Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

Liczba dwucyfrowa to szerokość tak i obręczy (wewnątrz) jak i opony. Spójrz sobie na koło - chyba nie są takie same? Gdyby miały być takie same to nie moglibyśmy mówić o kompatybilności jakiejkolwiek, a tak w pierwszym poście jest tabelka i sobie dobieramy pasujące do siebie wzajemnie szerokości :sorcerer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego dlaczego na obręczy jest 19-622 a na oponie 57-622.

 

cyfra 19 w oznaczeniu obręczy to jej szerokość wewnętrzna w mm. S kolei 47 (1,75) na oponie to szerokość opony już po napompowaniu w mm lub w calach (1,75"). 622 to wiadomo, średnica

 

Jak masz obręcz 19mm to śmiało możesz założyć oponę 47mm

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)
Planuje założyć oponę Maxxis Detonator 26x1.25, zależy mi tylko na jeździe po szosie ale nie jestem pewien czy taka opona będzie pasować do obręczy.

Na samej obręczy znajduje się informacja...
ETRTO : 559x18C/ 26''

zdjęcie w załączniku.

 
post-195555-0-92331300-1460231976_thumb.jpg

 

 

 

Będzie pasować opona Maxxisa do tej obręczy ? Jeśli tak to jakie dętki do tych opon doradzacie ?

Dzięki śliczne za pomoc :)

 

post-195555-0-92331300-1460231976_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie, chciałem córce wymienić koła w rowerze bo jedna opona pękła i są takie ociężałe jak na rower 20 calowy, mam wymiar 20x2.125 i inne oznaczenie P-404-006 czy muszę kupić takie same opony jaki miałem czy mogę założyć inne wiadomo 20 cali

porównanie

mam założone z takim bieżnikiem

http://www.ebay.de/itm/2x-Kenda-K-50-BMX-Fahrradreifen-20-Zoll-47-406-20x1-75-Reifen-Schwarz-/311424776557?hash=item48825cf96d:g:tHIAAOSwe-FU4gaD

a chciałem coś mniejszego żeby nie pedałowało się dziecku tak ciężko

http://www.ebay.de/itm/Kenda-Fahrradreifen-2-X-20-Zoll-Reifen-20x1-75-47-406-inkl-2-x-Schlauch-mit-AV-/151981901913?hash=item2362d3c859:g:e1YAAOSwe7BWvirM

idzie tak

Edytowane przez Someonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

32 mm na obręczy 19 mm ma już prawie pionowe ścianki i jest tylko symbolicznie szersza od obręczy. 28 mm byłaby na 19tce równo z obreczą. Moim zdaniem to nawet opona 35 będzie zbyt wąska, bo już otrzymasz kwadratowy profil co zniweluje zalety.

 

Miałem kiedyś i obręcz 25 i oponę 32. Mogłem z ciekawości założyć :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem kiedyś i obręcz 25 i oponę 32. Mogłem z ciekawości założyć

właśnie o to mi chodzi, o doświadczalne sprawdzenie. Założyłem 37mm i było bardzo OK, ale nie mam jak sprawdzić 32. W szosie ludzie śmigają na 19mm obręczy i oponach 25mm i sobie chwalą. Tu mamy +6/7mm do każdego wymiaru, więc może być też OK, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalą sobie, bo technicznie to da się zrobić, ale tutaj chodzi oto, że taka rozpłaszczona opona ma identyczną powierzchnię styku z podłożem jak opona szersza. Opór toczenia jest więc taki sam, a zysk jedynie wagowy.

Do tego dochodzi spadek zdolności amortyzacyjnych opony, bo opony 25-28 ich wcale nie mają, a przy 32-35 już coś tam czuć - tym bardziej z przodu, gdzie spokojnie można zejść z ciśnieniem o 1-2 bary i nadal nie martwić się o dobicia.

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że 40C nie zmieści się w ramie, 35/37 się mieści, ale nie zadawala mnie waga (a lekkie Schwalbe Kojak dobijają ceną, nie potrzebuję tak drogich opon). Rozmiar 32 jest optymalny i wagowo i cenowo. To ma się toczyć 100% po asfalcie, ma być choć trochę porównywalne z kołami szosowymi, by dorównać tym rowerom prędkością, lekkością toczenia, przyspieszeniem. Żadne klocki, żadne 600/700g gumy mnie nie zadawala, 350/450g to jest to, na co mogę się zgodzić, a tyle mają tylko 32mm i drogie Kojaki 37x622.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika.

