Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie

[rower] Genesis Beta proszę o opinię

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 lordman

lordman

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 6 postów

Napisano 13 lipiec 2008 - 18:05

Witam mam okazje kupić rowerek Genesis Beta za 1299 PLN i Giant Rincon za 1399 PLN. Powiem szczerze że rowerek ma służyć do jazdy po miesicie i lekkim terenie w weekendy. Nie zależy mi też żeby przepłacać za nalepkę na ramie. Ma być nie zawodny i na kilka lat. Dorzuciłem dwa linki ze specyfikacją owych rowerków. Dzięki za szybką odpowiedz..

http://sklep.intersp...ta-4017188.html

http://sklep.intersp...ant-Rincon.html

Reklama

Reklama
  • Google

#2 Schwefel

Schwefel

Loża szyderców

• Admin
  • 13171 postów

Napisano 13 lipiec 2008 - 22:23

Genesis ma lepszy osprzęt ale jeżeli planujesz w przyszłości zmianę osprzętu na lepszy to bym wybrał Rincona z racji nowocześniejszej ramy.

"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#3 lordman

lordman

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 6 postów

Napisano 14 lipiec 2008 - 03:52

Raczej nie planuje żadnej modernizacji po zakupie. Przez 4 lata smigałem Fuji Nevada z osprzętem acera i nie było źle.. Martwi mnie tylko amortyzator XCM o którym troszkę czytałem że jest wadliwy..

#4 Qba66

Qba66

Maniak

• Użytkownik
  • 730 postów

Napisano 14 lipiec 2008 - 10:01

Ja na Twoim miejscu wybrałbym genesisa. Dostajesz o klasę wyższy osprzęt, a to ważne jeśli nie planujesz nic modyfikować.. Przepaści jeśli chodzi o ramę być nie powinno i z pewnością wystarczy ta z genesisa. A sprawa XCM'a.. to jeden z tańszych amorków na rynku i jego praca na pewno nie powala ale do lekkiego terenu da radę, w przyszłości można pomyśleć o wymianie na coś pokroju Tory czy jakiegoś bombera MX. Żywotność XCMa będzie zależała od Twojej wagi i tego czy od czasu do czasu przeprowadzisz mu jakiś szybki serwis.

#5 lordman

lordman

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 6 postów

Napisano 14 lipiec 2008 - 20:08

Moja waga to 70 kg wiec nie jestem jakiś "duzy". Jezdzic bede raczej z zona i tylko w weekendy wiec raczej sobie nie poszaleje. O rowerek dbam i pieszcze jak samochod. Więc chyba zdecyduje się na Genesis'a a jak amorek padnie to go wymienie..

A moze macie inne propozycje w cenie 1299,- lub 1399,- bo wyczytalem gdzies na innym forum ze genesis i wogole intersport to straszny chlam. Podobno jakis kolega kolegi pracowal tam i mowil ze masakra. Jestem teraz miedzy mlotem a kowadlem nie wiem co mam zrobic. Na tego genesis'a intersport daje dozywotnia gwarancje na rame..

Reklama

Reklama
  • Google

#6 lordman

lordman

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 6 postów

Napisano 15 lipiec 2008 - 19:54

Jednak odmowilem tego genesisa. Nie ma na jego temat zadnych prawie informacji. Przejrzalem chyba wszystkie srtrony. Teraz biore pod uwage dwa rodzaje

http://www.unibike.pl/evolution.html i http://www.kellys-bi...m...7&pID=15383

Moze z tymi modelami cos doradzicie..

#7 Qba66

Qba66

Maniak

• Użytkownik
  • 730 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 07:43

Mnie osobiście podoba się unibike. Waga unibike'a to wg. producenta 13,8kg, gdzie masa Kelly'sa wg. producenta to 14,32kg. Porównując osprzętowo, różnice to amorki w Unibike jest XCM a w Kelly'sie RST Gila TnL. Jak dla mnie to lepszym wyborem byłby XCM, a w dalszej przyszłości przydałoby się wymienić na coś chocby pokroju Darta. Dalej.. w Unibiku dostajesz dobre oponki na starcie czyli RR 2.25, co na pewno zwiększy komfort jak i łatwość pedałowania w porównaniu z Kelly'sem gdyż oponki KELLYS 2.0 Cobra skinwall do najlżejszych nie należą i ogólnie nie zachwycają. Wydaje mi się, że koła też są minimalnie lepsze w Unibiku, tj. obręcze i piasty. Reszta podzespołów jest podobnej klasy. Ważne jest też to, że unibike jest trochę tańszy. :)
Ja na Twoim miejscu wybrałbym sie do stacjonarnych sklepów i tam troche pogadał co i jak. Wiem, ze jeśli sklep szanuje nabywcę to zawsze można coś utargować z ceny a i czasami znajdą się rowery z 2007 roku jeszcze, w śmiesznych cenach. Jeśli nie jesteś w temacie rowerowym na tyle pewnym, by zaufać sprzedawcy, to zawsze możesz tu na forum napisać co i jak Ci chcieli ( i za ile) opchnąć a my postaramy się doradzić. I nie zapomnij przed kupnem usiąść i odbyć próbną jazdę, bo może się okazać, że pozycja np na kelly'sie przypasuje Ci bardziej niż ta na Unibike, a przy weekendowych przejażdżkach i wypadach na miasto to i kellys się nada.

Reklama

Reklama
  • Google

#8 lordman

lordman

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 6 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 20:04

a moze powiesz mi jeszcze cos na temat Genesisa "Beta" bo wlasnie dzis dzwonili ze jednak przyszedl. Dodam ze Genesis jest "marka" intersport'u na rame daja dozywotnia gwarancje a na reszte 24 m-c. Podobno sa produkowane w Austrii a rama jest z identycznego stopu aluminim jak Giant Rincon. Powiem szczerze ze troche on mnie kusi ale nie wiem jak z wytrzymaloscia..

http://sklep.intersp...ta-4017188.html