Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kask, w sumie wciąż go mam, ale mi głowę mniej więcej uratował i się uszkodził. Mniej więcej, bo bez szwanku nie wyszedłem, ale bez niego byłoby gorzej. Tak czy siak, jest już mocno uszkodzony i w ogóle ciężki był. I oldskulowy. 

Będąc teraz naprawdę świadomym kaskoużytkownikiem szukam mocnego, ale niezbyt ciężkiego. No i już mniej ważne, ale niech dobrze wygląda.

Mam 2 typy:

SH PLUS - bardzo mi się spodobał na mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. Oglądałem na miejscu i w życiu wcześniej bym nie powiedział, że dziewczyny potrafią być tak zawzięte. 

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3888365,oswiecim-dwa-srebra-dla-rity-studentka-pwsz-na-podium-akademickich-mistrzostw-polski,id,t.html

A drugi to Rudy Project 

http://velonews.competitor.com/2011/01/news/liquigas-cannondale-releases-pics-of-its-new-kit_155169

Czy ktoś ma sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy kaski, które są bardzo porównywalne. Catlike Whisper, SH PLUS Shabli Evo, Rudy Project Windmax. Ten ostatni niestety w ubiegłym miesiącu też miał robotę, wziął bęcki za moją makówę. Ale też najdłużej mi służył. Wszystkie mają takie podobieństwo, że są z mocno górnej półki. Jak coś jest wyżej to już chyba nie bezpieczeństwo tylko marketing. Ale może jestem w błędzie. Ceny poza wyprzedażami są bardzo zbliżone. Na promocjach, to nie wiem. Design mnie pasuje każdego z nich, ale to indywidualna sprawa. Każdy ma swój system bezpieczeństwa, atesty, x otworów. Oczywiście 65 otworów wentylacyjnych, to lepiej niż 63, tak jak 4 czy 5 ostrzy tnących zarost twarzy, to lepiej niż 3;) Nie będę się o tym rozpisywał. Waga też ta sama, minimalnie lżejszy jest SH PLUS. Jedna uwaga, ja tu piszę o modelu Rudego Windmax, a na linku ta grupa Liquigas-Cannondale ma, jak mi się zdaje model Sterling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kask kupiony i jeżdżony. Padło na Rudy Airstorm. Cena kosmiczna :/

Nie mniej nic innego nie pasowało. Sprawdziłem: giro, bell, uvex, met, lazer, selev, spec, kross, catlike.

Pasowały aż całe dwa modele Rudego. No i oczywiście tylke te mało tanie: Airstorm i Sterling.

Trudno.. będę jeździł w droższym niż planowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość petrop

Z tymi kaskami od 4f uważaj bo ta regulacja z tyłu u mnie była zepsuta i byłem zmuszony oddać kask. Szkoda bo był przeceniony na 130 zł ze 190zł. Kupiłem uvex jakiś tam i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pokerman9

Jeżeli jakiś model Ci pasuje a nie ma ciekawego malowania to sprawdź na stronie producenta jakie są dostępne i poproś o sprowadzenie albo kup prZez internet.

 

Załóż okulary to nie będzie widać kto jedzie :)

okulary trzeba bedzie kiedys zdjac i nie koniecznie odrazu z kaskiem...ktos moze wowczas parsknąć śmiechem  :w00t:  :sick:

przymierze jeszcze raz kilka i wybiore najmniej przypałowy  :teehee:  :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się troszkę zdziwiłem, a mianowicie szukałem kasku pod street, klasyczny orzeszek. Chodzę po sklepach i chodzę, wszyscy sprzedawcy dziwili się, ze pytam o taki kask. W jednym sklepie rowerowym dowiedziałem się, ze jestem pierwszą osobą, która pyta o taki kask (a sklep jest od 7 lat), w kolejnym usłyszałem, że przestali sprowadzać takie kaski, gdyż schodził jeden na 5 lat. Aż w końcu zamówiłem kask przez Internet. Zdziwiło mnie to, gdyż w moim mieście wiele osób jeździ street, a nikt nie dba o swoje bezpieczeństwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwam potrzebę pilnego zakupu kasku. Przedmiot ten dla mnie ma być dlatego:

