Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz teściową, sąsiada koszącego 10ha trawnika w każdy niedzielny poranek, znajomego, który zjadł Twojego chomika czy kogokolwiek innego, kogo szczerze nienawidzisz i szukasz prezentu, właśnie znalazłeś. Jeśli masz węża w kieszeni, a chcesz mieć u gimnazjalistów +18 do lansu, również kupuj.

Hehe dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Endura Snype:)

Trochę męczy mnie jedna kwestia. W sklepie mieli rozmiar M/L który endura określa jako 55-59 cm. Moja głowa to 59,5 albo 60cm. Kask pasuje idealnie "na styk", dobija do końca i przylega z każdej strony, ale nie uwiera.Przy odkręcony pokrętle jestem w stanie nim obrócić o jakieś 10 stopni w obie strony. Po bokach zero luzu, mogę założyć na buffa, jednak kask wchodzi już z oporem. Sprzedawca mówił, że warto mieć trochę luzu. Dodatkowo obawiam się jak go odczuję na długich trasach ( na razie testowałem na kilku kilometrach).

Z drugiej strony mierzyłem jakiegoś ktm który był do 62cm i tamten chyba był za lużny - latał na boki i do przodu.

 

Pierwszy kask, porwałem się na dość drogi i trochę mam obawy czy dobrze wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłam miesiąc temu mocną glebę, uszkodziłam kask i musiałam poszukać nowego. Trochę szukałam i kupiłam kask na szosę i MTB http://sporto.com.pl/pl/p/SHPLUS-SNIPER-Kask-rowerowy/3916. Lekki, wygodny, dobrze wygląda. Zastanawiałam się jeszcze nad Rudym albo Catlike. Kupię inną razą jako drugi kask któregoś Rudego. Tak na wygląd i dotyk to moje trzy typy. A tak naprawdę, to się okazuje właśnie, gdy się walnie głową w kasku i tylko ten ostatni jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kask 4F http://allegro.pl/4f-kask-rowerowy-ksr003-levanto-rozm-m-54-58-i4518837006.html  przed nim przez 2 lata używałem MET VELENO i jeśli mam być szczery, 4F naprawdę jest fajnie wykonany, jest bardziej przewiewny i chyba deczko  lżejszy , z wad jakie zauważyłem, to brak siatki przeciw owadom. Ja 4F kupiłem za 99 zł na przecenie w sklepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas jeździłem bez kasku, ale w końcu się zdecydowałem na zakup. Nie jest to jakiś markowy kask, standardowy zakupiony w Decathlonie/ Kask to jednak podstawa, zwłaszcza jak dużo jeździmy w terenie. 

Edytowane przez Karolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie dostępne są jakieś kaski na wielkie czerepy? Pytam bo sam taki niestety posiadam... :bye2:

 

Teoretycznie mam 62cm ... Więc nie powinno być problemu ale kilka kasków mierzyłem z zakresu 58-62 - lipa... :verymad:

 

W końcu znalazłem w necie, w lokalnym sklepie, MET Crossover (60-64) - mówię BINGO! i jadę do nich, tłumaczę, że mam wielki łeb, nie mogę dobrać kasku itp.. - gość na to podaje kilka kasków - w każdym wyglądam jak nie przymierzając w jarmułce... Koleś zaczyna widzieć problem więc podaje Crossovera w najwiekszym rozmiarze z miną cwaniaka i mówi, że "w tym wszyscy toną"...

 

Chwytam z nadzieją i g...no... :verymad:  Nie włazi na łeb - boki cisną...

 

Nie wiem co mi pozostaje - podobno jest jeszcze jakiś UVEX Oversize ale dwa razy prawie droższy i boję się kupić go wysyłkowo a na miejscu mogą go mieć dopiero koło lutego...:-/

 

Jakieś pomysły i propozycje oprócz szlifowania łba?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Myślę, że znalazłem dowód na swoją tezę, że kask to nie jest  remedium na 100 % bezpieczeństwo na drodze.

 

żadne zabezpieczenie nie daje 100% bezpieczeństwa i nigdy nie będzie dawało

 

 

 

Po obejrzeniu tego filmiku jestem zdecydowany aby przejeżdzić kolejne kilkanaście lat bez kasku.

 

powodzenia i szerokiej drogi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...