Skocz do zawartości

[muzyka] czego słuchacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Dobre kawałki swoją drogą, ale jak ja nienawidzę piosenek, w których są dźwięki klaksonu, sygnałów ostrzegawczych (karetki itp.), no nie mogę :D

 

A tak poza tym to coraz bardziej przekonuję się do słuchania tego, co playlista każe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jak co rano w niedzielę słuchałem audycji 200 kantat Jana Sebastiana Bacha przygotowanej przez Prof. Mirosława Perza w PR2. Wspaniały jest ten cykl. Pierwszy raz usłyszałem to antenie radiowej dwójki wiele lat temu. Potem była długa przerwa, a od roku lub dłużej jest nowa edycja tego cyklu. Nowa iedycja ilustrowana oczywiście nowymi nagraniami kantat: Suzuki, Gardiner. W poprzedniej serii królował Leonhardt/Harnoncourt oraz Herreweghe. 

 

Teraz słucham płyt, które niedawno kupiłem: 

- "Chiaroscuro" - Ralpha Townera i Paolo Fresu - ECM 2085. Piękna spokojna konwersacja gitary klasycznej, 12-strunowej i barytonowej z trąbką i skrzydłówką (czyli flugelhornem). Przepiękne granie. 

 

0602517975101.jpg

 

- "Travel Guide" Ralpha Townera, Wolfganga Muthspiela i Slavy Grigoryan. ECM 2310. Trzy różne gitary, trzy różne style, całość bardzo spójna.

 

0602537295081.jpg

 

- Giya Kancheli "Themes from the Songbook" w wykonaniu Dino Saluzziego (jeden z moich ukochanych artystów, mistrz bandeonu), Gidona Kremera (skrzypka, który zawsze czaruje, nawet 4 pory roku w Jego wykonaniu są odkryciem :icon_cool: ) oraz Andrei Pushkareva na wibrafonie. ECM 2188. 

 

1311268761_giya-kancheli.jpg

 

Do tego jeszcze nowa płyta Diana Krall Verve 0602547017772(86 ) - nudna, ale jak zwykle u Krall świetne aranże, ciepły głos i tym razem zabrała się za popularne piosenki. Mimo nudy, a może to efekt nowości - podoba mi się. Na leniwe wieczory w tej aurze dobrze wchodzi. Dwa wydania - tańsze pl kosztuje grosze - poniżej 40 zeta. 

 

81zpp0qOSJL._SL1500_.jpg

 

I wciąż podsłuchuję płytę, którą kupił mój syn: Jack White "Lazaretto". XLCD 645. Ogień! Bardzo polecam!

 

jack-white-lazaretto_1402662538.jpg

 

pozdr

 

 

 

PS. Jestem raczej z tych porąbanych muzycznie ludzi, którzy słuchają non stop. I nie cierpię słuchawek… Na dodatek audiofil, kolekcjoner, cyklista...

 

p%C5%82yty.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanta BWV 159 Jana Sebastiana Bacha "Sehet, wir gehn hinauf gen Jerusalem" w interpretacji Gustava Leonhardta i Nikolausa Harnoncourta z pięknymi głosami Tobiasa Eiwangera, Paula Eswood, Kurta Equiluz i Maxa van Egmonda oraz chórem Collegium Vocale z Gandawy. Kantata napisana na niedzielę po Środzie Popielcowej przez JS Bacha 27 lutego 1729 roku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...