Skocz do zawartości

[ skakanka ] jak dobrać długość...


tichy

Rekomendowane odpowiedzi

dlugosc mozna dobierac poprzez oddalanie rak od siebie jak sie skacze, ale oczywiscie to sa tylko cm.

Dopasuj sobie tak jak CI wygodnie:P

 

Tez kiedys se w to bawilem codziennie po 200-300 :) ale juz teraz tylko przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest specjalny sposób ustalania optymalnej długości skakanki. Pokazywali mi go kiedyś koledzy kulturyści - a ja, roztrzepaniec, wzięłam i zapomniałam :) ...

Toteż podłączam się pod temat - również bardzo by mi zależało na przypomnieniu tej metody. Pamiętam, że rączki skakanki brało się w ręce, sznurek przydeptywało i... no właśnie, i co?

Pozdrówko z uwagą :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem gogli i znalazłem coś takiego: http://dieta.a51.pl/sport_zdecydowac_sie_na2.htm

 

Aby dobrać odpowiednią długość skakanki, stań na niej na środku sznura i wyciągnij uchwyty do góry, powinny one sięgać aż do pachy.
następnie zajrzałem do wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Rope_%28rhythmic_gymnastics%29

 

It's length is in proportion to the size of the gymnast, the rope should, when held down by the feet, reach both of the gymnasts' armpits.
jak widać piszą to samo...

Pozdrówko sprytne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałam już dawno, więc możliwe, ze ten artykuł jest stosunkowo świeży. Nie przyszło mi o głowy spróbować po angielsku.

No, ale grunt, że już wiemy. Jutro sprawdzę, jak się do tego zalecenia ma długość mojej skakanki :)

Pozdrówko dokształcone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup z rzemyka :D Dobrze idzie a jak jestes w stanie da sie skakac tak ze jeden podskok dwa obroty - zdecydowanie bardziej meczy a skakanka sie dobrze rozpedza :P a jak skaczesz w krotkich spodenkach masz motywacje zeby nie "skuszać" bo bola :)

 

Tez kiedys se w to bawilem codziennie po 200-300 :P ale juz teraz tylko przy okazji.

Hehe nie chcem sie chwalic ale ja robie tyle samo + 0 czyli ok 2000 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

o tak skakanka to zbawienie. ostatnio do naszego klubu Ju Jitsu zakupiliśmy skakanki rzemykowe. świetna sprawa łożyska i te sprawy cięzkie fajne. najgorzej jak się skacze i obraca skośnie to boli jak o palca zahaczy. wg mnie długość skakanki dobrać pod siebie, jak nam się będzie najlepiej skakać. metoda prób i błędów. coś jak z ustawianiem siodełka w rowerku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja jak skakałem to robiłem to klatce schodowej( 4 piętro w wieżowcu) powiem że tak średnio to wyglądało co chwilę ktoś wyglądał sprawdzić co sie dzieję( społeczniaki)

wiadomo po paru razach sie przyzwyczaja, ale jakoś nie widzę siebie w tym wieku skaczącego na skakance na klatce :)

skakanka kozacka sprawa, ale tylko w domowym zaciszu tak myśle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Według mnie łatwiejsze to iść do sklepu typu castorama, praktiker, obi etc.. kupić ok. 2m sznurka nie za gruby nie za cienki (według uznania). Wybrać miejsce do skakania i metodą prób i błędów znaleźć optymalną długość tego instrumentu sportowego :D, poprzez owijanie sobie po pętli na dłoniach -skracanie lub rozwijanie z dłoni czyli przedłużanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...