Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[coś przepuszcza] w napędzie podczas jazdy

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 marek93

marek93

Maniak

• Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 19:41

Witam,
Mam taki problem, jakiś czas temu zauważyłem, że coś przepuszcza w napędzie podczas jazdy. Z pączątku działo się to tylko przy dużym obciązeniu np. podjazd pod jakąś górkę itp. Zdenerwowany tym faktem wyczyściłem wszystko, a przedewszystkim zdjąłem kasetę i rozkręciłem prawdopodobnie bębenek (wszystkie kulki wyczyściłem i nasmarowałem). Jak to skręciłem, to już rower nie przepuszczał kiedy chciał, tylko przy ruszaniu z miejsca. Teraz rower przepuszcza tylko przy ruszaniu, a dalej już nie.
Co może być przyczyną?
Co ewentualnie muszę wymienić?

za każde info dziękuję
.

Reklama

Reklama
  • Google

#2 Andrew

Andrew

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 3520 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 20:21

a jaką masz piaste?

Prawdopodobniej należy wymienić bębenek na nowy. Koszt nie jest duży - jakieś 50zł.
Nie udzielam porad przez PW.

#3 .PaVLo.

.PaVLo.

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 864 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 20:36

a przypadkiem to łańcuch nie ślizga się po "kasecie" ?, jeśli tak to musisz wymienić ją i łańcuch
u6163y2014v3.gif
V-Max 82.25km/h - Świeradów Zdrój 2010 Mój szczur
V-Max 81.92km/h - Świeradów Zdrój 2011

#4 marek93

marek93

Maniak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 20:47

Łańcuch na pewno się nie ślizga.
Jaką mam piastę? Tego nie wiem, na pewno nie jest to nic specjalnego. Ten rowerek jest z 2004 roku, firmy kross.
Do zdemontowania starego i zamontowania nowego bębenka będą potrzebne jakieś specjalne klucze?
.

#5 Andrew

Andrew

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 3520 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 21:21

żeby zmienić bębenek, najpierw musisz go kupić. A nie kupisz go, jeżeli nie dowiesz się jaką masz piastę.

Na 100% jest napisane na korpusie piasty, co to za model.

Reklama

Reklama
  • Google

#6 servisman

servisman

Amator

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 18:58

Jesli to jest bębenek to przepuszcza tylko w wypadku gdy jedziesz potem przestajesz pedałowac i znowu chcesz zaczac a pedaly sie kreca bez rezultatu i po chwili zlapia,a jesli to przeskakuje przy duzym nacisku na pedaly,np.w przypadku ruszania do na bank łańcuch i kaseta.

#7 Andrew

Andrew

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 3520 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 19:52

Jesli to jest bębenek to przepuszcza tylko w wypadku gdy jedziesz potem przestajesz pedałowac i znowu chcesz zaczac a pedaly sie kreca bez rezultatu i po chwili zlapia,a jesli to przeskakuje przy duzym nacisku na pedaly,np.w przypadku ruszania do na bank łańcuch i kaseta.

Nieprawda. Bębenek potrafi też przeskoczyć przy nagłym wzroście obciążenia, na dziurach itd.
Tu się nie ma co zastanawiać, tu trzeba wymienić bęben i problem z głowy.

Reklama

Reklama
  • Google

#8 servisman

servisman

Amator

• Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 18:41

Ale zdarza się to niezwykle rzadko.Przerabiałem już to nie raz i wiem