Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z ustawieniem pod siebie Reby Dual Air - rocznik 08.
Waże 92kg, Reba ustawiona na 100mm. Próbuję ustawić ją tak żeby SAG mieć w granicach 20mm, i coś mi nie idzie, cały czas oscyluje w graniach 26-30mm.
Dzisiaj próbowałem od 100 do 130psi w + komorze, do tego 10-15psi mniej w negatywnej i ciągle to samo. Dzisiaj jeździłem na ustawieniach 125+/115. To dało mi SAG w granicach 28mm. W dodatku wykorzystane tylko jakieś 80mm skoku (sporo szybkich zjazdów z korzeniami, uskokami itd). Dodam że przy takich ustawieniach golenia górne wystają nad uszczelkę jakieś 105-107 mm. Pompka Rock Shoxa.
Jakie ustawienia sugerujecie wypróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ponownym podłączeniu pompki mam jakieś 10psi mniej w pozytywnej i 15 w negatywnej.
Żeby była jasność -  jeśli mówimy o SAG-u to podczas pozycji "jak do jazdy" czyli z rękami na kierownicy, tak?
Przy każdym ustawieniu sprawdzam SAG 2-3 razy - różnica 2-4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przy 130psi  amor jest już prawie sztywny (a przynajmniej powinien), nawet pod ciężką osobą  ledwo pracuje, poza tym mocno obciąża to uszczelki. Pamiętaj że pompowanie do obu komór po równo powoduje skrócenie skoku od razu o jakieś 0,5cm, sprawdzone ustawienie to ok 10-15% mniej do negatywnej niż pozytywnej. Rzecz jasna pompujesz najpierw pozytywną a potem negatywną a spuszczasz w odwrotnej kolejności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napompuj mniej i zobacz jaki Sag. Boziu, pytania juz podchodza pod lamerskie. Pompka i baw sie najlepiej z kartka i olowkiem jak pamiec kiepska i patrz w wyniki. Kupilem kiedys RVLa,  ustawienie jego zajelo mi max 10 minut, i po kazdym serwisie kwesttia 1-3max podlaczen pompki /podlaczenie= pozyt. i negat./ Jak czyam, ze ludzie ustawiaja go dzien czy kilka to nie dziwie sie RSowi, ze wprowadzil SoloAir. :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz o tym nie wiedziałem że należy wychodzić z takich wartości po 50psi.
Dzisiaj nabiłem 115+/105- i SAG praktycznie został w miejscu na poziomie 28-30mm. Maksymalne ugięcia natomiast oczywiście zwiększyło się do ~87mm.
Puklus piszesz że ujemna komora na koniec, ale rozumiem że jeszcze przed sprawdzeniem SAGu?

Shotgun po co takie komentarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym u siebie przy identycznej wadze nabił w okolicach 110psi to też Sag miał bym podobny. Ja mam 140+/130- i jakoś nie mam wrażenia aby wideł był sztywny skoro nawet w lekkim terenie wykorzystuję 50/60% skoku. W trudniejszym terenie bardzo często bywa, że opaska zatrzymuje się niecałe 1,5 cm od korony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym u siebie przy identycznej wadze nabił w okolicach 110psi to też Sag miał bym podobny. Ja mam 140+/130- i jakoś nie mam wrażenia aby wideł był sztywny skoro nawet w lekkim terenie wykorzystuję 50/60% skoku. W trudniejszym terenie bardzo często bywa, że opaska zatrzymuje się niecałe 1,5 cm od korony.

 

oo widzisz beskid, czyli jednak są ludzie którzy nabijają więcej niże te 120-130psi. Z tego co czytałem to w pamięci zostawały mi nieco nieższe ciśnienia. Rozumiem że warzysz nieco ponad 9 dyszek?

Jutro spróbuję z takim ustawieniem.

Edit

Sprawdziłem teraz że przy napompowanej tylko pozytywnej komorze golenia górne wystają jakieś 107mm (skok ustawiony na 100), ale przy spuszczonym powietrzu z obu komór zostaje jeszcze jakieś 15mm, czyli wychodzi na to że tak naprawdę do wykorzystania jest jakieś 90mm skoku. Czyli te wartości SAGu w okolicahc 30mm to już ponad 30%.

jak jest u was z tym skokiem rzeczywistym?

Edytowane przez marcin1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoją Rebą. Podczas jazdy w terenie z lewej goleni wypadła uszczelka pyłowo-olejowa. Amortyzator zaczął stopniowo tracić skok i po czasie opadł prawie do zera. Co może być tego przyczyną? Amortyzator jest nowy i ma przejechane ok. 1200 km. Ciśnienie w komorze pozytywnej jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...