Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że kaski rowerowe są niezbędne, kiedy chcemy się wybrac w dłuższą trasę, ale nie bardzo jeszcze wiem, na co zwracać uwagę przy zakupie. Możecie mi coś doradzić? Chciałem wybrać coś z  http://www.agasportsklep.pl/kaski-rowerowe-cat-65 ale nie bardzo wiem, czemu jeden jest lepszy od drugiego? Jaki wy byście kupili? chcę jeden dla siebie i jeden dla żony. Nie wiem, czy warto zainwestować w droższy, czy raczej na początek niekoniecznie. 

 

Świeżo skończyłem przerabiać temat, bo wreszcie zaktywizowałem się ruchowo i potrzebowałem kasku. Dołączyła do mnie żona, więc stanęło na dwóch kaskach. Nie chcieliśmy przepłacać, bo nie zależało nam na super lekkości i "efekcie wow" etc. Stanęło więc na Alpina Tour 3 dla mnie i Bell Roam dla żony. Ten Bell - przy niby tej samej rozmiarówce obydwu kasków - jest nawet większy i chyba ciut wygodniejszy, ale Alpina ma wygodniejszy i szybszy system zapinania/rozpinania. Mogę spokojnie polecić obydwa kaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po kilku tygodniach intensywnego użytkowania kasku Bell Roam z Decathlonu kupionego za 30zł wraz z dostawą kurierem pod adres stwierdzam, że był to jeden z najlepszych zakupów rowerowych poczynionych we francuskiej sieciówce oprócz skarpet  po 5 zł :)

 

Kask wystartował ze mną w ostatnim rajdzie rowerowym na dystansie 53 i spisał się znakomicie. Początkowo wydawało mi się, że kask dziwnie odstaje i jest niemiłosiernie duży. Po pierwszych 2-3 wyprawach to mylne uczucie porzuciło mnie na dobre - widocznie przyzwyczaiłem się do produktu.

 

Jedynym minusem jaki dostrzegam jest to, że wewnętrzna wyściółka gąbeczki są oddzielne i jest ich powiedzmy 5 czy tam 7 u każda jest oddzielna. W przypadku prania będzie kłopotliwe dopasowanie ich na właściwe miejsca. Uchwyty małe okrągłe kółeczka o promieniu na oko 5mm przyklejone są na słabą taśmę klejącą do kasku, czasem się zdarza, że przy wyjmowaniu lub próbie zmiany umiejscowienia gąbeczki oderwę tą kropeczkę z rzepem,  który ma za zadanie trzymać wyściółkę na właściwym miejscu.

 

Lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie jednolitej wyściółki w postaci gąbeczki z jednego elementu, ale ludzie co tu wymagać nie wiadomo czego. Koszt to 30zł. Gdyby kask kosztował 10 razy tyle to pewnie wykonany byłby z dbałością o najmniejsze elementy tj. 10 razy lepiej ;)

 

Za te pieniądze nie widziałem porównywalnego produktu. Dopiero w okolicach 100 zł można kupić coś podobnego / sensownego. Każdy mierzy własną miarą.

 

Jak się jeszcze pojawią na Decathlonie w cenie 50zł to też myślę, że warto bo nie bardzo można coś trafić w tej cenie i w tej jakości ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy do kasków specialized propero II lub prevail da się dokupić siatkę przeciw owadom ?

 

Używam Propero, ale jakoś nie doskwiera problem z insektami. Jeśli chciałbyś chronić się w ten sposób przed kleszczami to siatka niewiele pomoże (mi się jak na razie nie trafił).

 

A co do polecania, to miałem Propero, wypiął mi się SPD przy ok 50 km/h gdy bujałem rowerem, gleba na betonie, połamane żebra i obojczyk, kask też (tył i bok), ale głowa cała i nawet nie bolała (a 5 min wczesniej miałem go nie zakładać, ale wkurzał mnie gdy się bujał na kierownicy - miałem jechać zaledwie 1km do celu...) . Sprawdził się, więc kupiłem ten sam. Droższy jest niż 200 zł o które pytasz, ale myślę warto czasami dołożyć w przypadku gadżetów, które bezpośrednio mają związek z ochroną zdrowia.

 

Pamiętajcie tylko aby zmierzyć każdy kask. jeśli planujecie zakup w internecie, idzcie do sklepu stacjonarnego na przymiarkę.

