Skocz do zawartości

[Kółeczka] Nie musicie kupować Sramowskich za 80zl


jo_jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

No tak,tylko te kółeczka (Tacx) nie są do modeli z ostatnich lat(06;07).

Różnica polega na rozstawie tych dwóch otworów w jednym z kółeczek.

Sam kupiłem je jako zamienniki i musiałem je lekko przerobić ,aby pracowały w przerzutce X-9 rocznik 07'.

Ale da rade.

Pozdrawiam.

post-100717-1206464402_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos montowal moze gorne koleczko shimano do srama? bo o ile dolne pasuje po lekkim szlifnieciu to do gornego mam lekkie obawy bo w sramowskim sruba mocujaca kolko jest tak bardziej z boku z drugiej strony sa otwory na te bolce ktore trzymaja w miejscu te blaszke ( chyba kumacie o co mi chodzi? ) a w shimano z kolei otwor na srube jest na srodku i jak by chcial zamontowac takie w sramie, byloby ono przesuniete troche w strone korby, i czy to nie ma jakiegos negatywnego wplywu na dzialanie przerzutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak kiedyś w starej 5.0. Nie zauważyłem, żeby to, że kółeczko jest trochę przesunięte, miało jakiś wpływ na działanie przerzutki.

Tak sobie teraz myślę, że może to przesunięcie nieco skompensować zastosowaniem kółeczka 10T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada to mniej wiecej tak:

 

z koleczkiem shimano:

826ad1ca339ef48cm.jpg

 

z koleczkiem orginalnym:

67be9aaa4fdffc02m.jpg

 

 

roznicy w pracy przerzutki raczej nie ma, a przynajmniej ja nie odczulem, o ta wypustke na wozku lancuch nie ociera, ale troche nieciekawie to wyglada, ale mysle ze to co zaproponowal bodziek byloby dobrym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupilem od kumpla cala przerzutke x-7, troche rozwalona ale kolka w dobrym stanie. teraz jeszcze zauwazylem, ze koleczka z tej przerzutki tez beda pasowal, no i wychodzi nieco taniej i mamy zapasowa przerzutke w razie czego ;)

 

http://allegro.pl/item345637005_przerzutka...enie_od_ss.html

 

swoja droga to ciekawe, ze tu cala przerzutka jest za 40zl, a same koleczka do x-9, ktore notabene sa takie same kosztuja 50zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...