Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[licznik] Kellys KCC-09 i instrukcja do niego

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Martinuz

Martinuz

Stały bywalec

• Nowy użytkownik GZ
  • 886 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 12:26

Witam, niestety będąc debilem niechcący wyrzuciłem moją instrukcją od licznika. Więc proszę któregoś z użytkowników o sprawdzenie, jak ustawić sobie ODO po niechcącym resecie licznika. Z góry dziękuję za pomoc!
http://img228.images...age=bikebi0.jpg
Chyba więcej nie trzeba...

Reklama

Reklama
  • Google

#2 focusR

focusR

Pro

• Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 13:26

Nie ma takiej opcji.
A po co Ci ustawiać ODO? :)

#3 mortimer

mortimer

Pro

• Nowy użytkownik GZ
  • 118 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 16:57

Jak to nie ma takiej opcji jak mam ten sam licznik patrze na instrukcje i pisze jak byk!!!!

[...]po wymianie baterii wartość tę należy wgrac do pamięci komputerka- PRAWYM p. należy przejść do trybu ODO, wcisnąć LEWY p. na 2 sekundy. Następnie jeszcze raz nacisnąć PRAWY p. wybrać wartość i zatwierdzić ją LEWYM p.

Przytoczyłem fragment z instrukcji obsługi. Mam nadzieje że pomoże!! Pozdro
Dołączona grafika
Sprzęt: Kelly's Magnus '06 + korba Shimano Deore LX
Max ODO: 138km
Max V: 69,6 km/h

#4 focusR

focusR

Pro

• Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 17:39

Ale licznik 9-funkcyjny nie ma pamięci dystansu całkowitego (tabelka na 2. stronie). A instrukcja tyczy się również modelu KCC-13.

#5 Martinuz

Martinuz

Stały bywalec

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 886 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 18:20

Rotfl, mój zapamiętuje dystans całkowity :whistling: Moze to jakaś podróbka? :> Ale ma ODO. A po co chcę ODO ustawiać? Po to że niechcący mi się zresetowało licznik... I gdyby jeszcze ktoś był tak miły i podał te wartosci do ustawiania obwodu koła z ich tabelki, mam 26calowe koła opony semislick...

Edit:

Dystans dzienny i całkowity

Tyle na stronce kellys pisze o tym liczniku. Może kłamią? :>

Ale fakt faktem że to co podałeś z instrukcji nie działa na nim. Mimo ze ODO zlicza ładnie. A po prostu chciałem mieć cały dystans w liczniku, a takto mam rozbity na kilka części. Nie lubię tego.

Reklama

Reklama
  • Google

#6 mortimer

mortimer

Pro

• Nowy użytkownik GZ
  • 118 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 18:30

Nom pomyliłem sie myślałem, że pamięć ma KCC-13 a w przypadku KCC-09 możesz ja wprowadzić ręcznie. Ale widocznie nie można. Szkoda. przed wymiana baterii bede musiał zapisać sobie ODO tak dla własnej potrzeby :whistling:
EDIT: z tego co wnioskuje z tabelki musisz wbic w licznik współczynnik 2073, jak sie pomyliłem niech ktoś poprawi. Pozdro
Dołączona grafika

#7 focusR

focusR

Pro

• Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 18:34

Samo zliczanie ODO oczywiście posiada;) , ale nie pamięć, np. w razie wymiany baterii - wtedy by przepadło.
A co do wartości: dla 26" (650A) [co to jest? :huh: może ktoś wyjaśni:) ] jest podane 2073

#8 Martinuz

Martinuz

Stały bywalec

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 886 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 18:37

Dziękować :whistling: Szkoda że nie posiada pamięci. No ale cóż... tani był :blush: To niewątpliwie jego wieelka zaleta ;)

#9 mortimer

mortimer

Pro

• Nowy użytkownik GZ
  • 118 postów

Napisano 28 lipiec 2007 - 18:44

NO mnie tez teraz troche to zszokowało, bo przeciez liczniki z targu niektóre juz mają taka pamięć... Ale cóż nic nie zrobimy. Trzeba bedzie sobie zapisywać ODO.
Dołączona grafika

#10 Mad Max

Mad Max

Maniak

• Nowy użytkownik GZ
  • 412 postów

Napisano 29 lipiec 2007 - 10:51

Panowie, nie róbcie takich problemów, na drugi raz poszukajcie licznika z pamięcią :D A poza tym nie wpisujecie ODO codziennie tylko raz na rok albo jeszcze rzadziej...
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą to znaczy że jedziesz za wolno

Reklama

Reklama
  • Google

#11 Martinuz

Martinuz

Stały bywalec

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 886 postów

Napisano 29 lipiec 2007 - 11:52

po 1 - Mad Max - nikt nie robie tutaj problemów, zapytałem się i dostałem odpowiedź.
Po 2 - odo ustawiałem tylko dlatego że niechcący zresetowałem licznik
Po 3 - ten akurat był bardzo tani i ładnie mi się komponował z kokpitem :D mi naprawdę ta pamięć odo nie byłaby potrzebna gdyby nie reset z mojej głupoty.

