Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.
Zastanawiam się nad zakupem kasku w cenie około 100 złotych.
Jest sens kupować kask w tej cenie czy lepiej coś dołożyć??
Zastanawiam się nad tymi trzema:
1. Kellys Blaze

2. Naxa BX-2C
3. 4F C4L15-KSR002

 

 

Co do terenu w jakim się poruszam to ciężko jednoznacznie stwierdzić bo są to i proste ścieżki jak i trasy górskie.
​Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

Zastanawiam się nad zakupem kasku w cenie około 100 złotych.

Jest sens kupować kask w tej cenie czy lepiej coś dołożyć??

Zastanawiam się nad tymi trzema:

1. Kellys Blaze

2. Naxa BX-2C

3. 4F C4L15-KSR002

 

 

Co do terenu w jakim się poruszam to ciężko jednoznacznie stwierdzić bo są to i proste ścieżki jak i trasy górskie.

​Pozdrawiam

Korzystam z 4F od roku i szczerze polecam. Ładnie wygląda, leży idealnie na mojej głowie. Oczywiście najlepiej samemu przymierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask jest kask, żeby był dopuszczony do sprzedaży, musi spełniać określone wymagania, tak ten za 500zł jak i ten z Biedronki za 56zł. Różnica polega na jakości wentylacji, wadze kasku i wyglądzie. Dla przeciętnego amatora kask z Biedronki do jazdy na co dzień w zupełności wystarczy. Sam chciałem sobie kupić biały, który wyglądał naprawdę przyzwoicie, ale potrzebuję M, a były tylko L. Na zawody mam kask SH+ Zeus, ale do treningów nic lepszego od biedronkowego kasku nie jest mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask jest kask, żeby był dopuszczony do sprzedaży, musi spełniać określone wymagania, tak ten za 500zł jak i ten z Biedronki za 56zł. Różnica polega na jakości wentylacji, wadze kasku i wyglądzie. Dla przeciętnego amatora kask z Biedronki do jazdy na co dzień w zupełności wystarczy. Sam chciałem sobie kupić biały, który wyglądał naprawdę przyzwoicie, ale potrzebuję M, a były tylko L. Na zawody mam kask SH+ Zeus, ale do treningów nic lepszego od biedronkowego kasku nie jest mi potrzebne.

Dzieki za wyczerpującą i zadowalajaca odp!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem w zeszłym tygodniu upatrzony wcześniej kask Rudy Project Rush i porażka... Kompletnie nie przypasował mojej głowie. Miałem wrażenie, że coś irytująco kłuje mnie w czaszkę ;) Sprzedawca podał mi też do przymiarki model Sterling. Tutaj była bajka. Czułem się, jakby jakaś przepiękna kobieta objęła moja głowę :) Wygodny, idealnie oblepiający głowę i jakiś taki miękki od środka. Może ta ircha tak robi. Niestety cena zrobiła inaczej, bo nie wydam na kask 560 PLN... Ale jak ktoś dysponuje takim budżetem, to radzę przymierzyć Sterlinga, bo takiego komfortu się nie spodziewałem.

A ja? Cóż, szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekło zamarzło, kask mam i ja. Decathlonową 700. 10 lat wzbraniania się, w końcu ktoś zaproponował, że kupi jeśli będę w nim jeździł. No to ok, jak dają, to biorę... bo sam to bym sobie kasku raczej nadal nie sprawił :)

 

Również (po długich poszukiwaniach wygodnego i przyzwoitego w wyglądzie kasku) zakupiłem 700tke z Decathlonu i jest naprawdę spoko. Jedynym mankamentem może być brak siatki na owady ale tak to mogę go polecić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W kaskach z wyższej półki nie ma siatki i prosy jeżdżą.

 

Niby i prawda ... mam kask nienajtańszy, bez siatki od 3 lat.

