Skocz do zawartości

[Przerzutki]Shimano Alivio czy Deore


milosszz1889

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się tego wyznaczyć do końca, gdyż wszystko zależy od modelu - a w skład Alivio i Deore wchodzi często kilka modeli (w ostatnich latach Deore bardzo często przechodziło metamorfozy i prawie co roku wydawali inny model).

I tak w tegorocznych modelach na pewno jest lepsze Deore, ale już czy jest trwalsze to trudno powiedzieć. Kilka lat temu jak był model Alivio RD-MC20-S/L to ta przerzutka była lepsza od obecnej z klasy Deore i jak dla mnie była nawet lepsza od modelu XT RD-M750, który to sprawił kilka problemów podczas używania i ostatecznie okazało się że model ten miał pewną wadę konstrukcyjną - po większym przebiegu uszkodzeniu ulegał samoczynnie bolec blokujący sprężynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez zastanowienia DEORE przynajmniej model LX / rower TREKING/cross SLX / rower MTB/cross.

Róznica cenowa nie jest ogromna a zaoszczedzisz SPORO NERWÓW wiem miałem kiedys nizszej klasy przerzutki SHimano

( jednym słowem UPIERDLIWE). Nic dziwnego nawet taka firma musi uzupełnić swoimi produktami kategorie bardzo TANIE ( i przy okazji badziewne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać o tym że Alivio tylnia jest 8-biegowa a Deore 9-cio,tak więc wraz ze zmianą przerzutki wiąże się wymiana kasety i łańcucha.

 

Deore przy 8-rzędowym napędzie działa pięknie ;) Nie widzę sensu wymiany napędu 8-rzędowego na 9.

U mnie tylnia deore od ~2900km nie była regulowana, ostatnio zmieniłem kasete i łańcuch i dalej wszystko chodzi bajecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak przerzutka która działa z ósemką mogła by nie działać z dziewiątką no zastanówcie sie przecież to ta sama szerokość kasety tylko ze w dziewiątce jest poprostu zlekka ciaśniej i trzeba zmienić manetki. Podejrzewam ze to by nawet z napędem 10 rzędowych działało poprawnie.

 

Ja z racji przymusu (urwania gintu w niewymiennym haku w ramie) musiałem dorobić hak na razie prowizorycznie i przerzutka jest odsunięta o 4.5mm od prawidłowej pozycji a ogarnia spokojnie całą kasete i jeszcze zostało duuużo zapasu, wiec smiem twierdzić ze powyższe wnioski są bezpodstawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...