Skocz do zawartości

[odpowietrzanie]Zestaw do odpowietrzania Avida Juicy 3/5/7-Zrób to sam


Kasumi

Rekomendowane odpowiedzi

@Fludi, a widzisz! Miałeś odpowiedni sklep pod ręką a to jest zupełnie inna rozmowa :) Możesz próbować z DIY zapewne ktoś to kupi ;) Kiedyś, dla zasady, zrobię sobie sam ten zestaw ale muszę zaznaczyć że ten fabryczny jest po prostu bezbłędny. Idealnie się nim odpowietrza.

 

@flodins, przeca ten zestaw za 40 zeta to jest oryginał ino nieco wykastrowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tego zestawu z allegro i muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem.

Tego..?

Czyli, którego? Bo ja widzę 5 takowych zestawów na Allegro i nie mam zielonego pojęcia, o którym mówisz....

 

Nie widziałem nowej strony... enduroriderPL, ja te końcówki dostałem w jednej firmie co naprawia, jakieś tam maszynki związane z pneumatyką za darmo i dopiero mi w niej powiedzieli, gdzie mogę dostać tego większą ilość i w jakiej cenie. Bo prawdę mówiąc, mimo, że ten sklep mijałem co 2-3 wycieczkę, to nie pomyślałem, żeby wstąpić do niego :laugh:

Zastanawiam się właśnie nad tym, bo prawdę mówiąc to jest łatwa kasa...

Edytowane przez Fludi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fludi, a widzisz! Miałeś odpowiedni sklep pod ręką a to jest zupełnie inna rozmowa :) Możesz próbować z DIY zapewne ktoś to kupi ;) Kiedyś, dla zasady, zrobię sobie sam ten zestaw ale muszę zaznaczyć że ten fabryczny jest po prostu bezbłędny. Idealnie się nim odpowietrza.

 

@flodins, przeca ten zestaw za 40 zeta to jest oryginał ino nieco wykastrowany :)

 

Masz rację! Nawet zaciski na wężykach są podobne jak w oryginale. Reszta elementów oryginału nie jest mi potrzebna bo przez kilka lat dłubania przy rowerku wszystko samo się uzbierało, a DOT-a z motoryzacyjnego mam jeszcze pół butli. Dodam jeszcze ze gość z alle udoskonalił teraz zestaw o strzykawki z gumowymi tłoczkami, pomimo ze poprzednia wersja (czyli ta którą mam i ja) działa idealnie. Modyfikacja ta jeszcze bardziej przybliża ten zestaw do fabrycznego.

http://allegro.pl/zestaw-do-odpowietrzania-avid-juicy-elixir-i1478593882.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fludi, no to do dzieła! Jeżeli jesteś w stanie zrobić dobry zestaw do odpowietrzania to walcz o swoje :) Do tej pory zestawy DIY, które kojarzę z alleprowizji, były szorstkie delikatnie mówiąc ;)

 

KOREKTA: ten zestaw to NIE jest oryginał, mój błąd.

 

Skoro już ciągniemy ten wątek to powiem, że klamry widoczne na zdjęciu podobno można dostać/kupić/wyżebrać w punkcie poboru krwi. W oryginalnym zestawie króćce mają kołnierz dzięki któremu dużo lepiej się wkręca w zacisk/klamkę.

 

Muszę przyznać, że ten zestaw z alleprowizji jest w tej chwili najlepiej zrobionym DIY jaki widziałem w sprzedaży i gdybym teraz kupował to zapewne na nim by się skończyło.

 

I na koniec DOT 4 nie jest mieszalny z DOT 5.1 więc przy odpowietrzaniu należy zlać stary płyn, przepłukać i wlać nowy.