Może będę wpisywał nawet ODO raz w życiu, ale po prostu teraz miałem taką potrzebę. I nie widzę potrzeby zmieniania licznika na taki który ma tą funkcję. Koniec tematu!

#12 emilek6

emilek6

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 1 postów

Napisano 08 kwiecień 2009 - 16:08

Witam. Może jednak ktoś mógłby zeskanować bądź zrobić zdjęcie instrukcji ;) tego licznika? Mam koła i oponki 26x2.1 i nie pamiętam jaki kod ustawić ;) Byłbym wdzięczny!

#13 dziobak82

dziobak82

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 1 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 19:07

Witam.I tak jak powyzej tez posiadam Kellys KCC-09 i zmienilem baterie gdyz stara mi wysiadla i dystans ODO szlag trafil,a niemam instrukcji,moze ktos laskawy moze mi zeskanowac i wrzucic na maila badz tutaj wkleic.To co napisal CYTAT
[...]po wymianie baterii wartość tę należy wgrac do pamięci komputerka- PRAWYM p. należy przejść do trybu ODO, wcisnąć LEWY p. na 2 sekundy. Następnie jeszcze raz nacisnąć PRAWY p. wybrać wartość i zatwierdzić ją LEWYM p. niedziala.Jak ktos moze niech pomoze

#14 QWEY564

QWEY564

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3341 postów

Napisano 16 kwiecień 2009 - 19:14

to nie jest żaden "kod" tylko obwód koła w mm... można samemu zmierzyć(najbardziej miarodajne) lub znaleźć w necie(manuale sigmy na .pdf)
Użytkownik usunięty.

#15 romisio

romisio

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 12 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 21:40

Mam wątpliwości co wpisać w polu ustawienia obwodu koła. Z tabelki w instrukcji wynika, że powinienem wpisać wartość 2237 (opona 700C x 35)

Wykonałem dwa pomiary - z obciążeniem i bez:
- przy obciążeniu roweru (po prostu na nim siedziałem) wyszło mi, że obwód koła wynosi ok. 2155.
- przy pomiarze bez obciążenie wynik był podobny do tego z tabelki.
Poradźcie...

Pozdro.

#16 romisio

romisio

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 12 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 06:44

Pomyłka wkradła się do treści:
Obwód bez obciążenia wynosi ok. 2170.

Pzdr.

#17 Seb

Seb

Świeżak

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 23 czerwiec 2009 - 09:15

Odgrzebuję temat.
Jeżeli ktoś chce ta instrukcję to mam skan PL w bardzo wysokiej rozdzielczości trochę w niektórych miejscach niewyraźne ale to wina skanera.
Pliki/KCC-13_9.rar
http://chomikuj.pl/SebaMaz
Jak ktoś chce to wrzucę na RS

#18 emer

emer

Amator

• Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 06 lipiec 2009 - 19:21

wg mnie spieprzona instrukcja i do du...szy licznik (KCC-09)

Stopera nie ma, to po pierwsze ...
A dwa - NIE DA SIĘ zrobić edycji ODO po np wymianie baterii - mimo ze instrukcja mówi ze DA SIĘ.
Natomiast wg tej "instrukcji" KCC-13 ma pamięć i mimo np wyciagnięcia baterii pamieta ODO, jak i mozna dodatkowo (jak i niby w KCC-09) edytować ODO ...
W wersji angielsko języcznej dodatkowo jest napisane , że po około 2sek powinna migać (blinking) ostatnia cyfra ODO i mozna edytować, potem przedostatnia itd ...

A prawda jest inna - NIE DA SIĘ - i gdy licznik jest wyciagniety, jak i założony (sprawdzałem)

Tyle w temacie shit KCC-09 ... :rolleyes:
Campa mix ....

#19 premier2

premier2

Master

• Mod Team
  • 2813 postów

Napisano 06 lipiec 2009 - 20:08

Hm, miałem KCC-16 i tam można było edytować ODO, na 100%. Stopera nie posiadał, odmierzał tylko czas jazdy dziennej, przy kasowaniu dystansu, kasował się czas.
A pamięci danych to on na pewno nie posiadał, więc niższe modele tym bardziej jej nie mają. Ogólnie te liczniki nie są warte pieniędzy, jakie woła za nie Kelly's.

Reklama

Reklama
  • Google

#20 Legion84

Legion84

Pro

• Użytkownik
  • 154 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 11:21

Odgrzebie troche temat - czy ktos posiada instrukcje do tego licznika? Przez przypadek wykasowalem wszystkie dane i potrzebuje od poczatku wklepac wymiar kola. Sprawa pilna.