Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

Centurion Team

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 montada

montada

Amator

• Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 22:06

Witam
Jestem ciekaw czy na forum są użytkownicy marki Centurion.
Jestem zadowolonym posiadaczem Centuriona Backfire 500 z 2008 roku po modyfikacjach.

Koszyk na bidon - Elite Custom - 42g
Licznik - Sigma BC 1606 L - 59g
Hamulce: Shimano SLX ( komplet ) - 760g
Tarcze: SLX SM-RT64 160/160 - 340g
Pancerze i Linki - Shimano
Kaseta - Shimano XT CS-M770 11-32 - 255g
Łancuch - Shimano LX CN-HG 73 - 283g
Korby - Shimano SLX FC-M660 - 890g
Przerzutka przednia - Shimano Deore FD-M531-178g
Przerzutka tylna - Shimano XT RD-M770 -232 g
Widelec - Rock Shox Recon SL - 1823g
Rama - Centurion Basic-V, AL 6061 butted - 1890 g
Gripy - Centurion
Stery: FSA No.10
Kierownica - Boplight Team -25,4 ,560 mm -152g
Mostek - Boplight Team - 121g
Rogi: Boplight Pro - 58g
Pedały - PD-M540 - 363g
Siodło - Centurion by Velo cr-mo - 240g
Sztyca - Truvativ Team - 294g
Manetki - Shimano Deore - 291g
Koła - Mavic Crossride Disc CL - 1930g
Opona Przednia - Michelin XC Dry 2 - 620g
Opona Tylna - Michelin XC Dry 2 - 620g
Dętki - Maxxis flyweight - 185g.
Zaciski - Boplight - 77g

http://picasaweb.goo...468102667134866

Jeśli są na forum jeszcze Rzymianie. Dajcie znak sygnał.....

Reklama

Reklama
  • Google

#2 yokee

yokee

Świeżak

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 04 kwiecień 2009 - 12:32

witam, nie posiadam centuriona, ale jestem zainteresowany zakupem takowego. Jeśli możesz się podzielić wrażeniami z jazdy, sztywnością ramy jej geometrią (czy wygodnie sie na niej pomyka) to byłbym wdzięczny Tobie jak i również innym użytkownikom którzy się przyłączą do oceny tego rowera :]

pozdrawiam

być może przyszły posiadacz centuriona :icon_wink:

#3 montada

montada

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 04 kwiecień 2009 - 22:51

Zapraszam tutaj: http://www.forumrowe...showtopic=45990
A co do roweru jestem bardzo zadowolony choć z oryginału zostalo niewiele.Wypatrzone części do modyfikacji poszły do Centuriona a części z Centuriona do roweru żony. Rama jest troche ciężka ale świetna. Bardzo dobrze amortyzuje, bardzo dobrze wykonana i przy zmianie kokpitu na węższą kierownice i mostek o mniejszym kącie rower dobrze radzi sobie z podjazdami i zjazdami. Centurion w swojej cenie daje dobre komponenty i co ważne dość lekkie. Dobrze dobrane.Miałem do wyboru Centuriona i Speca i zostałem przy pierwszym. Ci co kupili są podobno zadowoleni.
Geo masz tutaj: http://www.centurion...tail?bike_id=29
Pozdrawiam

#4 yokee

yokee

Świeżak

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 05 kwiecień 2009 - 10:36

OK :icon_wink: dzięki za info, z pewnością pomoże w podjęciu decyzji.

pozdrawiam

#5 Qbuss

Qbuss

Świeżak

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 11:32

To nie jestem sam:) Ja mam Centuriona Backfire 300 z 2007 r. kupionego jakoś na początku 2008. Póki co, ze względu na brak funduszy, jest on całkowicie fabryczny. Wcześniej jeździłem na Magnumie (teraz robi za zimówkę), więc komfort jazdy jest o niebo lepszy. Po 1 sezonie jestem bardzo zadowolony z Centuriona.

