Skocz do zawartości

[rower] Genesis Beta proszę o opinię


lordman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam okazje kupić rowerek Genesis Beta za 1299 PLN i Giant Rincon za 1399 PLN. Powiem szczerze że rowerek ma służyć do jazdy po miesicie i lekkim terenie w weekendy. Nie zależy mi też żeby przepłacać za nalepkę na ramie. Ma być nie zawodny i na kilka lat. Dorzuciłem dwa linki ze specyfikacją owych rowerków. Dzięki za szybką odpowiedz..

 

 

http://sklep.intersport.pl/product-pol-117...ta-4017188.html

 

http://sklep.intersport.pl/product-pol-117...ant-Rincon.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wybrałbym genesisa. Dostajesz o klasę wyższy osprzęt, a to ważne jeśli nie planujesz nic modyfikować.. Przepaści jeśli chodzi o ramę być nie powinno i z pewnością wystarczy ta z genesisa. A sprawa XCM'a.. to jeden z tańszych amorków na rynku i jego praca na pewno nie powala ale do lekkiego terenu da radę, w przyszłości można pomyśleć o wymianie na coś pokroju Tory czy jakiegoś bombera MX. Żywotność XCMa będzie zależała od Twojej wagi i tego czy od czasu do czasu przeprowadzisz mu jakiś szybki serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja waga to 70 kg wiec nie jestem jakiś "duzy". Jezdzic bede raczej z zona i tylko w weekendy wiec raczej sobie nie poszaleje. O rowerek dbam i pieszcze jak samochod. Więc chyba zdecyduje się na Genesis'a a jak amorek padnie to go wymienie..

 

 

A moze macie inne propozycje w cenie 1299,- lub 1399,- bo wyczytalem gdzies na innym forum ze genesis i wogole intersport to straszny chlam. Podobno jakis kolega kolegi pracowal tam i mowil ze masakra. Jestem teraz miedzy mlotem a kowadlem nie wiem co mam zrobic. Na tego genesis'a intersport daje dozywotnia gwarancje na rame..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście podoba się unibike. Waga unibike'a to wg. producenta 13,8kg, gdzie masa Kelly'sa wg. producenta to 14,32kg. Porównując osprzętowo, różnice to amorki w Unibike jest XCM a w Kelly'sie RST Gila TnL. Jak dla mnie to lepszym wyborem byłby XCM, a w dalszej przyszłości przydałoby się wymienić na coś chocby pokroju Darta. Dalej.. w Unibiku dostajesz dobre oponki na starcie czyli RR 2.25, co na pewno zwiększy komfort jak i łatwość pedałowania w porównaniu z Kelly'sem gdyż oponki KELLYS 2.0 Cobra skinwall do najlżejszych nie należą i ogólnie nie zachwycają. Wydaje mi się, że koła też są minimalnie lepsze w Unibiku, tj. obręcze i piasty. Reszta podzespołów jest podobnej klasy. Ważne jest też to, że unibike jest trochę tańszy. :)

Ja na Twoim miejscu wybrałbym sie do stacjonarnych sklepów i tam troche pogadał co i jak. Wiem, ze jeśli sklep szanuje nabywcę to zawsze można coś utargować z ceny a i czasami znajdą się rowery z 2007 roku jeszcze, w śmiesznych cenach. Jeśli nie jesteś w temacie rowerowym na tyle pewnym, by zaufać sprzedawcy, to zawsze możesz tu na forum napisać co i jak Ci chcieli ( i za ile) opchnąć a my postaramy się doradzić. I nie zapomnij przed kupnem usiąść i odbyć próbną jazdę, bo może się okazać, że pozycja np na kelly'sie przypasuje Ci bardziej niż ta na Unibike, a przy weekendowych przejażdżkach i wypadach na miasto to i kellys się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze powiesz mi jeszcze cos na temat Genesisa "Beta" bo wlasnie dzis dzwonili ze jednak przyszedl. Dodam ze Genesis jest "marka" intersport'u na rame daja dozywotnia gwarancje a na reszte 24 m-c. Podobno sa produkowane w Austrii a rama jest z identycznego stopu aluminim jak Giant Rincon. Powiem szczerze ze troche on mnie kusi ale nie wiem jak z wytrzymaloscia..

 

http://sklep.intersport.pl/product-pol-117...ta-4017188.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...