Skocz do zawartości

[Suport] Starego typu wymiana oraz konserwacja


rowto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam suport taki jak w załączniku, jednak niedawno zaczął coraz trudniej się krecic dlatego zmuszony jestem do rozebrania jego.

po przeszukaniu forum oraz innych stron jednak nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jakie klucze potrzebuje aby to zrobic ponieważ jest to dosc stary suport (10 lat około) raczej na wiankach. Dlatego prosiłbym o pomoc w sprawie doboru kluczy. Bo rozumiem że muszę zdjąc korby, odkrecic to co ma te zabki oraz jeszcze chyba specjalnym płasko-okrągłym kluczem to co najbliżej osi suportu.

post-124442-1251454361,85_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Klucz do ściągania korb (ściagacz ). - najtańszy coś koło 12 zł

2. Klucz płaski 24 albo wiekszy (musisz sprawdzić. - kilka zł w jakims praktikerze lub jeszcze taniej na jakimś bazarku/targu

3. Młtek i płaski śrubokręt ( śrubokręt wkładasz w którąś z tych "dziurek" a młotkiem stukasz w koniec śruboketu). Ewentualnie możesz poszukać w domu jakiegoś starego wielofunkcyjnego klucza rowerowego, one często miały specjalne nacięcie do odkręcenia tej okrągłej nakrętki. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że młotek ze śrubokrętem wyjdzie prosciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tam gdzie są te ząbki to rozumiem że nie jest przykręcone tylko jest to cos w stylu podkładki tak a to co mam odkręcic kluczem 24 to trzyma się ramy dużym gwintem tak?

A co zrobic od strony korby jak to odkręcic bo specjalnie tam nic nie widze do odkręcania czy tam przypadkiem innego klucza jeszcze nie trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to podrugiej stronie powinno być coś bardzo podobnego.

Najważniejsze to zdjąć korby. Ja zdejmuje je bez ściągacza przy pomocy dobranej śruby w sklepie metalowym. Niewielki koszt bo około 2 zł. Czasami nawet taniej. Najważniejsze jest to by pasowała do gwintu i była zrobiona z jak najtrwardszego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomijam, że sama śruba nie wystarczy bo musiałaby mieć w środku otwór, gwint i drugą śrubę, ale masz dobrze zaopatrzony sklep metalowy - nie dosyć, że mieli śrubę M22 (która nie jest z 1 szeregu) to jeszcze w najdrobniejszym gwincie jaki w ogóle występuje dla tego gwintu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...