Przez całe życie 3 razy mnie upierdzieliła osa i wszystkie 3 razy to własnie 3 ostatnie lata w głowę :)

Żeby nie było podczas jazdy na rowerze ... w kasku. :)

 

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przymierzalam w decathlonie kask b'twin 700, byl bardzo wygodny i również glowa sie mi w nim podobała wizualnie.Cena 170zl.

https://www.decathlon.pl/kask-na-rower-700-czarny-id_8304985.html

 

Na forach polecali tez kaski NAXA bx1.

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5215516646

 

sa 100zl tansze maja wiecej otworow wentylacyjnych, tylko nie moge znalezc w poblizu żadbego sklepu stacjonarnego by go przymierzyc. WG mnie wizualnie bardzo przypomina ten decathlonowski. Warto zamawiać bez przymiarki? Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja polecam ten

 

http://www.wiggle.co.uk/giro-foray-helmet/#tabDescription

 

giro, waga 260g, świetna wentylacja , mały wygląd , można kupić za 200zl w PL lub nawet za 30f w Uk , sporo kolorów do wyboru

 

Przymierzalam go w intersporcie, jedyny ktory pasowal idealnie do mojej głowy! Cena 199. Niestety mieli tylko jeden kolor, ktory w ogóle mi nie przypasowal.

 

Mógłbyś podać jakis adres pod ktorym znalazłambym te kaski w dosc rozsądnej cenie? Moga byc zagraniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez żalu pożegnałem się z planem zakupu jednego z kasków firmy Rudy. Napaliłem się na model Rush, ale po przymiarce uznałem, że jest za bardzo niewygodny. Marzył mi się Sterling, ale cena poza możliwościami i chęciami przeznaczenia na kask kwoty rzędu 560 zł. Jeździłem jednak dalej po sklepach i przymierzyłem zatrzęsienie kasków. Giro, Catlike, Met, Lazer. Żaden nie leżał na łbie tak, jak tego oczekiwałem. Aż tu nagle w moje łapy (i na głowę) wpadła firma, którą początkowo zupełnie pominąłem. Przymierzyłem i się zachwyciłem. Leży na głowie idealnie, jest miękko, nic nie uwiera, paski prawie niewyczuwalne. Szybko w sklepie sprawdziłem ceny sklepów internetowych i okazały się (wraz z przesyłką) nieco tańsze niż w stacjonarnym. Spytałem, czy możemy się dogadać na sprzedaż po cenie znalezionej w sieci. Sprzedawca powiedział, że nie ma takiej opcji, więc jeszcze raz założyłem kask na głowę, pomachałem nią jak na koncercie i fru do domu, by zamówić z neta. I w ten sposób za chwilę będę szczęśliwym posiadaczem kasku Uvex i-vo CC w czarnym macie:

05e61c674617.jpg

 

Naprawdę nie ma sensu upierać się przy jednej konkretnej firmie, bo może się okazać, że najlepiej pasujący będzie kask, którego w ogóle nie brało się pod uwagę. No i jak mantrę trzeba powtarzać to, co Koledzy powtarzają bez przerwy: bez przymiarki nie ma sensu kupować kasku.

Uff. Za tydzień jadę w góry i mam nadzieję, że na starcie nie zaliczę gleby, która spowoduje, że znów będę musiał wykładać na kask ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalam go w intersporcie, jedyny ktory pasowal idealnie do mojej głowy! Cena 199. Niestety mieli tylko jeden kolor, ktory w ogóle mi nie przypasowal.

 

Mógłbyś podać jakis adres pod ktorym znalazłambym te kaski w dosc rozsądnej cenie? Moga byc zagraniczne.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Giro-Foray-Bike-Adult-Unisex-Road-Cycle-Cycling-Safety-Helmet-Adjustable-/321777481876?var=&hash=item4aeb6eb894:m:mV9yhibLlq5MgyMn9UYUGlw

 

to jest sieć sklepów http://www.ebay.co.uk/usr/halfords_1?_trksid=p2047675.l2559  wiec zawsze dostępne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...