Skocz do zawartości

[koła] Malowanie


DamianFuji

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób to sam.

Kupiłem szybkoschnący lakier w sprayu Motip - czarny matowy.

Są nawet specjalne odmiany do felg, ale ja kupiłem zwykły.

Wyciąłem z kartonu wycinek koła o średnicy odpowiadajacej wewnętrznej średnicy obręczy.

Opierałem karton o nyple i jazda lakierem.

Malowałem tak tylko boczne powierzchnie obręczy, bo jak kupiłem tarczówki to nie podobały mi się błyszczące bloki.

Ponad pół roku lakier za 15zł trzyma się dość dobrze.

Popełniłem tylko jeden błąd przed malowaniem i jedynie przetarłem całość benzyną. Tam gdzie obręcze były mocno wypolerowane klockami pojawiaja się odpryski.

Jak zmatowisz obręcze papierem to będzie trzymać super.

Po malowaniu obręcze wyglądały jak firmowe - nie widać różnycy między malowaniem powierzchni miedzy nyplami, a malowaniem boków.

 

Puszka 500ml starczyła mi na 2 warstwy malowania obręczy Mavic A319(rozmiar 700c), malowanie własnej konstrukcji mocowania hamulca w ramie, malowanie dolnych goleni amora, ubytków w ramie i jeszcze zostało tyle, że pomalowałem sobie przód xBoxa.

Lakier bardzo dobrze trzyma się maxtalu(obręcze), aluminium(rama i konstrukcja pod hamulec), sterego lakieru(amor) i plastiku(xBox).

 

d6acbfbeee5a43a5m.jpg

 

3bad5be223de701bm.jpg

 

Aha, zapomniałbym.

Lakier schnie w dosłownie kilka minut.

Pomalowałem jednno koło z jednej strony, potem drugie z jednej i od razu mogłem zaczynać drugą stronę pierwszego koła.

Podobnie malowanie drugiej warstwy zaczynałem bez żadnego czekania.

Szybko wykonałem malowanie na balkonie, bo lakier śmierdzi i zanim zdążyłem poodklejać gazety z barierek już mogłem chować koła do pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że jakiś lakiernik odmówi.

Dobrą i trwałą ale również czasochłonną metodą jest malowanie proszkowe.

Jednak tak jak napisał majstermod jak dobrze przygotujesz obręcz i odpowiednio pomalujesz (czyszczenie, szlifowanie, 3-4 warstwy podkładu, 3 warstwy lakieru, 3-4 warstw bezbarwnego) to będzie się spokojnie trzymać.

Co do oklejania szprych to dużo roboty z tym nie masz - paski taśmy długości szprychy i siup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lakieru nie trzeba zdrapywać, jeśli jest dobrej jakości - bez odprysków, wżerów itp. Trzeba tylko zmatowić drobnym papierem ściernym i dobrze odpylić i odtłuścić (ale naprawdę porządnie, a nie tylko przejechać raz benzyną i z głowy). Choć z drugiej strony oszlifowanie kola to nie jakiś straszny wysiłek... Ale IMO nie jest to absolutnie konieczne.

 

A kolor? BIAŁY - sprzęt będzie wyglądał XTRA. ;)

 

PS. Jeśli zostanie farba, może pomyśleć o pomalowaniu goleni tego Duracza na biało? Sprzęt będzie wtedy wyglądał jak z dobrym Marzokiem i kołami Syncrosa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DamianFuji - śledzę twoją "panikę" nad tymi obręczami już od pewnego czasu, a po zobaczeniu efektu prezencji ich w twoim rowerze powiem tak : DZIWIĘ SIĘ TOBIE :) Fajnie współgrają z tą ramką i nie mam pojęcia co tak ci w nich wadzi, wg mnie powinieneś zostawić to w spokoju :D A kysz z łapami od tych obręczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wedlug mnie po przemalowaniu wyglada o wiele lepiej :D , ale kazdy ma inny gust a o gustach sie nie dyskutuje ! :)

Sam zaniedlugo bede stawal przed podobnym wyzwaniem... Czy gdy malowales felgi sciagales piasty i szprychy? Czy malowales na "gotowo" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy malowales felgi sciagales piasty i szprychy? Czy malowales na "gotowo" ?

prawie na gotowo tzn kupiłem taśmę papierową taką jak do tapet i obkleiłem szprychy i szczerze mówiąć nie spodziewałem się że nyple będą bez najmniejszego śladu sprayu

 

http://img522.imageshack.us/my.php?image=img1386vm2.jpg jeszczeee kolejna "faza" tym razem doszły naklejki na obręcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...