Edytowane przez enduroriderPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, takie końcówki mogą kosztować nawet po 5 zł, strzykawki po 2, więc zarabia na tym załóżmy 25 zł. Nie jest to ogromna kwota i myślę, że ten zestaw jest niezły, jestem ciekaw czy końcówka będzie pasować do klamek Formula. Gdyby zaczął dokładać do zestawu dota 5 i pady to chyba bym go kupił :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek03170, moim zdaniem powinno pasować ponieważ ludzie zaczęli stosować formulę do avida i z tego co mi wiadomo to makaroniarze maczali palce w konstruowaniu juicy. W kwestii dota to się nie opłaca: 4 kosztuje ze 12 zeta za 0,5 a 5.1 niewiele więcej zatem lepiej sobie kupić nówkę samemu w szczelnej opakowce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego..?

Czyli, którego? Bo ja widzę 5 takowych zestawów na Allegro i nie mam zielonego pojęcia, o którym mówisz....

 

Kupiłem ten zestaw http://allegro.pl/zestaw-do-odpowietrzania-avid-juicy-elixir-i1472541857.html

 

KOREKTA: ten zestaw to NIE jest oryginał, mój błąd.

 

Skoro już ciągniemy ten wątek to powiem, że klamry widoczne na zdjęciu podobno można dostać/kupić/wyżebrać w punkcie poboru krwi. W oryginalnym zestawie króćce mają kołnierz dzięki któremu dużo lepiej się wkręca w zacisk/klamkę.

 

Muszę przyznać, że ten zestaw z alleprowizji jest w tej chwili najlepiej zrobionym DIY jaki widziałem w sprzedaży i gdybym teraz kupował to zapewne na nim by się skończyło.

 

I na koniec DOT 4 nie jest mieszalny z DOT 5.1 więc przy odpowietrzaniu należy zlać stary płyn, przepłukać i wlać nowy.

 

Podejrzewam ze każda część oryginalnego kompletu ma swój zamiennik na wolnym rynku (piszę oczywiście o samych strzykawkach z wężykami) tak więc przy odrobinie wysiłku gość mógłby sprzedawać identyczny zestaw. W sumie niewiele mu brakuje. Co do płynu to właśnie DOT 5.1 kupiłem w tym motoryzacyjnym i zawsze jak coś przy hamulcach grzebie to zmieniam. Żadna nowość.

Edytowane przez flodins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tropem zestaw sie nie opłaca, bo części do niego kosztują ok 15 zł. A skoro dot jest tani tym bardziej mógłby

jego dokładać w porcjach po 50 albo 100 ml. Atrakcyjność zestawu wzrasta, koszt niewielki a kupujący nie musi nawet ruszać tyłka z domu. Zresztą, co ja bym zrobił z 0,5 l dota? specjalnie chodziłem po warsztatach, żeby mi odlali 100 ml choćbym miał zapłacić 2 razy więcej niż był wart

Jeżeli chodzi o Formule- otwór ma gwint m5- sprawdzone, ale problem miałem przy klamce - śruba musi byc odpowiednio cieńka i długa, żeby się zmieściła i złapała gwint - sam zobacz jak wygląda zestaw do odpowietrzania Formula.

Edytowane przez Arek03170
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze każda część oryginalnego kompletu ma swój zamiennik na wolnym rynku tak więc przy odrobinie wysiłku gość mógłby sprzedawać identyczny zestaw.

 

Nie licząc innego króćca tzn. bez kołnierza zestaw wydaje się być identyczny. Przerabiałem tę "odrobinę wysiłku" jak szukałem dla siebie i jestem pod wrażeniem, że u niego są i klamry i króćce jak trzeba. Znalezienie tego to jest męczarnia i ogromna ilość czasu. Tak, tak wszystko ma swój odpowiednik ale to nie znaczy, że będzie to łatwo zlokalizować.

@Arek03170, dobry DOT to taki, który jest przechowywany w idealnie szczelnej butli tak jak jest w oryginale avida: wieczko jest zapieczętowane. Cena dota jest tak niska a dostępność tak dobra, że nie ma sensu organizować kolejnego pudełka, rozlewać ten płyn i potencjalnie podbijać koszt wysyłki (waga) Naprawdę nie dziwię się, że sprzedający nie oferuje płynu bo szkoda czasu na zabawę z rozlewaniem etc. Mając nadwyżkę DOTa możesz sobie ćwiczyć do woli odpowietrzanie, albo w samochodzie trochę odessać z układu i dolać świeżego :)

