Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[Przerzutki]Shimano Alivio czy Deore

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 milosszz1889

milosszz1889

Świeżak

• Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 22:55

Które z podanych przerzutek są lepsze,wytrzymalsze i trwalsze

Reklama

Reklama
  • Google

#2 blair7

blair7

Maniak

• Użytkownik
  • 675 postów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 23:02

A ktora jest tansza? Zobacz sobie jak wyglada hierarchia shimano na oficjalnej stronie to sie dowiesz co do czego

#3 sebekfireman

sebekfireman

Master

• Elita
  • 2138 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 07:16

Nie da się tego wyznaczyć do końca, gdyż wszystko zależy od modelu - a w skład Alivio i Deore wchodzi często kilka modeli (w ostatnich latach Deore bardzo często przechodziło metamorfozy i prawie co roku wydawali inny model).
I tak w tegorocznych modelach na pewno jest lepsze Deore, ale już czy jest trwalsze to trudno powiedzieć. Kilka lat temu jak był model Alivio RD-MC20-S/L to ta przerzutka była lepsza od obecnej z klasy Deore i jak dla mnie była nawet lepsza od modelu XT RD-M750, który to sprawił kilka problemów podczas używania i ostatecznie okazało się że model ten miał pewną wadę konstrukcyjną - po większym przebiegu uszkodzeniu ulegał samoczynnie bolec blokujący sprężynę.
Moja strona - www.rowersebek.prv.pl ; www.sebekfireman.bikestats.pl
Mój bike - ACCENT ELNORTE - Zobacz foto

#4 milosszz1889

milosszz1889

Świeżak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 12:52

Dzięki

#5 Corratec

Corratec

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 781 postów

Napisano 12 kwiecień 2010 - 20:10

Zdecydowanie deore.
Pozdr. Corr..

Reklama

Reklama
  • Google

#6 Poczwar

Poczwar

Maniak

• Użytkownik
  • 336 postów

Napisano 12 kwiecień 2010 - 20:26

DEORE i koniec tematu... :)
RIDE HARD, RIDE FREE GHOST ERT 9000

#7 michalliterski

michalliterski

Świeżak

• Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 21:15

Bez zastanowienia DEORE przynajmniej model LX / rower TREKING/cross SLX / rower MTB/cross.
Róznica cenowa nie jest ogromna a zaoszczedzisz SPORO NERWÓW wiem miałem kiedys nizszej klasy przerzutki SHimano
( jednym słowem UPIERDLIWE). Nic dziwnego nawet taka firma musi uzupełnić swoimi produktami kategorie bardzo TANIE ( i przy okazji badziewne)

#8 cichy66

cichy66

Maniak

• Użytkownik
  • 593 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 21:53

Musisz pamiętać o tym że Alivio tylnia jest 8-biegowa a Deore 9-cio,tak więc wraz ze zmianą przerzutki wiąże się wymiana kasety i łańcucha.

#9 Bimbromir

Bimbromir

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 13 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 22:25

Musisz pamiętać o tym że Alivio tylnia jest 8-biegowa a Deore 9-cio,tak więc wraz ze zmianą przerzutki wiąże się wymiana kasety i łańcucha.

Deore przy 8-rzędowym napędzie działa pięknie ;) Nie widzę sensu wymiany napędu 8-rzędowego na 9.
U mnie tylnia deore od ~2900km nie była regulowana, ostatnio zmieniłem kasete i łańcuch i dalej wszystko chodzi bajecznie ;)

#10 cichy66

cichy66

Maniak

• Użytkownik
  • 593 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 22:40

Owszem zgadzam się, tylko miałem na myśli zgoła odwrotną konfiguracje.

Użytkownik cichy66 edytował ten post 15 kwiecień 2010 - 22:41

Reklama

Reklama
  • Google

#11 TocaS

TocaS

Master

• Mod Team
  • 2076 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 23:22

bzdura acera np. spokojnie działa z napędem 9 rzędowym, nie widzę potrzeby by wymieniać łańcuch i kasetę.
Dołączona grafika

Reklama

Reklama
  • Google

#12 Puklus

Puklus

Emeryt

• Mod Team
  • 16461 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 13:06

Jak przerzutka która działa z ósemką mogła by nie działać z dziewiątką no zastanówcie sie przecież to ta sama szerokość kasety tylko ze w dziewiątce jest poprostu zlekka ciaśniej i trzeba zmienić manetki. Podejrzewam ze to by nawet z napędem 10 rzędowych działało poprawnie.

Ja z racji przymusu (urwania gintu w niewymiennym haku w ramie) musiałem dorobić hak na razie prowizorycznie i przerzutka jest odsunięta o 4.5mm od prawidłowej pozycji a ogarnia spokojnie całą kasete i jeszcze zostało duuużo zapasu, wiec smiem twierdzić ze powyższe wnioski są bezpodstawne.
A ja wydam 1500zł i będę jeździć ekstremalnie . Moja mama na wigrach 3 jeździła po lasach kiedyś . A ja nie mam na takim super sprzęcie nie dać rady ?

http://img850.images...0/8346/uy8z.jpg

string.jpg