Skocz do zawartości

[łańcuch] przeskakiwanie po wymianie


skalus88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Wczoraj wymieniłem łańcuch na nowy, po przejechaniu lekko ponad 1k. Teren różny, przy czym 60 % teren. Stary łańcuch czasem mi przeskakiwał kiedy ostro depnąłem, i kiedy kręciłem korbą do tyłu to miał tendencje do spadania o kilka oczek, ale wystarczyło 2 razy zakręcić normalnie i przerzutka wracała na swoje miejsce.

Wczoraj zmieniłem łańcuch (długość dobrałem do starego) wyregulowałem przerzutkę- łanie wchodzi i schodzi. Niestety nadal jak zakręcę korbą do tyłu to na niektórych przełożeniach spada- wytłumaczyłem to sobie, że może napęd się trochę zużył. Wyruszyłem na rower spragniony wrażeń po zimie a łańcuch przeskakuje jak głupi i nie da się jeździć. Przerzutki wchodzą i schodzą, ale łańcuch skacze jak głupi.

 

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek diagnozy, propozycje czemu tak się dzieje i jak to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, przeczytaj, jak się pisze nowe tematy.

Po drugie, zajrzyj do działu FAQ

przepraszam, za literówkę, nie zauważyłem. Jeżeli chodzi o FAQ to nie pytam się jak dobrać łańcuch (dobrany do starego) oraz jak regulować przerzutkę bo to zrobiłem i na sucho fajnie śmiga, nic nie przeskakuję.

 

Kaseta sie kwalifikuje do wymiany. Jezlei jest droga np pokroju XT czy XTR mozna ja domowymi sposobami ratować, jak nie to się nie opłaca i trzeba kupić nową.

 

tak szybko? przejechałem dopiero lekko ponad 1kkm. Kaseta to SRAM PG830 11-32, 8 biegów i nie wygląda na zmaltretowaną, chociaż z drugiej strony nie wiem jak to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dobry aparat , możesz zrobić kilka fotek , wtedy będziemy i my mogli ocenić czy kaseta nie jest mocno spiłowana . 1 k km to nie specjalnie dużo jak na łańcuch ale sporo zależy od jego jakości , poza tym wspominałeś że w 60% był używany w terenie , jeśli nie właściwie go konserwowałeś mógł się rozciągnąć co w rezultacie mogło prowadzić do starca kasety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaseta nie wygląda na zjechaną. O łańcuch w miarę dbałem, po każdej porządnej kąpieli błotnej w terenie, jak myłem rower to łańcuch również a potem smar (ten nawet częściej bo nie ma nic gorszego niż skrzypiący łańcuch).

Chciałem powoli wymieniać napęd na 9 rzędowy (przerzutki xt, korba slx)ale nie koniecznie po świętach:)

post-118222-1264339502,11_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

kaseta nie wygląda na zjechaną. O łańcuch w miarę dbałem, po każdej porządnej kąpieli błotnej w terenie, jak myłem rower to łańcuch również a potem smar (ten nawet częściej bo nie ma nic gorszego niż skrzypiący łańcuch).

Chciałem powoli wymieniać napęd na 9 rzędowy (przerzutki xt, korba slx)ale nie koniecznie po świętach:)

No ja nie był bym tego taki pewny za bardzo zaokrąglone zbocza zębów, tak mi sie wydaje, powinne być bardziej strome a łańcuch przeskakuje to tylko to potwierdza. Napisz jeszcze na których zębach ci przeskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak i przerzutka jest prosta, wyregulowana- na sucho w pokoju wszystko śmiga. Łańcuch kupiłem shimano CN-HG50 8 rzędowy - taka mam przynajmniej nadzieje. Czy taki problem mógłby zaistnieć np gdybym miał łańcuch HG50 ale do 9 rzędowej kasety, mimo że długość dobrałem wg starego łańcucha?

No ja nie był bym tego taki pewny za bardzo zaokrąglone zbocza zębów, tak mi sie wydaje, powinne być bardziej strome a łańcuch przeskakuje to tylko to potwierdza. Napisz jeszcze na których zębach ci przeskakuje.

 

przeskakiwał mi na przełożeniach od 2/1 do 2/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyta kaseta, to wszystko. Przeskakuje na przełożeniach, z których najczęściej korzystasz. Ilość kilometrów bez znaczenia, bardziej liczy się sposób jazdy i to, jak dbałeś o napęd. Wymień kasetę, zanim zniszczysz kolejny łańcuch, bo on szybko dopasuje się tej kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za pomoc, i za ostrzeżenie też :thumbsup:

No i wszystko się zgadza, bo od 5 do 8 zębatki są w stanie idealnym.

Swoją drogą to bardzo dziwne przełożenia wybierasz...w górach mieszkasz czy jak?

można tak powiedzieć. Bo od jakieś czasu w Walii a tu teren jest trochę pofałdowany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...