Skocz do zawartości

[coś przepuszcza] w napędzie podczas jazdy


marek93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem, jakiś czas temu zauważyłem, że coś przepuszcza w napędzie podczas jazdy. Z pączątku działo się to tylko przy dużym obciązeniu np. podjazd pod jakąś górkę itp. Zdenerwowany tym faktem wyczyściłem wszystko, a przedewszystkim zdjąłem kasetę i rozkręciłem prawdopodobnie bębenek (wszystkie kulki wyczyściłem i nasmarowałem). Jak to skręciłem, to już rower nie przepuszczał kiedy chciał, tylko przy ruszaniu z miejsca. Teraz rower przepuszcza tylko przy ruszaniu, a dalej już nie.

Co może być przyczyną?

Co ewentualnie muszę wymienić?

 

za każde info dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jest bębenek to przepuszcza tylko w wypadku gdy jedziesz potem przestajesz pedałowac i znowu chcesz zaczac a pedaly sie kreca bez rezultatu i po chwili zlapia,a jesli to przeskakuje przy duzym nacisku na pedaly,np.w przypadku ruszania do na bank łańcuch i kaseta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jest bębenek to przepuszcza tylko w wypadku gdy jedziesz potem przestajesz pedałowac i znowu chcesz zaczac a pedaly sie kreca bez rezultatu i po chwili zlapia,a jesli to przeskakuje przy duzym nacisku na pedaly,np.w przypadku ruszania do na bank łańcuch i kaseta.

 

Nieprawda. Bębenek potrafi też przeskoczyć przy nagłym wzroście obciążenia, na dziurach itd.

Tu się nie ma co zastanawiać, tu trzeba wymienić bęben i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...