Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o kaskach RUDY PROJECT, FORCE lub MET? Szukam pierwszego kasku na szosę do 300 zł max. 

 

Modele, które upatrzyłem:

 




 

Zastanawiam się nad białym, bo nigdzie nie moge znaleźć takiego, który kolorystycznie by pasował do moje szosy (czarno-zielono-bialej)

 

Z góry dzięki za odp. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba01

Obowiązkowo trzeba przymierzyć kask przed zakupem.

Nawet jak Ci się spodoba na internecie, nawet jak będzie po przecenie, nawet jak dadzą drugi gratis to i tak najpierw przymiarka.

Ja też szukałem na necie kasków ale ostatecznie w sklepie okazało się że żaden nie pasował do mojej czaszki :D Dopiero droższy (więcej niż zakładałem wydać) spasował.

Wielu sprzedawców internetowych nie przyjmuje zwrotów (odstąpienia od umowy na odległość) twierdząc że kask mógł zostać uszkodzony przez klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane, mimo iż w większości sklepów internetowych są podane wymiary kasku to jest to dość specyficzny sprzęt i lepiej dopasować go dobrze do swojej głowy by był wygodny, aczkolwiek zdarzyło mi się kupić kask przez internet w ###### bez wcześniejszego mierzenia. To był pierwszy kask jaki kupowałem w życiu a w mojej miejscowości nie było sklepu z takim sprzętem.

Edytowane przez Niko26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalam opinie na watku o Bikestacji. Większość negatywow tyczy sie dlugiego czasu realizacji, lub zbyt poznym informowaniu o braku przedmiotow na magazynie. Co do jakosci OK.

 

Dlatego co by nie użerac się (odpukac) z późniejszymi sporami o zwrot gotowki w razie czego - wzielam za pobraniem. Zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam kasku dla siebie dosyć dużego z uwagi na duży rozmiar głowy, ok 62cm do tego warto mieć jakiś luz Na czapkę. w miarę przystępnej cenie jest GIRO BISHOP miał ktoś z nim styczność? Zakup raczej tylko przez neta, bo u mnie w okolicy raczej nie ma za dużego wyboru

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrzebuje porządny kask w przystępnej cenie to mogę polecić tego Kellys'a:

 

http://www.go-sport.pl/akcesoria-rowerowe/3831-kask-rowerowy-dynamic-bl-wht-wm.html

 

Mam go drugi sezon i sprawdza się wyśmienicie. Jest wygodny, ma całkiem sensownie zaprojektowane otwory i dodatkowo siateczki w przedniej części kasku. Bardzo dobra jakość jak z kasę którą musiałem za niego wyłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz łeb ;) Ja zamówiłem Met Crossover. Jutro zobaczę czy pasuje. Przymierzalem wszystkie modele w Decathlonie i nic mi nie spasowało. Spodobał mi się Bell, ale był najgorszy. W Intersporcie też przymierzalem kilka modeli Uvex i Alpina i najbardziej pasował mi Alpina za 130PLN, ale szału też nie było, no i brzydki...

Edytowane przez Flokii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dla takiej głowy ten:

https://www.cyklotur.com/kaski-i-ochraniacze/kaski-rowerowe/mtb/p,kask-fathom-bialo-czarny-giro,451331.html?_pli=25e9c6

ale trzeba portfel rozpruć.

Też mam duży garnek i jest idealny w rozmiarze L.

Luz na pasku nic nie znaczy, ważny jest kształt skorupy i dlatego rozmiar rozmiarowi nierówny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens zamawiać kask o teoretycznym zakresie 58-61/2cm przy 60 centymetrowym obwodzie głowy. Nie mam możliwości przymiarki. Kask to: Meteor MV29 lub Kross Stift  http://allegro.pl/kask-rowerowy-meteor-mv29-23269-l-58-61-cm-i6209677049.html   lub  http://allegro.pl/kask-rowerowy-kross-stiff-l-58-62cm-35-lekki-i6022574584.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez net to tylko wtedy jak wcześniej zmierzyłeś w sklepie stacjonarnym... bo rozmiarówka kasków to mit.

Nie wszedł mi na głowę kask XXL jednej firmy, XL innej firmy uwierał, a zakupiłem rozmar L z kolejnej firmy (spokojnie wejdzie pod kas nawet cienka czapka).

Sugerowanie się obwodem głowy podanym przez producenta również może być mocno zdradliwe.

Edytowane przez skimir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...