Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie będzie wygodny to go zwrócę, ewentualnie zawieszę na drzewo i zrobię gniazdo dla ptaków :D 30zł to nie pieniądze, więc i kask pewnie będzie marnej jakości.

Na początek taki wystarczy, jak się zintegruję to w przyszłości kupię coś lepszego. A w razie wylotu na bańkę to lepszy taki niż żaden :D W przyszłości zainwestuję w jakiegoś Giro.

Nawet w Lidlu kaski stoją po 50zł a za 30zł to nie ma nigdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Jednak wziąłem z Decathlonu tego Bell Roam za 29,99zł, gdyż miałem bon zniżkowy na 20zł. Myślę, że w tej cenie tzn. za 30zł na początek przygody nic lepszego nie znajdę a nie wiem do końca czy dam radę przyzwyczaić się do kasku.

 

Od razu po odbiorze zwróć uwagę czy kask jest kompletny. Też ostatnio zamówiłem go przez internet i niestety brakowało niektórych pasków wyściełających.

Chciałem, żeby po prostu je dosłali, ale jedyną możliwością była wymiana. Jako, że nie chciało mi się bawić w odbieranie i wysyłanie paczek, pojechałem sam do sklepu i po prostu go zwróciłem.

Za te zwrot mogę Decathlon pochwalić. Dostałem gotówkę bez żadnych dodatkowych procedur.

A jak wyszedłem to wstąpiłem do Go Sportu (gdzie trwa wyprzedaż) i kupiłem Kellysa za tę samą cenę :-)

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A będzie pasował? No nie będzie. Kask z mocno terenowym rodowodem, zabudowaną potylicą i daszkiem nie ma prawa bytu na szosie, przecież to oczywiste.

 

I teraz poważnie, jeśli nie jesteś szosowym purystą i nie uważasz, że na szosę powinieneś mieć osobny zestaw ciuchów i akcesoriów, nie szukaj problemu tam, gdzie go nie ma. Aczkolwiek daszek faktycznie może nieco przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuje kasku na mój pierwszy wyścig (50km) a nie za bardzo mam o nich pojęcie. Co by mi proponowaliście? Wyścig szosowy więc pewnie jakieś tam może właściwości aerodynamiczne by się przydały a im lżejszy to też lepiej. Mój przedział cenowy to myśle 150zł. Co sądzicie o tych decathlonowskich? Byłbym wdzięczny za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

więc pewnie jakieś tam może właściwości aerodynamiczne by się przydały
 po za tym, że jako amator jeżdżący 50km na zawodach tego nie masz prawa odczuć, to: http://www.bikeradar.com/road/gear/article/best-aero-road-helmets-tunnel-and-road-tested-44719/   :teehee:

 

 

 

 

Co sądzicie o tych decathlonowskich?

 

jak będą wygodne i w regulacji nic się nie będzie luzowało samo z siebie, to bierz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uważam, że kaski rowerowe są niezbędne, kiedy chcemy się wybrac w dłuższą trasę, ale nie bardzo jeszcze wiem, na co zwracać uwagę przy zakupie. Możecie mi coś doradzić? Chciałem wybrać coś z  http://www.agasportsklep.pl/kaski-rowerowe-cat-65 ale nie bardzo wiem, czemu jeden jest lepszy od drugiego? Jaki wy byście kupili? chcę jeden dla siebie i jeden dla żony. Nie wiem, czy warto zainwestować w droższy, czy raczej na początek niekoniecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem 2 kaski Bella bez tej technologii łączenia w tym jeden zdał egzamin bo uratował mi życie. Nie warto naprawdę dorabiać ideologii bo ten kask spełni swoją rolę. In-Mold to tylko proces wykonania, estetyka i nic więcej. Nie polecam go z zupełnie innego powodu nie związanego z bezpieczeństwem. Bardzo dobre i w "normalnych" cenach kaski ma w ofercie Author. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja kupiłem Bella za 90 na przecenie  w Decathlonie i tez jestem zadowolony  :thumbsup:

big_d70b32b85c104eeb8712c5fda72b8973.jpg

Wyszedłem z założenia, że kasku nie da sie kupić w ciemno, trzeba przymierzyć, więc łaziłem po sklepach i ten Bell pasuje mi wręcz idealnie, każdy inny miał jakieś mniejsze lub większe mankamenty, często była to wyłącznie cena ;)

 

Rozmiarówce też nie można za bardzo ufać (więc tym bardziej nie kupować bez mierzenia), ten Bell przypasował mi w rozmiarze M, jeszcze troszkę miejsca jest, a niektóre musiałem wkładać L ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...