Skocz do zawartości

[odpowietrzanie]Zestaw do odpowietrzania Avida Juicy 3/5/7-Zrób to sam


Kasumi

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne koncowki :-) Nie wiem jakiego uzywales wezyka do poprzedniego zestawu z barylkami ze musiales kleic a i tak nie przynioslo to zamierzonego efektu. Ja w swoim zestawie nic nie kleilem tylko zostal wezyk wcisniety na sile i nie na zewnatrz barylki jak widze ze wiekszosc tak robi tylko do wewnatrz. Dzieki temu uklad jest w 100% szczelny a opaske termokurczliwa zastosowalem tylko ze wzgledu na dluzsza zywotnosc takiego zestawu przy wkrecaniu-wykrecaniu i dziala znakomicie. Odpowietrzalem nim kilka razy , sobie i kolegom i wszystko smiga bez problemu :-)

I patrzac na Twoje strzykawki to zdecydowanie lepiej sprawuja sie z gumowymi tloczkami. Roznica jest wrecz ogromna przy "wyciaganiu" powietrza z ukladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskałem tak jak ty do wewnątrz grubszy wężyk niż ten kroplówkowy i dotatkowo smarowałem łączenie klejem. Z zewnątrz śruba baryłkowa ma 4 jakby kliny więc najpierw trzeba by było je zeszlifować by zapewnić szczelne połączenie. Nie wiem jakim cudem Tobie to trzyma, ale mnie tak jak napisałem przetrwało jedno odpowietrzenie. Co do strzykawek, wiem, że z gumowym tłoczkiem są lepsze ale obdzwoniłem 20 aptek w Gdańsku + kilka sklepów medycznych i nie mieli. W niektórych nawet musiałem tłumaczyć co to jest za strzykawka :stupid: więc się w końcu poddałem i kupiłem plastiki stały się chyba teraz standardem. Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja nie wiem po co te kombinacje, ja wykręcam dolną śrubkę do odpowietrzania, wciskam króciec strzykawki poluzowuję górną śrubę odpowietrzającą (pod zbiorniczek wciskam kawałek szmaty, żeby płyn nie ubabrał koła) wyciskam Dota ze strzykawki, a kiedy wypłynie górą, zakręcam górną srubkę, następnie wyjmuję strzykawkę i zakręcam dolną śrybkę. :wub:

1 strzykawka + kawałek szmaty, bez wężyków zaciskaczy i innych dupereli.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy śrubka klamki i zacisku przy odpowietrzaniu w Juicy 3 jest identyczna jak w 5tkach i 7mkach?

 

Nie do końca. W j3 śrubka przy klamce jest ta sama jak przy zacisku, w j5 & j7 śrubka do odpowietrzania przy klamce jest taka sama jak w j3 ale za to przy zacisku jest już inna (jeśli chodzi o kształt). Gwint wszędzie ten sam.

 

Rulez, według mnie tym sposobem idealnie ich nie odpowietrzysz, zawsze podciśnienie więcej bąbelków wyciągnie :wub:, ale tak też może wystarczyć, ja tam wolę jeździć ze świadomością, że mam porządnie to zrobione. Na krzywe koło przymknę oko, ale na miękką klamkę nie! :thumbsup:

Pzdr!

Edytowane przez redrabbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy końcówek wkręcanych do klamek...

W Łodzi w sklepie Dynamo dostałem w poprzednim sezonie do swoich tektro za 5 zeta. I to z uszczelka

Fakt, że trzeba było się potargować. W serwisach mają sporo takich rzeczy tylko trzeba trafić na kogoś skłonnego do współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, według mnie tym sposobem idealnie ich nie odpowietrzysz, zawsze podciśnienie więcej bąbelków wyciągnie

Dobrze, że to według Ciebie, bo już się bałem ... :D

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że to według Ciebie, bo już się bałem ... ;)

 

Nie za bardzo wiem co masz na myśli. Tworząc podciśnienie bąbelki powietrza poszerzają się przez co są bardziej "skłonne do wychodzenia". Twoja metoda była by dobra do napełnienia układu płynem, jednak po tej czynności i tak należałoby odpowietrzyć ukł. bo nie pozbywasz się powietrza z zacisku (kanaliki prowadzące do tłoczków), przy założeniu oczywiście, że to powietrze się tam zgromadzi. Wtłaczając płyn nie pomagasz im "uciec", jak jest to możliwe przy naprzemiennym pompowaniu i tworzeniu podciśnienia. Jeszcze jedna sprawa. Załóżmy, że masz bąbel powietrza w przewodzie. Tłoczysz płyn strzykawką i zanim ten bąbel dopłynie do zbiorniczka wyrównawczego, płyn znajdujący się wcześniej na drodze bąbelek-zbiornik zapełni zbiornik i wybije Ci przez korek co będzie oznaczało, że układ masz odpowietrzony? Chyba, że przy odpowietrzaniu wypychasz cały stary płyn zastępując go nowym, ale wtedy musiałbyś wiedzieć ile mieści płynu układ (lub wtłaczasz naddatek), bo chyba po kolorze nie rozpoznasz, czy wybiło już nowy płyn czy jeszcze stary ;) -to jednak również nie odpowietrzy idealnie (może wciąż źle interpretuję Twoją metodę?). Oczywiście trochę tutaj wyolbrzymiam, bo nie sądzę by bąbelek powietrza który utknął w kanaliku zacisku miał znaczny wpływ na działanie układu hamulcowego, może nawet go nie odczujemy, ale proszę Cię nie pisz, że znalazłeś lepszy sposób na odpowietrzanie od producenta :voodoo:, a jeśli delikatnie dajesz mi do zrozumienia, że "myślę inaczej" to proszę abyś poparł to argumentami.