Z tego co zauważyłem, Centuriony to bardzo rzadkie rowery, nigdy nie widziałem na trasie drugiego.

Reklama

Reklama
  • Google

#6 montada

montada

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 15:47

I ja nie jestem sam :D Szczerze mówiąc ja też jeszcze nie widziałem nikogo na Centurionie - choć kiedy kupowałem dowiedziałem się ,że w w ubiegłym roku sprzedano w samej Łodzi około 200 sztuk. Ja również jestem bardzo zadowolony choć to pierwszy sezon....a co do rzadkości to....może i dobrze. Może jeszcze ktoś dołączy na forum do Centurion Team ???

#7 dokuadnietak

dokuadnietak

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 5 postów

Napisano 08 kwiecień 2009 - 11:55

elo!

Od niedawna wszedłem w posiadanie niemieckiej maszyny z rzymskim wojownikiem na masce;) a mowa to o Centurion Backfire FUN 400...
Do momentu zakupu Centuriona nie brałem pod uwagę...
Właśnie zrobiłem na nim pierwszą "setkę" i ...
...i przez moment nawet nie żałowałem że go kupiłem (chociaż nie miałem zamiaru tyle wydać:/)...
kilka danych o modelu:
http://www.bikekatal...kfire.Fun.400./
na razie to totalna seria...

Centurioni łączmy się:) :)

Pozdro :)

#8 montada

montada

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 21:11

No i grono rośnie :D Powoli ale jednak. Miłego użytkowania.

#9 Apollo

Apollo

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 3 postów

Napisano 18 kwiecień 2009 - 20:17

Witam
Wiec sie przylacze do waszej paczki :D
Posiadam od jakiegos czasu Centurionka Backfire 800 i jestem z niego bardzo zadowlony :D.

Kilka slow:
-Zrobilem juz nim 500km super sie jezdzi,
-po przejechaniu jakis 350km posypala mi sie tylna piasta a dokladniej stozek w niej sie posypal na kilka czesci-wymienilem stozek i smigam dalej-wcale mnie to nie zniechceca do tej marki bo jak sie jezdzi po lesie to wszystko sie zdazyc moze :P
-mialem tez inny problem z widelcem (widelec tory,skok 100mm)-pocil sie za bardzo ,wrocilem ktoregos dnia do domku z lasu odstawilem rowerek na swe miejsce i po jakims czasie zobaczylem plame oleju kolo roweru-okazalo sie ze tora miala sparcialom uszczelke-ale to tez mnie nie odzuca od tej marki rowerow :P. Uwazam ze kazda czesc ma prawo sie zuzyc,popsuc itp itd. Poki co obie te usterki byly i tak robione w ramach gwarancji. Stozek wymienili mi w ciagu 15 minut natomiast Tore musielm im zostawic na jeden dzien.
-smigam dalej rowerek sprawuje sie super lada dzien musze wymienic klocki ......
-rower jest oryginalny bez zadnych przerobek z mojej strony no chyba ze bidon i rogi sie licza bo to dodalem ;)

Nie posiadam aktulanie zdjecia mego rzymianina, ale dodam ze moj rower to model z 2008 roku natomiast z tego roku ten model ma troche inna szate graficzna -chodzi mi o nadruki na ramie i malowanie.

Dodam jeszcze ze centurion od zeszlego roku podniosl mocno ceny swych maszynek i moj model kosztuje teraz od 3800 do 4200 nawet ,a mnie si eudalo go zakupic za 3200 zl w 2008 roku ;)

W razie pytan smialo walic -CENTURION IS THE BEST !!!!!

Pytanie do was koledzy :Szukam odziezy firmowej tj koszulki i spodenek. W necie mozna znalesc dwa rodzaje kolorystyczne bialo czarny i czarno szary. Czy znacie moze sklepy ktore posiadaj takom odziez w przyzwoitej cenie. Ja poki co znalazlem komplet spodenki i koszulka za 400zl-to jest troszke duzo wedlug mnie.

