje roweru do 900 zł. Mam 16 lat, ponad 190 cm wzrostu. Potrzebuje roweru do jazdy asfaltem, i łagodnymi polnymi drogami.

W sklepie zaoferowano mi rower Rayon Vip CTB 28" , za cenę 800zł (porównując z cenami w internecie widzę, że to bardzo atrakcyjna cena)

http://spectec.com.pl/rowery/?p=rowery&idk=1&idp=29

Tutaj jest opis tego roweru. Proszę o opinie, czy warto mi go kupić, najlepiej jak najszybciej, bo jest ostatni w sklepie.

 

Pozdrawiam

 

Jeśli ktoś nie miał do czynienia z konkretnie tym modelem, to proszę chociaz o opinie na temat oprzyrządowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jeśli chodzi o przerzutki i całe oprzyrządowanie to powinno być okey?

 

I jeszcze takie pytanko z ciekawości, dlaczego większość ludzi mimo, że jeździ po asfalcie trasami, używa górskich rowerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dadzą radę, szczególnie, że chcesz jeździć w łagodnym terenie i nie musi to być full deore :D

 

Czemu ludzie jesżdżą po asfalcie rowerami MTB? Może ze względu braku kasy na 2 rowery - rowerem MTB pojedziesz po szosie, rowerem szosowym ciężko pojechać w terenie (szczegolnie jesli do gorala mozna kupic opony szosowe czy amortyzator z blokada). Może to forma szpanu, chociaż niejeden trekking jest droższy od wielu górali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci moge powiedziec dlaczego ludzie wolą mtb na szosy bo po pierwsze w moim wieku 13 lat to wstyd wyjechac takim trekkingiem nawet jezeli jest droższy a po drugie nie nadaje się on na lekko zalesiony teraz gdzie są korzenie itp a i jak kolega wyżej napisał odpowiednie opony,amorek i możemy z mtb zrobic taką prowizoryczną szosówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jest to rower zbyt "dziadkowy" jak na mój wiek?

 

Co byście zaproponowali w podobnej cenie z górali? Zależy mi na dużych kołach, dużej ramie i na tym, żebym nie wyglądał na nim śmiesznie przy tym wzroście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zobaczyłem ofertę "MTB" na stronie, którą podałeś i włosy stanęły mi dęba, ta firma sprzedaje makrokesze. Z rezerwą podchodziłbym do jakichkolwiek produktów tej firmy.

 

2. Jeśli zależy Tobie na dużych kołach, to pewnie chciałbyś 29era, czyli górala złożonego na kołach 28". Takie rowery są już w ofercie dużych producentów, ale zwykle są przeznaczone dla użytkowników świadomych swoich potrzeb i dysponujących dość zasobnym portfelem. Pozostaje pytanie, czy byłbyś skłonny zapłacić około 2,3k PLN za Authora Dexter 29" lub trochę więcej za Gary'ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie pytanko z ciekawości, dlaczego większość ludzi mimo, że jeździ po asfalcie trasami, używa górskich rowerów?

 

Bo Polska to taki dziwny kraj, w którym prawie wszyscy potrzebują rowerów MTB :icon_lol:

I nieważne, że dla wielu ludzi chcących roweru ,,uniwersalnego'' zdecydowanie lepszym wyborem byłby rower crossowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Unibike mają dobry stosunek cena/jakość, ma on zdecydowanie lepszy osprzęt niż w tym Rayonie, na 100% będzie spełniał Twoje wymagania.

Rama 23" może być odpowiednia, ale przymierz się, przejedź kawałek, wg. tabelki może być idealna, ale dla Ciebie może być np. zbyt duża :icon_lol:

 

Ten Kross z linku wyżej podobno również cieszy się dobrą opinią :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...