Edytowane przez MrAndy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleszcze zasadniczo nie lecą z drzew, ale osy i szerszenie to i owszem. Bella przecenowego z Decathlona niezmiennie bije cenowo i jakościowo - Lidlokask z lampką czerwoną.

 

"Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać" to tylko półprawda bo cena nie jest wprost do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. W pewnym momencie gdy cena osiąga ~50zł bezpieczeństwo już nie wzrasta. Rośnie natomiast wygoda, lans i bauns oraz zadowolenie przekupnia/importera/producenta. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

Jeżdżę na rowerze bez kasku już od samego początku swojej przygody z tym środkiem transportu

 

Twój wybór ...

 

 

 

zresztą praktycznie wszyscy rowerzyści z mojego miasta nie jeżdżą w kasku.

 

To niczego nie dowodzi ...

 

 

 

Na rowerze raczej się nie wywalę, nawet przy dłuższych rajdach.

 

Dobrze powiedziane "raczej" oby ten pierwszy raz nie okazał się ostatnim  :) ... 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na rowerze bez kasku już od samego początku swojej przygody z tym środkiem transportu, zresztą praktycznie wszyscy rowerzyści z mojego miasta nie jeżdżą w kasku. Na rowerze raczej się nie wywalę, nawet przy dłuższych rajdach.

Obyś się nauczył co jest wyborem wyborem :)

Raczej to dobre słowo. Raczej nie spadniesz również ze schodów, raczej nie kopnie Cię prąd, raczej kobieta nie przyprawi Ci rogów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Noszę okulary (szkła kontaktopwe odpadają) jaki kask kupić? 

 

Ja też w okularach jeżdżę i kask nie koliduje z nimi. Mam teraz wygodny szosowy http://sporto.com.pl/p/233/4217/sh-shake-kask-rowerowy-szosowy-kaski-akcesoria-kolarstwo.html To już któryś z kolei mój kask. I chyba tylko z jednym kiedyś był kłopot, te taśmy jakoś były zamocowane dziwnie, że okulary przesuwały. Generalnie to chyba nie ma zonku między kaskiem i okularami. Przecież zazwyczaj jeździ się w jednym i drugim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Czołem!

Wiosna idzie, więc doszedłem do wniosku, że z tego tytułu prezent sobie zrobię i nowy czaszkochron zakupię.

Do tej pory jeździłem w Bellu. Nie wiem, co to za model, bo kupiłem go lata temu, ale paski zaczęły jakoś mnie uwierać (albo po prostu usprawiedliwiam chęć kupna nowego kasku hehe). Ważniejszą kwestią jest to, że kask zaliczył już jedno zderzenie ze sporym kamieniem. Pęknięć nie widać, ale nie mam w domu laboratorium, żeby to dokładniej zbadać.

Póki co przymiarek żadnych jeszcze nie robiłem, ale na luźno zamykam się firmach Rudy i Giro.

Z Rudego mocno skłaniam się ku modelowi Rush. Z Giro nie mam jeszcze wybrańca.

Moglibyście napisać, czy kaski tych firm to byłby trafiony zakup? Czy są wygodne? O to mi najbardziej w sumie chodzi. Budżet oscyluje wokół kwoty 350 zł.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moglibyście napisać, czy kaski tych firm to byłby trafiony zakup? Czy są wygodne? O to mi najbardziej w sumie chodzi. Budżet oscyluje wokół kwoty 350 zł.

 

Tydzień temu kupiłem Giro Fathom i powiem Tobie, że jak na kask za prawie 600 zł (cena rekomendowana) to szału nie ma. Mój poprzedni Uvex za 200 zł jest lepiej wykonany i lepiej przemyślany od tego Giro. Ale Tobie zależy głównie na wygodzie, a tego Giro nie mogę zarzucić, jest wygodny, lekki i bardzo przewiewny, a mi też głównie o to chodziło.

Jeśli chodzi o minusy, to ciężko wyregulować paski, żeby dobrze przylegały do głowy, nie ma żadnej gąbki pod brodą oraz nie ma regulowanego zapięcia takiego jak ma Uvex, tzn. gdy założysz czapkę to musisz poluźnić pasek, gdy ją zdejmiesz to znowu musisz ten pasek podciągnąć, w Uvexie jest taka klamra, coś jak w butach spd (mniej więcej), za każdym razem gdy go zakładam dopasowuje sobie jak chcę mocno go docisnąć, to jest dla mnie bardzo duży minus w Giro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...