Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki ! Lepiej drut czy zwijanie,opinie w necie są różne i dlatego ciężko jest się zdecydować (nie chodzi o cene ) bo jak wiadomo zwijki droższe.Nie mogę znaleźć szerokości,sa tylko te wartosci wypisane maxxis detonator 26x1.50 60TPI 70a kevlar.A może 1.25 ? Mam ciężki orzech do zgryzienia a wiedzę swierzaka, chciałbym to dobrze dograc. :) Z góry thx

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info jaka najwęższa opona wejdzie na obręcz 26" o średnicach: zewnętrzna/wewnętrzna 24/19mm pod warunkiem, że to będzie ładnie i bezpiecznie jeździło? O ile to możliwe prosiłbym o rozmiar w postaci1,00/1,25/1,50 a nie 19c/23c/25c. Sprzedający te obręcze pisze, że wchodzą od 1,75 do 2,1 ale jak go dopytałem to napisał, ze 1,50 też wejdzie a niżej to już nie wie. Ma ktos jakieś empiryczne doświadczenia z identycznymi (zew/wew - 24/19mmm) rozmiarami obręczy? Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować posta sprzed kilku dni więc jeden pod drugim:

1 .Jaka najszersza oponka wejdzie na koło 28" o średnicy zewnętrznej/wewnętrznej 18/13mm pod warunkiem, że to będzie ładnie i bezpiecznie jeździło oraz obejdzie się bez cyrków przy montowaniu jej na obręcz? Kółka co prawda szosowe ale będą jeździć w szosowym góralu więc oponki o szerokości 19c, 23c od razu odpadają - nie ma szans abym na czymś takim jeździł. Bardzo byłbym rad gdyby weszły od 28c do 35c. 2. Jeśli nie ma na to szans to od razu zadam drugie pytanko: kół 28" o jakich wymiarach wew/zewn szukać pod opony w takim zakresie (28c-35c)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

 

Kupiliśmy córce rower Author Mirage 24 z 2010 i muszę w nim wymienić opony.

Zastanawiam się czy będzie do niego pasować taka opona http://rowertour.com/schwalbe-smart-sam-performance-24x-2-10-opona-drutowa.html 24x2.10 (ETRTO 54-507) lub czy nie lepiej wybrać dokładnie takie same jak w fabrycznym wymiarze 24x1.75 (ETRTO 47-507) i odpuścić sobie szersze  http://rowertour.com/schwalbe-cx-comp-kevlar-guard-sbc-reflex-24x1-75-opona-drutowa.html

Oznaczenia z obręczy w pliku, niestety na stronie dużo informacji poza alloy black 32 holes i rozmiarem opon nie ma.

 

Pozdrawiam

 

 

post-167471-0-80681000-1430089386_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dziecku kupiłbym semslicka, aby lżej mu się jeździło. +

 

Szersze będą pasować ale zrobię jak piszesz i nie będę kombinował.

W sumie to jej pierwszy rok na większym rowerze, może jak podrośnie to się zmieni.

Dzięki.

 

Pozdrawiam

 

 

Ostatnie pytanie bo dętki ważą po 130 g :)

 

http://rowertour.com/schwalbe-cx-comp-kevlar-guard-sbc-reflex-24x1-75-opona-drutowa.html

 

czy do tego koła będą pasowały szersze dętki, nie wiem guma nie będzie się zawijać, marszczyć ? 

http://rowertour.com/schwalbe-av-9b-extra-light-detka-24-cale-wentyl-auto-40-mm.html

 

Niestety schwalbe chyba nie robi extra light w rozmiarze 24x1,75

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy do tego koła będą pasowały szersze dętki, nie wiem guma nie będzie się zawijać, marszczyć ?  Schwalbe AV 9B Extra Light Dętka 24 cale wentyl Auto 40 mm - Internetowy Sklep Rowerowy, rowery sklep - rowertour z Bydgoszczy, sakwy crosso  
przecież ta dętka pasuje na oponę o szerokości 1,75" marszczyć się nie będzie, jesli pytasz się o szersze dętki od 2,0" i wyżej raczej nie zaleca się takiego miszmaszu, lepiej aby była trochę węższa niż za szeroka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież ta dętka pasuje na oponę o szerokości 1,75" marszczyć się nie będzie

 

 

Nie znam się na oznaczeniach.

Opona i dętka mają różne ETRTO stąd durne pytania ;-)

dętka 24 x 3/4-1 1/8 (ETRTO 20/28-540/541)

opona 24x1.75 (ETRTO 47-507)

 

Dzięki za potwierdzenie.

Zamówione.

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie będzie. Czy nic się nie stanie zależy od kilku czynników (rant obręczy, stopka opony, ciśnienie, rodzaj jazdy, itp.) 2.2" to nie jest jakieś wielkie halo, ale tak czy siak obręcz im szersza tym lepsza (oczywiście o ile mówimy o jeździe w terenie) - unika się "efektu żarówki" i związanego z tym ewentualnego "pływania" opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

U mnie w szosówce, na tyle mam zamontowaną Vittorie 700-25c i przy ciśnieniu nawet 8-9 bar nie ma z nią problemu. Jednak z przodu ta sama opona jest wypychana przez dętkę z obręczy. Efektem jest dość spektakularny strzał dętki. Niestety nie bardzo jestem w stanie dojść co jest przyczyną. W teorii wszytko powinno być ok? Ktoś miał podobną sytuację ?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...