Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.
Więc tak mam rower Creon 29' GRX9. i mam w nim opony Race King 29 cali CONTINENTAL  29x2,2 / (55-622) 
Oznaczenie na feldze mam takie :  622x21 ??
http://i.imgur.com/elWIGAu.jpg

I tutaj pytanie czy jest możliwość założenia opony Marathon Plus MTB HS 468, Rozmiar: 29x2.10 (ETRTO 54-622) na tą felgę.

http://allegro.pl/schwalbe-marathon-plus-mtb-sg-dc-opona-ref-29x2-10-i6794186743.html
 

 

Edytowane przez Robernez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję fachowej porady. Mam rower Kross evado 4,0 XL hydraulika, z racji jazdy po asfalcie postanowiłem zmienić opony na typowo szosowe, kupiłem Continental ultra sport2 25-622 (700x25c) oponki fajnie siadly na fabryczne obręcze, i tu mam pytanko ile nożna pompowac takie oponki na moich obreczach, zaznaczam że ważę ponad 100kg. Czy wogole taki wymiar opon można zakładać na moje obręcze, z góry dziękuję za poradę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ładnie siadły i siedzą to już nie wyskoczą i widać można zakładać :yucky:

A ile pompować to masz napisane na oponach, bo producent chyba nigdzie nie nakreślił limitu dla obręczy. Waga słuszna to przynajmniej tył bym pompował do oporu na szosę. Z przodu przesadzać nie ma co, bo tylko twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest ze można do 9 nabijać, ja napompowałem prawie 8 i więcej pompka z decathlonu nie da rady a w specyfikacji jest ze do 10 da radę (manometr chyba do 12 ma). Mam jeszcze pytanie o dętke, ta fabryczna mi się trochę za duża wydawała do tej oponki ale jakoś ją ułożyłem, lepiej kupić jakieś mniejsze dętki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak chłop ma w tym 29" obręcz 30mm, to też nic się nie zmieni?

 

Bath, tak jak kolega wcześniej napisał, wszystko zależy od szerokości wewnętrznej obręczy. Oponę 25mm można założyć bez problemu na obręczy do 19c, na okazyjną jazdę pokusił bym się o 21/23c, szerszej nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z doborem nowych opon do roweru.

Niestety nie pamiętam teraz szerokości obręczy ale rower to Merida Matts TFS 300D rocznik 2013 na obręczach 26" , obręcze są takie same jak w dniu zakupu.

Opony to fabryczne Meridy Race 2.1 i tutaj jest mały problem bo mają nietypowy rozmiar (a przynajmniej mam problem ze znalezieniem takiego na allegro) a mianowicie 51-559, 26x2.1 i tutaj pytanie czy powinienem myśleć teraz o 50-559 czy 54-559 czy może obie będą kompatybilne ? Jaka jest różnica względem tych które mam obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szerokość wew.obręczy nie jest mniejsza niż 19 mm,to możesz założyć każdy rozmiar z podanych.

Sprawdziłem obręcze (swoją droga mniejszej czcionki już się chyba nie dało zastosować ) i obręcze mają trochę mniej bo jednak 18 mm czyli w takim wypadku pasować będą tylko 50-559?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcialbym zmienić opony w moim krosie Giant Roam 2 2014 z Schwalbe Marathon Racer Performance 700x35C (oryginalnie były GIANT S-RX4, 700x40C) na cos szerszego w teren 60/40 jak np. SCHWALBE LAND CRUISER 28x1,75 cala (47-622), albo IMPAC SMARTPAC 28x1.75 700x45C wejdzie mi cos takiego???

 

Nie moge znalesc czy to nie bedzie za szeroko na obręcz czy tez dolną rure widelca tylniego.

 

Ewentualnie gdyby w podobnym przedziale cenowym były lepsze opony to proszę o info jakie ;)

Edytowane przez crixu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokonałem pewnych pomiarów i teraz proszę napiszcie mi czy dobrze kombinuje.

 

Zmierzyłem wysokość opony (tej aktualnej 700x35C) od obręczy i ma około: 31mm

 

Zmierzyłem szerokość tylnego dolnego widelca w odległości od opony (około 2mm- która jest wysoka na 31mm w stronę suportu) i mam tam 47mm.

 

Reasumują: zakładając oponę 700x45C zostanie mi po 1mm zapasu od tylnego widelca jeśli opona będzie miała wysokość 33mm czy tak?

 

czyli przykładowo jeśli opona 700x45C ma tą samą wysokość (31mm) jest szansa ze ten zapas wyniesie około 2mm z każdej ze stron, więc teoretycznie powinno być okej tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przyszła pora na wymianę opon. Niestety, za dzieciaka mało kto się tym przejmował i teraz stoję przed nie lada problemem. Obecnie na obręcze Author Radon 27.5" (ETRTO 584x19) mam założone od nowości opony Author Rocket wg oznaczenia na oponie 27.5x2.10 (ETRTO 584x52). W jaki sposób mam dobrać odpowiedni rozmiar do tych obręczy? Szukać nowych wg oznaczenia na oponie? Jaki maksymalny rozmiar mogę upchać na tej obręczy? Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...