 

 

W rowerze crosowym posiadam oponę 700x42c, jednak tylna już się dość znacznie zużyła w porównaniu do przedniej.  Chcę kupić na tył nową oponę ale całkiem innej firmy o bieżniku bardziej nadającym się do jazdy po lasach. Czy  każda opona o wymiarach 700x42c będzie pasowała na moje obręcze jeśli już wcześniej taka tam była założona ??

 

Aktualnie posiadam CST Opona trekkingowa Black Tiger Eco 700x42c BS

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=+Black+Tiger+Eco+700x42c&bmatch=base-relevance-popul-uni-1-3-0408

 

A chcę kupić CONTINENTAL Opona przełaj Cross Ride 700x42c zw BS

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Continental+CrossRide&bmatch=base-relevance-popul-uni-1-3-0408

 

Chciałem kupić opne Schwalbe ale nie mogę znaleźć opone tej firmy z takimi wymiarami jak i bieznikiem który by mi odpowiadał.

 

 

 

 

Edytowane przez Branza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rama, że 40C się nie zmieści, a obręcze jak do enduro i to pewnie nie lekkie? Ciekawe połączenie... Chcesz to zakładaj. Mi się to połączenie po prostu nie widzi i już napisałem dlaczego. Jak zrobisz to możesz wrzucić tu zdjęcie jak to wygląda

 

Tak czułem, że zapytasz o co kaman :D To poprostu ma być przekładka mojego koła MTB 622 do górala juniorki na kole 559 po to, by we wakacje pośmigać razem szosowo i by dziewczyna choć trochę mogła jechać szybciej niż na traktorowych kołach swojej maszynki. To zabieg stary jak świat, średnice kół 559 okutych w opony 2.1"  są identyczne co kół szosowych 622 z opona 23/25mm. Koła są, tylko kwestia ogumienia i stąd pytanie i dylemat. Też wolał bym dać 37mm Kojaków, ale na tak sporadyczne wyjazdy zwyczajnie szkoda kasy, bo za 50zł można kupić całkiem fajne oponki 700x32 Conti czy Vittori

 

A obręcze nie lekkie? 460g, komplet kół bodaj 1650g, wyjdzie całkiem OK z oponami 400g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że średnice odpowiadają - sam tak kiedyś jeździłem, ale u mnie do "górala" spokojnie weszło koło z oponą 700x40C. Nie lepiej poszukać szosowych opon 26'? Tania i w miarę lekka Kenda

O ile nie będziecie się napinać na jakieś ekstremalne tempo lub dystanse to nie poczuje różnicy w rozmiarze kół - duże koło samo i tak nie pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się taki rower, bo wygląda poprostu śmiesznie z kółkami jak 24". Muszą być 622. Nie chcę też wagi, 622x37 to z reguły +500, a najczęściej +650g, robiłem już rozeznanie i jedynie Kojaki mają sensowną wagę. Do 50zł i wadze ok. 420g to jedynie 622x32 pozostaje, tylko ta niepewność z rozmiarem :(

Gdybym mógł to jakoś przymierzyć, albo jakby ktoś mógł mi taki eksperyment przeprowadzić, to było by super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam koła o szerokości wewnętrznej obręczy 13,6mm i chce dla komfortu wsadzić tam opony 35c. Czy ktoś z was na takiej konfiguracji śmiga? Tabele teoretycznie podają szerokość maksymalną opony dla takiej obręczy: 25/28. Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniem.
Pozdrawiam. Mam hamulce, więc o skidy się nie martwcie ;) Rama też pomieści. Głównie chodzi mi o to, czy opona nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam obręcze Alexrims - 622x14

jakie opony min - max szerokość mogę do nich wsadzić?

23C - 38C ?

 

Niestety te rzekomo pomocne tabelki z 1 posta nie działają, fajnie by było jak by to ktoś jeszcze raz wrzucił.

 

---

znalazłem jakieś inne tabelki w necie, chyba jednak 38C za dużo, 35C max?

Edytowane przez spitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...