 

I ostatnia informacja: bleed block juicy max grubość 11 mm, bleed block Elixir max grubość 10 mm czyli obydwie wartości łatwe do osiągnięcia samodzielnie ;)

 

 

 

Edytowane przez enduroriderPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tropem zestaw sie nie opłaca, bo części do niego kosztują ok 15 zł. A skoro dot jest tani tym bardziej mógłby

jego dokładać w porcjach po 50 albo 100 ml. Atrakcyjność zestawu wzrasta, koszt niewielki a kupujący nie musi nawet ruszać tyłka z domu. Zresztą, co ja bym zrobił z 0,5 l dota? specjalnie chodziłem po warsztatach, żeby mi odlali 100 ml choćbym miał zapłacić 2 razy więcej niż był wart

Jeżeli chodzi o Formule- otwór ma gwint m5- sprawdzone, ale problem miałem przy klamce - śruba musi byc odpowiednio cieńka i długa, żeby się zmieściła i złapała gwint - sam zobacz jak wygląda zestaw do odpowietrzania Formula.

 

Zgadza się tylko weź znajdź te wszystkie części zapłać każdemu za przesyłkę po to tylko żeby złożyć jeden zestaw to bardziej kalkuluje się kupić gotowca. Czas i pieniądz zaoszczędzone. Ja tam sobie zestaw chwale i każdemu polecem. Z tym płynem to trochę przesadzasz. Co ci szkodzi ze 0.5l będzie sobie stało na półce. O jeść nie woła a zawsze jak będzie potrzebny to jest pod ręką i nie musisz się martwić ze akurat zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te czerwone zaciski znajdę w mojej dziurowatej Częstochowie :D Pewnie w jakiejś hurtowni zaopatrzenia medycznego będą, ewentualnie tak jak mówisz wyżebra się w punkcie pobierania krwi, tylko oni raczej "używki" będą dawać ;)

Chociaż nie jestem przekonany czy są lepsze od "roller'a" z kroplówki

 

Arek03170 za 30zł (w tym już jest wysyłka) mogę Ci mój zestaw sprzedać i będzie w tym 50ml DOT 5.1 :) Tylko musiałbyś poczekać kilka dni, aż skompletuję wszystkie części ;) Bo nie kupowałem, tego na sprzedaż, a dla siebie :laugh:

Wygląda to tak:

20110227078.jpg

 

Formula o ile się nie mylę, to projektowała Juicy dla Avid'a :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie jak wy się czepiacie, 3 posty na mój temat, i to o tym samym :P napisałem tylko że miło byłoby dostać trochę dota. Na allegro to nie jest jedyny zestaw DIY, a dot imho byłby dobrym jego uzupełnieniem. Tym bardziej, jak ma się kupić zestaw za 38 + 4,5 + 12 za dota i daje to 54,5 zł Kiedy sam budowałem taki zestaw kroćce kupiłem załóżmy po 5 zł, w aptece zostawiłem 5 zl, za dota też 5- daje 20 zł :whistling:

 

@flodins apteke chyba masz w najbliższym mieście, a dwa króćce chyba możesz zamówić? ew bryknąć się na rowerze do najbliższego hydraulicznego, jeżeli jest takowy w okolicy np. 40 km. Jeżeli masz 16 lat i nie zarabiasz każde 12 zł robi różnice. I nie wmawiaj mi, że będzie drożej niż gdyby kupić gotowy zestaw. Złożenie tego do kupy zajmuje dosłownie chwilę.

 

@enduroriderPL twierdzisz, że dot ma być szczelnie zamknięty i chwała ci za to, ale co za problem znaleźć opakowanie? Chociażby po wodzie utlenionej, rozlanie tego to parenaście minut, wątpie, że wchłonie przez ten czas więcej wody, niż przy normalnym używaniu Jeżeli kupiłbym 0,5 l dota to ile razy mógłbym go otworzyć? zresztą taka ilość powinna starczyć mi na najbliższe 20 lat - nie ma szans, żeby po takim czasie był zdatny do użycia- a wtedy byłoby to marnotractwo.

