Skocz do zawartości

[rower] Olpran PROFESSIONAL - proszę o opinie


donartek

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie od roku jestem posiadaczem tego roweru (Olpran PROFESSIONAL) a jako że strona techniczna jest mi obca, chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o nim oraz osprzęcie.

 

Rama 6061 Alu, DB, końcówki wymienne

Rozmiar ramy G 18", 20”, 22”

Przedni widelec Suntour SF7-CR-8V MLO, regulowany, blokada

Kierownica ZOOM Alu, 580 mm

Uchwyt kierownicy Kraton

Stery NECO H125, Semi

Korba Sountour CW7-Epicon,28-38-48/170mm

Wkład suportu TH 7420ST

Przednia przerzutka Shimano Deore

Tylna przerzutka Shimano XT

Manetki Shimano Deore

Wolnobieg Shimano CS-HG50-9

Łańcuch KMC Z9000

Piasty JOY Tech, Alu QR

Hamulce Alhonga HJ 805A

Klamki hamulcowe Tektro RS, 360A, Alu

Obręcze WIENMANN ZAC-2000

Opony Kendy K-847

Pedały WELLGO LU964, Alu

Sztyca ZOOM SP-19

Siodło Olpran

Rogi ZOOM MT-105A, Alu

Ilość biegów 27

 

można go zobaczyć na stronie http://www.olpran.pl/produkt/jazda-rowerow...-cross.html?L=7

Jestem nowy na forum więc wybaczcie ewentualne błędy.

Jak wspominałem rowerkiem śmigam od roku i chciałbym wiedzieć na czym tak w ogóle siedzę. Może macie jakieś typy co ewentualnie wymienić lub na co zwrócić uwagę przy wymianie w przyszłości. Rower jeszcze mnie nie zawiódł ale zrobiłem nim dopiero około 2 tyś km. Raz udało mi się wrócić nim z wakacji na słowacji do domu w jeden dzień z sakwami :P - ponad 300 km, a szczególnej zaprawy kondycyjnej raczej nie mam :) Jeżdżę głównie po asfalcie ale i czasem jakiś trudniejszy teren się trafi. Kupiłem go u czeskich sąsiadów wraz z osprzętem (bagażnik, błotniki, oświetlenie) za cenę około 300 zł niższą niż ta widniejąca na stronie którą podałem wyżej. Jeździ mi się na tym rowerze bardzo dobrze i jak dla mnie ta firma uznawana jakościowo za nie najlepszą dla mnie jest ok - oczywiście przy moim stylu jazdy:P - nie skacze z krawężników i racze staram się dbać o rower jak tylko mogę. No teraz mnie możecie wyśmiać że mi się podoba taki szajs jak olpran ale trudno, wyraziłem swoją opinie i czekam na wasze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek wygląda bardzo przyzwoicie, osprzęt też jest bardzo przyzwoity, najważniejsze, że jesteś z niego zadowolony i dobrze Ci się na nim jeździ - to i my jesteśmy zadowoleni. Na pewno nie jest to makrokesz za 3 i pół stówki.

Nic nie zmieniaj - po prostu jeździj i ciesz się chwilą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...