Skocz do zawartości

[kaseta] Demontaż - mycie - montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Moja kaseta jeszcze wczoraj wyglądała jak kurczak w panierce z KFC - strasznie zaniedbana - wiem moja wina. Wyczyściłem dokładnie łańcuch i kasetę. Z kasetą całkiem nieźle mi poszło ale dalej to nie jest to co bym chciał - czysty łańcuch nabiera syfku z kasety (niestety nadal go tam jest sporo) po kilku obrotach korbą ;).

 

Padła tutaj sugestia do której się skłaniam - demontaż kasety - wymoczenie, wyszorowanie (w ręku nie na kole), wyszusenie i poskładanie. Powiem, że pomysł mi się bardzo podoba -ale...

 

Czy może mnie coś spotkać po tej operacji w stylu "regulacja przerzutki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej posmarować. Najlepiej smarować każdy styk metalu z metalem. Po prostu jeśli coś zacznie stukać, strzelać lub wydawać inne dźwięki to potencjalnymi źródłami są właśnie miejsca nieposmarowane. Lepiej więc zawczasu takich unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczylbym sie do wytarcia "tlusta szmatka", zeby polaczenie nie bylo suche jak pieprz.

 

Tak też uczynię.

Dzięki wszystkim za poradę.

W poniedziałek mam nadzięję otrzymać przesyłkę z narzędziami to od razu się zabiorę do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...