Skocz do zawartości

[wolnobieg] Shimano MF-HG50


javman

Rekomendowane odpowiedzi

wpadł mi w ręce bardzo rzadki i trudno dostepny wolnobieg, niestety ma juz nieco zuzyte koronki 15 i 18T prawdopodobnie nigdzie nie dokupie takich a i z innych wolnobiegow nie podejda bo sa mocowane za pomoca innego ksztaltu wyciec. rozebralem go i tak to wyglada, czy koronka ktora widac na 5 ze zdjec jest do odratowania?

 

 

 

 

dsc03851i.th.jpg dsc03849t.th.jpg dsc03856q.th.jpg dsc03857t.th.jpg dsc03866q.th.jpg dsc03858ft.th.jpg dsc03860jr.th.jpg dsc03861h.th.jpg dsc03862n.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz ta stronę, myślę że warto spróbować :) zaraz zobacze czy mi tarcza od bosza podejdzie do stacjonarnej szlifierki ;)

 

niestety, chyba cos zle zrobilem:/ nadal przeskakuje... hmm.. musze jakos przerobic zebatki z innego wolnobiegu aby dalo sie je zalozyc i bedzie git :( akurat 15 i 18 nie ciezko znaleźć nawet 16T moze byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj poszukać drugiego takiego mimo wszystko, to nie są jakieś kosmiczne pieniądze?

Nietypowy faktycznie ale czasem się trafia, nawet w znajomym rowerze taki jest :icon_redface: .

 

Jakbym miał dopasowywać to nie zęby tylko prędzej coś z koronek od kasety wycinać do mocowania - ale to całe godziny roboty są. Kształt zęba nie jest do uratowania, bo łańcuch nie powinien pracować jednym ogniwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ze sie trafiaja takie ale jeden przegralem w licytacji bo mi net padl a drugi nabylem ale niestety juz troche zuzyty.. bede sledzil aukcje, a koronki wlasnie bede probowal sztukowac :) a czy posiadacz znajomego roweru nie chce sprzedać swojego wolnobiegu? moglbym zaoferowac mf-hg40 + doplata :)

 

aha z koronek od kasety nie zbyt bo tam są symetrycznie wyciete prostokąciki jak wieloklin a w wolnobiegu są takie nietypowe kształty i niestety rozebralem 3 wolnobiegi mf-hg22 mf-tz06 oraz mf-hg40 i one miedzysobą pasują a do mf-hg50 juz nie grr.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma możliwości sprzedaży.

Widzę, że na allegro nic nie leży. Możesz spróbować do kilku większych sprzedawców napisać i może coś wygrzebią. No i w realu pochodź, to się czasem po sklepach trafia.

 

Że są wycięte to wiem, chodziło mi o wycięcie ich we właściwy sposób :) - nie wpłynie to na pracę, jak zły kształt zęba. Niższe modele kaset mają pełne koła i jest z czego wycinać.

 

Tylko czy jest się sens bawić? Przy takim nakładzie środków to chyba lepiej przepleść koło pod bębenek i kasetę, jakiekolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. przeplotka nie wchodzi w rachubę... oto powód.

meridas.jpg

 

wlasnie tez doszedlem do wniosku ze lepiej dorobic mocowanie ktore nie musi byc idealne jak kształt zęba, wazne by sie dobrze zakleszczylo :)cos bede kombinowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o tym ale nie mam pomysłu jak to zrobić :/ w tym kole jest stalowy gwint jak by zaciśniety na aluminiowym kołnierzu i nie ma razcej możliwości aby go ściągnąć.. bebenek by był genialnym rozwiązaniem...

 

 

 

kola.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się wymyśli. Ciekawe co jest za łożyskiem. Bardzo Ci zależy żeby były maszynowe? W sumie nie wiem co łatwiej :whistling: , podeprzeć w stylu shimano czy na 4 niezależnych.

 

PS: jak będziesz robił te zdjęcia to wymiary mile widziane :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wciśniete...

 

 

a kolnierz wg mnie wyglada jak by byl zalozony na piaste aluminiową i potem na jakiejś prasie zaciśniety.. tak ze powstały owe wypustki i dołki ktore wbiły sie w aluminium pod ogromną siłą i nie da rady tego w nijaki sposob rozebrac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypustki raczej nie. Ale już widzę chyba jak to jest. Czy to nie jest czasem tuleja przez całość piasty? Drugie łożysko też w niej siedzi?

Jeśli nie, to jak jest głęboka? Podaj poproszę oznaczenie łożyska, bo nie mogę odczytać. Aaa, i jak możesz, to jeszcze zdjęcie osi ze wszystkimi tulejkami itp :) .

 

Najgorszy problem jest z unieruchomieniem bębenka, bo samo przykręcenie wydaje się do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, patrzac od strony gwintu jest lozysko potem jak by 5mm przerwy i potem tuleja wewnatrz piasty i potem drugie lozysko ktore jest wcisniete w piaste

 

ja kupilem z normalna oska zakrecana na sruby... oraz z tulejkami dystansowymi.. ale przelozylem oske z poprzedniego kola ktora jest na szybkozamykacz...

 

 

@Schwefel - poprostu mi sie podobają ;) sa ciezsze niz moje poprzednie ale za to sztywniejsze... i mysle ze jednak tak odrazu sie nie posypią :) minus to to ze sa na wolnobieg.. wczesniej mialem kasete..

 

na lozysku jest 6000RS i CB6 chyba bo z fotki odczytalem ktorą mam w oryginalnym rozmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ta tulekja za łożyskiem jest po prostu luzem, żeby za mocno nie napiąć łożysk (raczej) czy to element korpusu (raczej nie). dobrze byłoby znać śrenicę za łożyskiem, samo łożysko jest na fi26.

 

Kombinuję jak coś z tych mocowań dopasować http://www.parktool.com/repair/readhowto.asp?id=45

najlepiej shimano bo popularne, w miarę możliwe wygląda też hugi, gdyby znać wymiary w ciemno. Ale to nie jest łatwa sprawa :icon_lol: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens go w całości wyciągać. Nie wiemy jak głęboko siedzi. To wymaga spokojnego przemyślenia.

Ten Twój bębenek nie wygląda głupio, masz go jeszcze? Działa?

Pytałem poprzednio o oś i dystanse bo chciałem wiedzieć ile jest od łożyska (albo od korpusu) do ramy - akurat tyle samo co do korpusu alu, czy musimy wjeżdżać wgłąb piasty? Spróbuj to zmierzyć porównawczo do piasty z bębenkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to na razie jeździj na tym co masz, w ciągu kilku dni powinienem wiedzieć czy mam jakieś możliwości czy tylko teoretyzujemy. No i musi to jeszcze mieć sens a nie rozlecieć się po chwili.

 

PS: jakbym zapomniał to mnie molestuj na mejla/priva :icon_cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...