Skocz do zawartości

[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby



Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie się nie spiąłem,Ty mi szczerze poleciłeś tą spinkę pod ten łańcuch, a ja ci szczerze odpisałem dlaczego mam taki a nie inny, choć o to nie pytałeś. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź

Edytowane przez kuku83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podasz model tego kmc który tak chwalisz? Bo mi się kmc zużywają dwu, trzykrotnie szybciej niż shimano...

 

Ja też mam kmc i nie zużywają się szybciej niż shimano .Poza tym wszystkie łąńcuchy zużywają się podobnie bo są  po prostu ze stali.Jak ktoś jest bogaty może sobie kupić lańcuch nawet za 100zł ,fakt ładnie wyglądają jest niklowany błyszczący i wygląda lepiej niż jakiś siemano za 25zł ale niech nie wciska ludziom kitu ile mu nie wytrzymał ,bo to bzdura. :thumbsup:

A jak chce powalczyć na porównania to ok ja kupie za 80zł  6 łańcuchów (najtańszych kmc )

a ów śmiałek jeden jakiś za 80zł wypasiony i moze go przez ten czas szejkowac i 20 razy ,ja na każdym kmc bede robił 1000km i wywalał do kosza.I zobaczymy kto kogo przejeździ . :thumbsup:

Sądze ze realnie ten za 80zł bedzie po 2000  tak wyciągniety jak może dwa kmc :thumbsup:

 

Takie jest dzisiaj podejście marektingowców stać cie na sprzęt za 1 tys zł ok trudno taki kup też coś na tobie zarobimy ale jeśli stać cie na sprzęt za 10 tys to tymbardziej chcemy zarobić na tobie kolejne 10 tys zł  

 

Mam dwa rowery jeden tani realnie nowy wart 600-700zł i drugi koło 2000zł ,nie zauwazyłem różnicy w szybkości zużywnia się ich częsci ,serwisowane i jeżdzone w ten sam sposób  :thumbsup:

 

Czy  kupisz fiata pande za 30 tys czy mercedesa  za 300 tys oba te auta wytrzymają tyle samo około 300 tys km albo jakieś 15 lat i zaczną sie rozpadać jak złom  :thumbsup: a jak ktos nie wierzy to widocznie nie zna nikogo kto ma pojazd za aż taką sume. :icon_cool:

Edytowane przez ZakazPedalowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dopiero zatopiłem swój łańcuch w benzynie (HG53) po przejechaniu około 250km bo sprzedawca nie uprzedził mnie o tym, że nowy łańcuch był zasmarowany jakimś towotem i dobrze by go wymyć. Jak długo ma się on tam moczyć i ile czekacie na pełne wyschnięcie? Kupiłem przy okazji spinkę sram, mam nadzieję że się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam kmc i nie zużywają się szybciej niż shimano...

 

Tutaj sobie poczytaj o moich łańcuchach:

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/158730-lancuch-shimano-hg40-hg50-kmc-z51-po-1400km/

 

zwłaszcza ostatni post w temacie, czyli:

 

 

32192057494735468014.jpg

 

Od lewej.

 

HG50 2430km

KMC Z92 700km

HG40 1400km

KMZ Z51 1400km

 

Jak widać HG50 jest bez porównania twardszym i trwalszym zawodnikiem niż plastelinowa reszta. A że jest nadal wyraźnie krótszy - właśnie go założyłem i będę kręcił dalej.

 

 

KMC Z92 kosztował 38pln, Shimano HG50 45pln. Mało tego, Shimano nadal mam na rowerze, od ostatniego updateu przejechałem kolejne 340km, wkrótce czyszczenie. Już się domyślam wyniku.

 

 

Pomijając kwestię zużywania się łańcucha, te tańsze pracują o wiele mniej płynnie i kulturalnie niż te droższe. Na gównianym łańcuchu czuć wręcz mrowienie w pedałach!

 

 

 

Poza tym wszystkie łąńcuchy zużywają się podobnie bo są  po prostu ze stali.

 

A to z kolei świadczy o tym, że nie masz pojęcia ile jest gatunków stali oraz tego, że łańcuch składa się z kilku elementów i zastosowanie różnych materiałów ma drastyczny wpływ na cenę, jakość i trwałość produktu. 

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że chwile się wymoczy a potem porządnie go wyszejkuj.

Wyschnac powinien dość szybko. Możesz przyśpieszyć to suszarką np :-) Co do spinki to jest fajna ale łańcuchy shimano są szersze od srama i mieliśmy u brata przypadek że ciężko było ją zapiąć i łańcuch był sztywny w tym miejscu. Rozwiazalismy to lekko szlifujac ogniwa łańcucha. Troche druciarsko ale smiga bez problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko, jak widać, zależy od tego, jak się komu trafi.

 

Moje spinki SRAM dla łańcuchów 8-biegowych - rozpiąć ich bez "kleszczy" odpowiednich nie mogłem.

Używane na różnych łańcuchach Shimano w kilku rowerach były (HG 50, HG 70).

 

No i fakt, że jeden z łańcuchów lekkiego szlifu wymagał, aby spinkę zastosować można było.

Edytowane przez dziobolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinka złota Srama nie pasuje np na HG 53. Bolce spinki mają minimalny zapas i trzeba lekko rozciągnąć spinkę rozkuwaczem - teraz zdejmuję ja palcami. Tylko trzeba zrobić to ostrożnie - zapas jest niewielki.

 

A co polecacie na mocno pordzewialy łańcuch? Praktycznie cały w rdzy, ale trzyma długość.

 

Edytowane przez scirocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czym wyczyścilibyście taki łańcuch? Jak pisałem - wydaje sie niewyciągnięty. Wymieniać go na nowy? Ten łańcuch może miec 20 lat:)     http://postimg.org/image/kahyt9ohb/

 

Najpierw to ja bym go odrdzewił środkiem na rdzę a potem dokładnie nasmarował. Jeśli nie przeskakuje to zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry sposób ale mam mała miseczkę z rozpuszczalnikiem i podkladam ja pod tylną przerzutka a dokładnie kółko przerzutki zanurzam w tej misce i krece tak długo aż jest jak igla.

Ps. Właśnie nie wiem czy taki sposób przejdzie i się nada?

Edytowane przez wochu25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalnikiem do lakierów itp lepiej nie ryzykować, szkoda tworzyw sztucznych, które wejdą z nim w kontakt (niektóre wytrzymują, inne nie).

Lepiej płyn do mycia silników, ewentualnie benzyna ekstrakcyjna, ale nie jest jakoś super tańsza, szybko paruje, no i płyn fajnie się zmywa wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre łańcuchy to Shimano i SRAM. Reszta to buble, o czym przekonałem się na własnej skórze. Syf najgorszy jaki miałem to Wippermann Connex 9sg. Nikomu tego nie polecam.

To jakie jeszcze miałeś, skoro uważasz, że możesz się wypowiadać o wszystkich? Rozumiem też, że wszystkie Shimano i Sram są dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...