 

@fludi 30 zł to dobra cena z checią kupię twój zestaw :icon_mrgreen: potem sprzedam jego za 38 zł na allegro - mam już swój zestaw do odpowietrzania :P Powiedz mi jaką średnicę mają te przyłącza w najgrubszym miejscu, wężyki są z kroplówek, czy jakieś pneumatyczne? jak są połączone

Edytowane przez Arek03170
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew bryknąć się na rowerze do najbliższego hydraulicznego, jeżeli jest takowy w okolicy np. 40 km

 

 

Pisałem już konkretnych kłopotach z tymi króćcami więc nie umniejszaj skali problemu bo to nie jest takie banalne jak można by sądzić po tonie Twojej wypowiedzi.

 

Żeby DOT był zdatny to musi być odpowiednio przechowywany etc. a przy cenie rzędu 15 zeta wolę mieć pewność, że kupuje świeży płyn a nie taki co stał otwarty tydzień. Cała dyskusja jest po prostu śmieszna przy tym płynie i jego niskiej cenie. Jeżeli aż tak martwisz się o jego wykorzystanie to ogłoś na lokalnym forum, że rozdajesz DOTa bo nie chcesz żeby się zmarnował. Ja mojego trzymam szczelnie zamkniętego w suchym i ciepłym. miejscu i krzywda mu się nie dzieje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek03170 nie da rady zmierzyć, akurat suwmiarkę dałem na gwarancję kilka dni temu... Co do reszty, wszystko jest na zdjęciu :)

Co do płynu to chyba enduroriderPL ma niestety rację... Jak kupowałem właśnie DOT 5.1, to wyszedłem zadowolony z nim ze sklepu, a że na przystanku nie miałem co robić to stwierdziłem, że poczytam co pisze na etykiecie. Tak czytam i czytam, a na samym dole: "Najlepiej zużyć w okresie 3 lat od daty produkcji", a że data była 2007, to od razu myk do sklepu, żeby typek mi wymienił na coś "świeższego" :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi kroćcami pewnie masz rację, ja miałem tyle szczęścia, że akurat znalazłem sklep z takimi elementami, 30 km od domu, jak się dowiedziałem jeden ze sklepów który miał takie końcówki słał wszystko kurierami. Z dotem też racja - powinien być dobrze przechowywany, ale mam za to inny pomysł- facet mógłby sprzedawać jeszcze orginalnie zapakowanego dota. No i jest jedna ważna informacja- dota sprzedają też w opakowaniach po 250 ml :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem czytałem i wie ktoś w końcu gdzie można dostać te końcówki metalowe gwintowane? Bo chyba tylko z nimi jest problem ;)

Oczywiście wiem że można z odzysku - stare przerzutki (sam mam makrokesza za garażem więc pewnie by dało radę) ale tak żeby kupić nówkę szutkę nieśmiganą to by było fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem czytałem i wie ktoś w końcu gdzie można dostać te końcówki metalowe gwintowane? Bo chyba tylko z nimi jest problem ;)

Oczywiście wiem że można z odzysku - stare przerzutki (sam mam makrokesza za garażem więc pewnie by dało radę) ale tak żeby kupić nówkę szutkę nieśmiganą to by było fajnie.

 

I Ci kiepsko to czytanie idzie. Przeczytaj jeszcze raz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też sobie zrobiłem taki zestaw

 

3f98549f49ad248f.jpg

 

Wszystko jest niby szczelne i nic nie cieknie. Powietrze też się z zewnątrz nie dostaje podczas odpowietrzanie, ale hamulec się nie odpowietrzył :/

 

wykonałem odpowietrzenie według schematu z linka:

http://blogrowerowy.pl/newsletter/odpowietrzanie-hydraulicznych-hamulcow-tarczowych/

 

A może coś źle zrobiłem przy skracaniu przewodu hamulcowego, ale to też wykonałem według schematu, a przecież to nic skomplikowanego.

http://blogrowerowy.pl/newsletter/montaz-i-obsluga-hydraulicznych-hamulcow-tarczowych/

 

Może ktoś coś wymyśli i pomoże???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...