#10 montada

montada

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 08:33

Rozumiem ,że chodzi Tobie o odzież firmową znaczy Centurion Team ???? Ja widziałem tylko swego czasu na allegro aukcję a tak nie spotkałem się z odzieżą Centurionową :) Trochę za mało popularna jeszcze marka u nas.....

Reklama

Reklama
  • Google

#11 Apollo

Apollo

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 3 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 17:08

Dokladnie taka odziez mnie intersuje. I jest on ana rynku do kupienia ale za kolosalna cene tzn 200 zl koszulka i 200-220 spodenki. A wiem od producenta ze ta odziez powinna kosztowac o polowe mniej ;) dla tego sie pytam i szukam tanszej bo wydac 400 zl na koszulke i spodenki to lekka przesda ;)

#12 wookie07

wookie07

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 1 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 15:14

Posiadzacz nowego Centuriona melduje się :P

Właśnie zakupiłem nowiutkiego Centuriona Crossiline 100, chociaż zapłaciłem więcej niż zamierzałem, muszę powiedzieć że po pierwszej przejażdżce jestem zupełnie zadowolony B)

#13 montada

montada

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 28 kwiecień 2009 - 21:30

A witamy, witamy....

#14 dokuadnietak

dokuadnietak

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 5 postów

Napisano 29 kwiecień 2009 - 16:43

elo Centurioni
dawać zdjęcia
ja dodam jak tylko coś zrobie... znaczy foto jakieć;D
chwalmy sie tym co mamy... może inini sie przekonaja...
niech liga rośnie w siłę...
pozdro

#15 montada

montada

Amator

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 01 maj 2009 - 22:30

To ja pierwszy Foto

#16 mikołaj

mikołaj

Maniak

• Użytkownik
  • 389 postów

Napisano 05 maj 2009 - 12:34

W sobotę (2.05.09) trochę przypadkiem stałem się posiadaczem nieco zabytkowego Centuriona.
Rama stalowa, widelec sztywny ale 1 1/8" ahead.
Klamkomanetki, przerzutki, korba, piasty i hamulce STX special edition.
Obręcze Campagnolo.
Założyłem mu opony 26x1,35" i zrobił się "miejski pomykacz".

#17 goldbloom

goldbloom

Master

• Użytkownik
  • 1789 postów

Napisano 03 sierpień 2009 - 23:18

Łooo... dopiero teraz zauważyłem :) Pozdro! A tu rowerek : http://www.forumrowe...re-light-09-20/

SPOTIFY - "Najbardziej energetyczne kawałki do jazdy" - aktualizowana lista

aby zobaczyć CAŁĄ listę kliknij w pole z przyciskiem "PLAY" ze strony z tego linka.

#18 ArturEX

ArturEX

Amator

• Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 15 sierpień 2009 - 12:17

witam,

chcę zaznaczyć iż mimo, że mam Treka, w moim garażu stoi zasłużony Centurion BackFire 800 z 2008r. Przesiadłem się z niego z fulla, gdyż był dla mnie za twardy - ale jeżdżę nim od czasu do czasu. Dodam jeszcze, że zrobiłem na nim ~3000km, i gdyby nie propozycja zmiany na Fulla byłoby tych kilometrów jeszcze więcej.

pozdrawiam

#19 bartol

bartol

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 1 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 20:44

witam,
mam możliwość kupienia centuriona backfire 800 09' za 3300zł. Myślicie, że to dobra cena. Wyjściowo kosztował 4199zł. Z tego co się orientowałem to w tej cenie ciężko znaleźć rowerek z podobnym osprzętem i wagą.

Reklama

Reklama
  • Google

#20 Rulez

Rulez

Emeryt

• Użytkownik
  • 15362 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 21:52

Myślę, że warto. Jak dla mnie, lepsza propozycja niż Merida - która robi ramy dla Centuriona.