Pzdr!

Edytowane przez redrabbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wie może ktoś z Was czy do otworu w zbiorniczku wyrównawczym Tektro Auriga Comp będzie pasowała końcówka od zestawu do odpowietrzania Avidów?

Sądząc po zewnętrznym wyglądzie śrubki wkręconej w otwór w zbiorniczku to są one bardzo podobne w obu tych hamulcach, nie wiem tylko czy gwint w Tektro jest taki sam jak w Avidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć!

 

Byłby ktoś z okolic Poznania (może być dalej, zależy ile komu chciałby się jechać) zaopatrzony wiedzę odnośnie odpowietrzania Avidów Juicy 7? Zrobiłem sobie zestawik do odpowietrzania, samą czynność odpowietrzania wykonywałem 3 razy i nic, przedni hampel pozostał taki jak był pierwotnie (no może minimalnie lepiej), tylny jest znacznie gorszy, klamka po naciśnięciu do pozycji pierwotnej wraca ponad sekundę!

 

Byłbym wdzięczny za jakikolwiek odzew, fajnie jakby ktoś był chętny i pomógł w odpowietrzeniu. Cena w serwisie zniechęca mnie, jestem aktualnie spłukany i szkoda pieniędzy na coś takiego. Nie jestem pewny co do szczelności mojego zestawu, instrukcje odpowietrzania wykonywałem wg PDF-a z Magazynu Rowerowego. Posiadam płyn hamulcowy, brak tylko doświadczenia.

 

Jeśli ktoś się znajdzie oczywiście zapłacę, mam nadzieję, że się dogadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest to wina złego czy tam dobrego odpowietrzenia. Miałem podobny problem z przednim heblem, poradziłem się Andrew-a i wyszło na to że mam problem z tłoczkiem w klamce. Sprężynka się wyrobiła oraz uszczelka w tłoczku się poprzycinała. Po wymianie tłoczka wszystko hula jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całkiem nowy sprzęt, 2 tygodnie jazdy, niespełna 350km. Avidy od nowości są zapowietrzone i chciałem powietrze z układu wyeliminować. Po tak krótkim czasie miałbym wymieniać tłoczek czy inne elementy?!

Edytowane przez michalbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...słyszałem że z tymi tłoczkami jest problem i że może to być wada fabryczna jednak głowy nie dam. Nie wiem jak jest w Twoim przypadku w moim tak było. Swoją droga proces odpowietrzania nie jest jakiś trudny do przeprowadzenia więc myślę że nie tu tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki forumowicze za cenne uwagi i podpowiedzi jak w prosty sposób poradzić sobie z problemami z rowerumi. Właśnie zbudowałem zestaw do odpowietrzania i odpowietrzyłem hamulce. Wszysko działa ok! śrubki baryłkowe o których piszecie, że są z nimi problemy tzn. z dostaniem ich i z uszczelnieniem połączeń zastąpiłem specjalnymi końcówkami z oringami, które nabyłem w sklepie z hydrauliką siłową w Łodzi. Wszystko szczelne nie udało się tylko dostać strzykawek z gumowymi tłoczkami. Wcześniej zrobiłem serwis Reby dual air RS i to wszystko dzięki Wam Forumowicze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich,

przeczytawszy wszystkie posty związane z tematem odpowietrzania przelewania hamulców stwierdziłem, że jednak nie warto kupować oryginalnego zestawu za chore pieniądze ( obecnie 145zł). Zakupiłem więc zestaw na allegro do odpowietrzania avidów, bardzo zmyślny, a przede wszystkim idealny za 40 parę złotych. Polecam - działa idealnie, bez kłopotu a przede wszystkim kwota nie poraża. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mimo wszystko wolałem kupić org. Raz to że w zestawie była buteleczka płynu, dwa to że były te plastiki do wkładania w zacisk jak wyjmiesz koło, mi to było potrzebne jak wiozę rower na dachu bez koła zaczepiony za widelec, kilka razy klamkę omyłkowo nacisnąłem a tak nie mam teraz z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...