Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Przymierzam się do zakupu kasku, jednak nie dysponuję obecnie zbyt dużymi środkami. W przyszłości będę chciał kupić coś naprawdę porządnego, więc do 100zł max chciałbym się teraz zamknąć.

 

Co myślicie o tym kasku?

http://allegro.pl/brenda-kask-rowerowy-rower-cobra-s-m-l-xl-70-ceny-i4374767538.html

 

Na plus in-mold, ale przeraża mnie tylko 10 otworów wentylacyjnych. Kask przymierzałem i leży dość dobrze na głowie.

 

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa posty wyżej pisałem o obniżkach w 4f, najlepiej się przejechać i przymierzyć mają tam ze 3 modele. 4F KSR-101 przeszedł dziś pierwszy test 145km w temp ~25*, nigdy wcześniej nie jeździłem w kasku i ku mojemu zdziwieniu po chwili zapomniałem o tym, że mam go na głowie, jest lekki i przewiewny, jedyne czego w nim brakowało to otuliny na pasku podbródkowym ale dosztukowałem to z kawałka neoprenu. Do tego jest zauważalnie lepiej wykonany od Lidlowskiego Cratoni którego miałem na głowie może ze 30min.

 

Dwie foty na szybko

http://pokazywarka.pl/bcqaoe/

Edytowane przez xeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w 4F w Bełchatowie i naprawdę mają mega przeceny akcesoriów rowerowych.

Kask KSR-102 Chinhook kupiłem za 59.90 i szczerze polecam. Idealnie na mnie dopasowany.

Oprócz tego widziałem, że plecaki rowerowe zaczynają się od 39.90 jeśli kogoś to interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś kask 4f Levanto za 99 zł. Fajny lekki i dobrze leży na mojej głowie. Jest to juz mój drugi kask tej firmy. Z poprzedniego jestem zadowolony. Kupiłem drugi ze wzgledu na kolor. Na lato wydaje mi się lepszą opcją na słońce.

 

https://www.yetisport.com.pl/2-efp2-z-3160/4F_kask_rowerowy_MTB_Levanto_(KSR003)_bialo_niebieski,_unisex,_rozmiar_L_(58_61_cm)._Lekki..html

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chwaliłem kaski 4f, a dziś kupiony wczoraj kask zwróciłem do sklepu. Dziś podczas regulacji na głowie okazało sie , że kółko regulacyjne z jednej strony nie trzyma i przepuszcza co powoduje brak możliwości ściągnięcia tych plastikowych paskow. [emoji19] Nie dało się wymienić na inny bo nie mieli już rozmiarów. Zwrot przyjęli bez żadnego "ale".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj kaski 4f z promocji. Cena faktycznie rewelacyjna, kaski bardzo lekkie, ale... Niestety jakość kasków 4f, a konkretnie pasków i mechanizmu regulacji moim zdaniem jest fatalna. Do tego ta zapinka wypadająca pod brodą, bez żadnej osłonki. Bardzo fajnym pomysłem jest wyściółka w środku, którą można bardzo łatwo wyjąć do prania.

Niestety póki co pozostaję przy mojej "puszce" Uvexa i szukam dalej dobrych promocji. Chyba, że ktoś ma inne propozycje lekkich, przewiewnych kasków w dobrej cenie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz teściową, sąsiada koszącego 10ha trawnika w każdy niedzielny poranek, znajomego, który zjadł Twojego chomika czy kogokolwiek innego, kogo szczerze nienawidzisz i szukasz prezentu, właśnie znalazłeś. Jeśli masz węża w kieszeni, a chcesz mieć u gimnazjalistów +18 do lansu, również kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@realkrzysiek, Wygląda jak czapka żołnierza Wehrmachtu. Ja bym to sobie darował ze względu na to:

 

 

- helt-pro® headgear doesn't comply with any standards for protective headgear like helmets.
- helt-pro® is not a substitute to a helmet.
- It does not give the same level of protection as a helmet - in case of falling or collision with a car.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miał pierwszy test w kalwarii, tak przy jakiś 28 km wpadłem w koleine na zjeździe, nie utrzyałem równowagi, nie wypieły mi sie bloki i z całą siłą rąbnąłem na glebę a głową o ziemię i myślę że gdyby nie ten kask to bym na banko maił wstrząs muzgu, oczywiście popękał w paru miejscach ale zadanie spełnil:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask nie chroni od wstrząsu mózgu tylko od pęknięć czaszki.

Wstrząs mózgu mniej więcej polega na tym że jak głowa gwałtownie się zatrzymuje to mózg uderza o ścianki czaszki powstaje obrzęk i mamy wstrząs mózgu.

Kask oczywiście nie chroni przed gwałtownym zatrzymaniem głowy - uderzeniem.

Kask zmienia wielkość powierzchni z jaką czaszka się styka podczas uderzenia z punktowej, rozłupującej czaszkę, na taką o dużej powierzchni czyli mniejsza siła działa na cm kwadratowy czaszki. Do tego kask przejmuje cześć energii poprzez pracę styropianu i jego rozpadowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wygląda jak czapka żołnierza Wehrmachtu. Ja bym to sobie darował ze względu na to:

 

Kiedy tu właśnie chodzi o taki specyficzny wygląd do miasta (czym dłużej mieszkam na wsi tym mam większe problemy ze swoją tożsamością), ale oki, muszę się pogodzić, że nie można mieć ciastka i go zjeść. Dzięki za poradę, bo to jednak motywuje i odpuszczam poszukiwania "kaskowej kapeluszo-czapki". Za dużo jeżdżę, więc prawdopodobieństwo, że gdzieś się wyłożę też jest wysokie, z resztą czasem się wykładam i ostatnio coś tam urwałem. Może jeszcze ujdzie Abus, ale jednak z tym też dam sobie spokój i wybiorę jakiś klasyczny lekki przewiewny kask, bo mój stary ponad dziesięcioletni choć nie jest jakoś ekstremalnie zniszczony, nie rąbną o glebę to jednak prosi o wymianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie mi kask?

 

Wymagania:

 

Dobrze wyglądający na łbie 61cm i okrągłej twarzy...

Cena do 90zł, może być używany

Chronić ma przed upadkami dobrze, więc coś InMold :)

Ładnie wyglądający - kolor czary, czerwony lub coś w tym guście.

 

Miałem kask z lidla, ale przerośnięty wydaje się przy okrągłej twarzy, więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...