Skocz do zawartości

[napęd] strzelający suport (korby?)


Horniasty

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź stan ząbków w blacie, jeżeli będą wyżłobienia to to jest jedna z możliwości tego że łańcuch w jednych miejscach jest bardziej naciągnięty...

 

a i co do luzów, to ja na początku swojej przygody z ostrym kołem, miałem po prostu źle naciągnięty łańcuch i gdy naciskałem na pedały łańcuch się naprężał, a gdy odpuszczałem łańcuch popuszczał i myślałem że to są luzy na suporcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby uspokoić zatroskanych kolegów - bo sporo mi pomogliście, zwłaszcza jeśli chodzi o podejście do samego problemu.

Zdałem sobie poprostu sprawę ze złożoności takiego problemu i ile precyzji trzeba w to włożyć żeby mieć tę pewność.

 

Nie do końca jestem pewien co było głównym problemem, ale po wyczyszczeniu korb + suportu z pozostałości.. chyba smaru, lecz nie jestem do końca pewien co to było tak naprawdę. W każdym razie w takim stanie kupione, nie rzucało się to w oczy, a jednak zostało tego trochę na kwadracie nowego suportu. Wysmarowane lekko na nowo po przeczyszczeniu, porządnie przykręcone - przestało się rzucać i hałasować, wiele różnych prób obciążenia robiłem i jak na razie wszystko jest w należytym porządku.

 

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli :)

 

Co do problemu kolegi z luzem w suporcie. Jakby to był stary suport, to jest wtedy bardzo dużo opcji. Wszystko można dobrze wyregulować. W Bianchi miałem straszny problem z luzem - mianowicie włoski układ gwintów, czyli oba prawe.. odkręcało się to strasznie, zaradził loctite :)

 

z nowym suportem jest troche ciężej. Jeśli bez łańcucha na samych korbach, obciążając je w różnych kierunkach, stwierdzisz luz - zacznij dochodzenie do przyczyny drogą eliminacji. Pewne śruby (na osi i na blacie) potem pewne kwadraty korb itd

 

jeśli się okaże, że to oś suportu, to właściwie chyba czeka wymiana, bo nie ma co zużywać niepotrzebnie całego układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skormnym zdaniem -

 

suport za 17 blach, do roweru gdzie idzie tyle pary w pedaly?

 

mysle ze warto wydac te 50 pln na shimanowskie czesci, ktore bede sluzyly przez dluzszy czas.

 

no i 113 moze byc troche dlugi, nie jestem pewny

 

 

 

 

 

ps - nie wiedzialem nawet ze robia suporty w cenie owijki na polowe kierwonicy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi taki suport za 20 zeta accenta chyba..wystarcza już od ponad 2 lat w ostrym i jakoś daje rade i zero luzów a mam go na drugiej już ramie:) Moim zdaniem pod względem wytrzymałości i tak biję na głowę te rozkręcane a na takich kiedyś tez można było pojeździć trochę. Ale tym za 50 też bym nie pogardził tylko po co przepłacać?<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezdred geju wisisz mi PEPSI!!!! :)

 

a jak ci coś strzela w kolanie to też czekasz aż przejdzie??

jeśli rower hałasuje to znaczy, że coś go "boli" i trzeba się dowiedzieć co. a jak przestanie hałasować to może już nie ma czego naprawiać??

Każdy ci powie że lepiej zapobiegać niż leczyć. Mój bajk się nie psuje, ale może to dlatego że o niego DBAM a nie traktuje jak toczydło do zajechania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wybraniem wymiaru suportu.

kupiłem bowerego z drugiej reki i moim zdaniem ktoś juz wymieniał suport gdyz wydaje sie byc zbyt długi ,patrząc na wystająca lewa oś (może sie mylę).

przy mierzeniu szerokości, przykładając suwmiarkę do korb wychodzi 137mm.

czy ktoś doświadczony w tych kwestiach może mi udzielić rady,bo kurde wiszę z tym rozmiarem suportu...

 

20090627870.jpg

 

 

20090627868.jpg

 

20090627862.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też bym zdjął korby żeby zmierzyć długość, ale z tego co widzę to prawe ramię jest blisko ramy także krótszy chyba nie bardzo podpasuje chyba że minimalnie?

A painmaker zapomniałem dodać że butelka była zwrotna i to byłal coca cola ...zimna w sam raz na kaca heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport panowie dobiera się do korby a nie do ramy

ten mi wygląda na 112mm ale mogę się mylić

najlepiej tak jak mówił jeden z przedmówców zdjąć korby i zmierzyć długość osi.

I na pewno nie jest to suport starego typu tylko kardridżowy więc nie da się zamienić stron ośki-gwinty nie stykną.

 

 

aha.. a oś jest symetryczna, to korby się różnią lewa od prawej...

 

 

bezdred cieszę się że mogłem pomóc :)

a kebabik pierwsza klasa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro os jest symetryczna ,czy to normalne ze lewa korba tak odstaje (korby to fsa vero).

 

ściągnę tak jak piszecie korby i zmierzę suuport,czy można założyć krótszy aby ta lewa tak nie odstawała

 

jeżeli masz prosta linię łańcucha i łańcuch ci nie chrobocze to zmierz dł osi i dawaj taką samą dł suportu, nie przejmuj się ta odstawającą korbą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem

korby nie są symetryczne

wydaje ci się że lewa odstaje ale one siedzą dokładnie tak samo głęboko

po prostu prawa korba musi być "głębsza" bo mieści zębatki, rozumiesz??

zdejmij korby, zmierz suport i wstaw taki sam bo en jak widze leży idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wymieniłem suport na kinexa 68x113(takiego za 5 dych z aluminiowymi miskami),mam pytanie z jaka siłą dokręcić suport?

 

jeszcze jedno pytanie czy łańcuch KMC 710-100 ogniw wystarczy na 46x17?czy w ogóle użyć tej spinki(lub tez normalnie lepiej go zakuć).

ewentualnie czy są jakieś bardziej pancerne łańcuchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport wkręć z siłą 70 N-m a w ogóle takie info powinno być na opakowaniu :)

 

 

nie bylo żadnego info na opakowaniu,nie mam takiego klucza dynamometrycznego,czy możesz to mniej-wiecej przełożyć na długość rurki(10,20cm?)

 

juz znalazlem :yes:

 

http://mtbikes.info/artykuly/warsztat/momenty-obrotowe-czyli-jak-nie-latwo-byc-mechanikiem.html

 

 

 

mam zużyty nierównomiernie blat co objawia sie tym,ze łańcuch w niektórych pozycjach korby jest bardziej naciągnięty.ogólnie raczej to nie przeszkadza ale czy ma wpływ na suport?wymieniać czy na razie jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...