Skocz do zawartości

[smarowanie] Zalety i wady olejów do łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Łańcuch to Sram PC 951 W piątek czyściłem kasete i korbe plus kółeczka przerzutek . W sobote był shake łańcucha . Smarowałem w niedziele do południa , pierwsza jazda dzisiaj o 5 rano . Grudki odpadną a po squircie brudzi coś łańcuch czy czysty jest , przy odpowiednim smarowaniu?

Edytowane przez bahamut24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni piszą ,żeby czyścić inni nie . Wolałem wyczyścić , zreszta to coś czym był nasmarowany łańcuch srama to jakaś bardzo lepka maź . Ciągnęła sie między palcami , nie chciałem większego syfu .


Jest czysty :D

Jak ja nasmarowałem to od razu czarny ślad na chusteczce , przed smarowaniem czysty :verymad:  przepękam chyba do listopada , wtedy kończę sezon i zobacze na wiosne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym (powtórzę DOKŁADNYM) czyszczeniu nie będzie śladu brudu po aplikacji squirta. BARDZO WAŻNE JEST JEDNAK ODTŁUSZCZENIE WSZYSTKICH KOMPONENTÓW - zgodnie z instrukcją.

U mnie delikatne przebarwienie (zabrudzenie) pojawia się tylko po ponownym smarowaniu łańcucha bez jego czyszczenia (szejkowania), a tylko po przetarciu szmatą. Po aplikacji tego środka nie ma potrzeby bowiem jego dogłębnego czyszczenia przy użytkowaniu w "bezbłotnych" warunkach...wystarczy wytrzeć go szmatką z nadmiaru środka smarującego i naniesieniu nowej warstwy.

 

 

Squirta dawałem po kropli na ogniwo takiej sporej

Za dużo! Zobacz sobie filmik poglądowy na stronie squirta- zresztą proszzz

 

I teraz najważniejsza informacja dla Ciebie kolego bahamut24 - (dowodząca imho rewelacyjności tego środka).

Jest oparty na pewnym rodzaju wosku, więc zdjęcie nadmiaru środka jest bezproblemowe, a sam smar nie "syfi" tak jak klasyczne smarowidła - zobacz sam i .......Łopatologicznie - krok po kroku.

Weż szmatkę bawełnianą w ręce. Przytrzymaj na łańcuchu (w zaciśniętej pięści) i obróć korbą tak aby 2-3 razy przeciągnęło cały łańcuch - i już zero grudek.

Tak samo obracając korbą oczyść kółka przerzutki (palcami zaciśnij szmatę na wolnej/widocznej części kółka), pokręć korbą - czyste kółka.

Oderwany kawałek owej szmaty (wąski a długi) wprowadź między ubrudzone zębatki kasety, parę obrotów - i też czysto.

I na koniec - ostatni raz szybko załatw łańcuch, w razie jak by grudki z kółek i kasety wpadły na łańcuch.

Teraz WG INSTRUKCJI nanieś odpowiednią ilość squirta i ciesz się czystym i cichym napędem.

Szybko i bezproblemowo masz załątwioną sprawę.

The end.... ;)

Edytowane przez ElDiablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do listy oliwek do łańcucha chciał bym dodać "Kroon oil penetrating oil + MoS2" Co prawda w mokrych warunkach szybko znika (po 70km trasie na samym końcu odczułem, że jest jakby gorzej z jazdą), ale na sucho to udało mi się ponad dwieście zrobić zanim zdecydowałem się znów nasmarować łańcuch. Dodatkowo daje on odczuwalną różnicę w gładkości smarowania w porównaniu z finishline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy a po jakim czasie (ilu km) powinienem pierwszy raz nasmarować łańcuch w nowym rowerze ? Rower będzie jeździł w 90% po asfalcie. Swoją drogą jest jakiś konkretny olej do łańcucha który sprawdzi się w takich warunkach ?

Edytowane przez stawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...