1. Wygoda użytkowania na pierwszym miejscu. Chce przewiewny i lekki kask.

2. Cena niezbyt wygórowana, nie jadę w Tour de Pologne, więc nie potrzebuje kasku za 400-500zł.

3. Wygląd niestety wygląd na ostatnim miejscu bo w sumie w każdym kasku wygląda się "dziwnie" i to tylko kwestia przyzwyczajenia.

 

Ustalony budżet do 100zł - niechciałbym przekraczać tej kwoty. Słyszałem wiele dobrego o Giro, jednak kosztuje około 160-180zł, więc zbyt dużo.

 

Ewentualnie jeszcze w Lidlu były jakieś kaski po 49zł, i gdzieś ktoś wspominał, że produkuje je Niemiecka firma która słynie z doskonałej jakości produktów, które są 2-3 razy droższe od tych z Lidla - czy to fakty czy mity ... jak sądzicie?

 

Rozważam zakup kasku z Decthlonu, ponieważ mam do wykorzystania bon zniżkowy na kwotę 20zł i waham się pomiędzy:

 

1. http://www.decathlon.pl/kask-miejski-na-rower-roam-id_8244279.html  - ekonomiczny kask, który spełni swoje zadanie, ma go mój znajomy z którym jeżdżę.

2. http://www.decathlon.pl/kask-miejski-na-rower-500-biay-id_8328688.html - fajny bo biały kolorystyka bardziej mi się podoba niż tego powyżej.

3. http://www.decathlon.pl/kask-miejski-na-rower-intermod-id_8304263.html - najdroższy lecz brakuje rozmiaru L, ja mam głowę o obwodzie 56 cm i nie wiem czy rozmiar M, który jest dostępny, mi pojedzie :)

 

Pomożecie coś wybrać, zasugerujecie na co zwracać uwagę, wskażecie jakiś produkt godny polecenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ewentualnie jeszcze w Lidlu były jakieś kaski po 49zł, i gdzieś ktoś wspominał, że produkuje je Niemiecka firma która słynie z doskonałej jakości produktów, które są 2-3 razy droższe od tych z Lidla - czy to fakty czy mity ... jak sądzicie?

To fakt potwierdzony.

W domu dwa Crivity synów po 3 latach wciąż się trzymają kupy.

Są to kaski produkowane tam gdzie Cratoni, uznana marka. Że się nie różnią to nie jest do końca prawda. Widać różnice w np. jakości pasków. Mam Cratoniego Zethosa więc mogę porównać. Sama skorupa wykonana zgodnie z aktualnymi normami więc bez obaw.

Za 50-60,- nie ciekawszego nie kupisz. Moim zdaniem jak nie masz parcia na firmę, logo to brać z Lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za radę. Jednak wziąłem z Decathlonu tego Bell Roam za 29,99zł, gdyż miałem bon zniżkowy na 20zł. Myślę, że w tej cenie tzn. za 30zł na początek przygody nic lepszego nie znajdę a nie wiem do końca czy dam radę przyzwyczaić się do kasku. Zastanawiałem się jeszcze nad tym BTWIN 500 bo sprzedawca twierdził, że mają matowy fajny kolor, jednak musiałbym dołożyć 50zł, a chciałem jeszcze kupić saszetkę podsiodłową, więc wziąłem ten tańszy. Atest ma i podobno jest lżejszy niż ten BTWIN 500, chociaż dane ze strony twierdzą inaczej. Na żywo podobno Bell jest lżejszy. Jak przyjdzie to obadam sprawę i zobaczymy, czy było warto :) Dzięki za radę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...