Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kolarzówkę, lecz opony już swoje wysłużyły i trzeba je wymienić. Niestety na tych obecnych oponach brak, jakich kolwiek oznaczeń abym mógł kupić takie, jakie mam obecnie założone. Dlatego pytanie do was, jaki rozmiar szytki kupić? Obręcz koła 28" szerokość mierzona po zewnętrznych krawędziach 20mm. Szukałem trochę informacji, jakie szytki, pod jaką obręcz, ale nic nie znalazłem, wszystko tyczyło się tylko zwykłych obręczy pod opony drutowe. Pomożecie? Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

mam Kross'a Evado 2.0 i zamierzam zmienić opony. obręcz to 622x19c więc zgodnie z tabelką podaną w pierwszym poście zamierzam założyć 700x28c. dokładnie te: http://allegro.pl/opona-kenda-700-x-28c-kwest-cz-ostre-kolo-szosa-i5326114590.html
potwierdzi mi ktoś, że to wszystko razem będzie grało(kręciło)? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, mam 700x28c na felach i mam uczucie jadąc czy to szybciej czy wolniej, że tylne koło się ślizga. poza tym jak puszczam kierownice, to ściąga mnie w lewo. czy to ja jesyem przewrażliwiony czy ktoś mi coś zaradzi? ; )

dodam jeszcze dla przypomnienia, że felga 19c. opony założone continental tour ride. nowe dętki, bo stare za duże, wentyl presta i nowe te gumowe obręcze w koke pod dętke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dobra, mam 700x28c na felach i mam uczucie jadąc czy to szybciej czy wolniej, że tylne koło się ślizga.

Tego czy tak faktycznie się dzieje, czy to tylko Twoje odczucie nikt Ci przez neta nie powie. Ja z tym konkretnie modelem nie miałem do czynienia, ale na "firmowym" rowerze założyli ostatnio jakieś opony "no name" i jest tragedia. Mieszanka z jakiej wykonana została opona to jakieś nieporozumienie, chyba więcej w niej plastiku niż gumy. Pierwszy lepszy zakręt przy większej prędkości i gleba :/ po mokrym nawet nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az 25, a myslalem za maks 32

choc juz ktos mi pisal nawet o 28

az tak cienkich to nie chce, to cross

ale 32 byloby super

 

mozesz mi polecic "najszybszą" opone 32-38C, z najmniejszymi oporami toczenia?glownie na asfalt, i sciezki rowerowe

 

Edytowane przez PiotrM5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się zapytać czy ma ktoś doświadczenie w połączeniu obręczy 559x17c z oponą 57-559 26x2.25, zamierzam tak zrobić na przednie koło.

Wiem, że według tabelki to o 2 widełki za dużo, ale może na przednim kole to nie będzie aż tak ryzykowne, po dłuższej lekturze rozumiem, że mogę zastosować takie połączenie przy 45psi.

Proszę o Waszą opinię, opona tylko czeka na zamówienie :) (SCHWALBE rr albo nn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w temacie wyboru opon szosowych do roweru MTB.

 

Obręcz KBIX 559x16,5 czyli szerokość wewnętrzna 16,5mm od nowości czyli od 2007 roku założone Smart Sam 2.25 nabite na 4 bary i wszystko żyje i działa już od 8 lat.

 

Mam potrzebę wymienić opony na szosowe na których będę jeździł 90% asfald i jakieś 10% teren ubita ścieżka leśna bądź jakaś droga z kocimi łbami :)

 

Wybór padł na Maxxis Detonator, tylko nie wiem jaką szerokość brać. 1,0 czy 1,25 czy 1,5. Ogólnie zależy mi żeby była w miarę cienka i szybka bo będę jeździł ze znajomym który porusza się na Kolarce z typowymi szosowymi oponami. Traski będziemy latać od 50 do 150km. Czy szerokość 1.0 przypasuje na obręcz 16.5mm?

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...