Skocz do zawartości

[rower] komunijny Jaki ?


QuQłA

Rekomendowane odpowiedzi

No to ładnie. Mój syn nie startuje w zawodach, jedynie gra w tenisa, stąd może mocne ręce  :icon_cool:

Prawda jest taka, że jeśli dzieci by sobie nie radziły z tymi manetkami, to by firmy ich nie montowały masowo. Montują je, bo są najbardziej intuicyjne dla dzieciaków i w miarę łatwe w obsłudze, a dla firm są tanie w aplikacji. To jest standard w firmowych rowerach dziecięcych z kołami 24mm. 

Pewnie przy sportowym zacięciu trzeba wymienić manetki, ale w 90% przypadków gripshifty w takich rowerach są bardzo dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli jak widać problem z manetkami może nie wystąpić. Polecam po prostu tą jedną rzecz sprawdzić na żywo w sklepie.

 

 

Pewnie przy sportowym zacięciu trzeba wymienić manetki, ale w 90% przypadków gripshifty w takich rowerach są bardzo dobre. 

 

I jeszcze opony, przerzutki, amortyzator, pedały, klocki w hamulcach :). A jeszcze rower musiał być biały i być Meridą z damską ramą. Pozostało mi albo usiąść i płakać albo kupić używany :). Tylko dla siebie kupuje się inaczej niż na prezent, więc to całkiem off-topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bezsensu dzieciakowi w tym wieku ładować w osprzęt. I tak nie będzie szalał by zakatować nawet sisa. To samo się tyczy ramy która w tym przedziale cenowym będzie zawsze stalowa. Przecież to jest rower tylko na te 3 lata.

też tak uważam..............w tym wieku nie potrzebny dziecku nie wiem jak dobry rower bo i tak go zniszczy..niech uczy się jazdy na rowerze a nie mieć lepszy rower od kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał rower na kołach 26 cali i małej ramie 13 góra 15 cali męska lub damska góra 16. widelec przedni sztywny. Na alle.. czasami można fajnie trafić widziałem Konę i Stevensa za 350 zł, terez jest Univega.

Mała rama na 26 calowych kołach jest do opanowania przez dziecko 10 letnie. Moja córka dostała rower na takich kołach i stalowej ramie 38cm i sobie z nim fajnie radziła. Był to rower złozony przez mnie z częsi nowych i używanych wyszedł ok 800zł.

Co do manetek obrotowych to one sa łatwiejsze do opanowania przez dziecko. Wcześniej córka miała Revoshifty na tył i nie miało problemów ze zmianą biegów. W rowerze komunijnym dałem klamkomanetki Shimano 3 x 8 i zaczęło się mieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie by było faktycznie zakupić na 26 kołach ale jest pewien problem. Mianowicie z racji pewnych eksperymentów w szkolnictwie dzieci są w bardzo różnym wieku kiedy ten ich wielki dzień nadejdzie. Jeden ma niecałe 8 lat i 128-135 cm wzrostu a drugie dziecko już ukończone 10 lat  i 150cm wzrostu. 

Jak już ktoś wspomniał tu rozsądnie ważny jest wzrost i możliwości dziecka a przede wszystkim zdrowy rozsądek a nie WOW! Inne czasy teraz mamy i nie można liczyć na to iż podarowany rower będzie używany prze kolejnych parę lat lub na zawsze. Jak dla mnie i po doświadczeniach z nie jednej komunii ważny jest sam fakt jazdy na rowerze i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.  Twoje dziecko sobie z nimi nie radzi. 

 

A ja kilka postów wyżej prosiłam o pomoc w wyborze spomiędzy 3 modeli. Informuję tylko, że kupiłam grand trixx od krossa za 484 zł (w tym wysyłka), więc nie była to duża inwestycja. 20 cali, bez przerzutek, prosty, nie ma co w nim zepsuć :-) . Liczę, że dziecko rok, a może nawet 2 sezony pojeździ, a potem dostanie coś bardziej skomplikowanego. Syn teraz ma 7 l, 128 cm wzorstu, ale chudy jest, drobnej budowy. 24 cale stanowczo za duży w tym momencie, może by dał radę jeździć ale po co ma się dzieciak męczyć.

 I podpięłam się pod wypowiedź, którą cytuję niechcąco. Przepraszam

145552053_1_644x461_rower-kross-grand-tr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem i ja się poradzić co do wyboru roweru.

Co do wymiarów chłopaka: 146cm wzrostu, noga 65cm, niecałe 9 lat.

Przeznaczenie, to głównie lekki teren, polne drogi z błotem, asfalt.

 

Obecnie ma makrokesza 20" i w sumie spisywał się ok przez 2 lata, poza chińskimi przerzutkami.

Robiłem parę przymiarek i wychodzi, że koła na teraz (3-4 lata) to 24" oraz chciałbym obrotowe manetki.

 

Teraz przyglądam się trzem rowerom, które w zasadzie mają identyczny osprzęt (i kosztują około 660 pln):

Rockrider z Decathlonu RR 6.0 520 FS

http://www.decathlon.pl/rower-dla-dzieci-24-rockrider-520-fs-id_8191843.html

Przy przymiarce, mieści się nad ramą, ale z siodełka tylko palcami, więc trochę się zastanawiam, czy nie jest za duży oraz waga.

 

Romet Rambler 24

http://www.allegro.pl/rowery-rower-gorski-romet-rambler-24-alu-komunia-i5176386270.html

Na plus (?) aluminiowa rama

 

Kands Lorenzo

http://allegro.pl/kands-lorenzo-2015-kola24-rower-dla-dziecka-7-13-i5188392784.html

Mam obawy co do wagi oraz lakierowania (sam mam Lazaro)

 

W trakcie poszukiwań natknąłem się jeszcze na

KROSS LEVEL Replica, który jest droższy o ponad 300, ale ma jednak zdecydowanie lepszy osprzęt no i fajną wagę. No i żona ma KROSSa więc argument na plus :)

http://allegro.pl/rower-kross-level-replica-junior-24-promocja-i5194596300.html

 

Zakładam, że nie chcę wydawać zbyt dużo kasy (kiedyś były Wigry i starczały, ja miałem jakiegoś Rometa z ramą), jeśli już to coś porządniejszego za 3-4 lata, ale rozważę każdą propozycję.

 

Proszę o pomoc, ewentualnie inne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy Rockridera od Bitvin  junior 5.2 ,czarno pomarańczowyi jest genialny. Ma go też syn brata. Z tego co widzę jednak na ten rok rozmienili kolor na czerwony. Dokupiłam błotniki, i stopkę no i już po pierwszym sezonie musieliśmy wymienić oponę bo młody hamował jak opętany i ogólnie rower naprawdę dostaje w kość a nic się nie psuje.

Inna rzecz to fakt iż na następny sezon to raczej mu będzie za mały. Teraz ma 143cm i już kombinuje jak dostać w spadku mój. Polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, od kilku dni siedzę i czytam, aż mnie juz głowa boli. Nie jestem znawcą rowerów, a zbliża się nieuchronnie komunia mojego pierworodnego :). Upatrzyliśmy sobie 2 rowery: Kross Hexagon X2,http://www.kross.pl/pl/mtb-26/hexagon-x2 Kellys Viper 10 http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2015/gorskie/hardtail-26/viper-10-black-fire/black#.VRLvKuHrzW4(ewentualnie Viper 30)http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2015/gorskie/hardtail-26/viper-30-black-lime/black#.VRLwleHrzW4

 

Zdaje sobie sprawę, że Viper 30 jest najdroższy i moze najlepszy ale czy dla 10 latka ??? Z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie:

Czy syn się przymierzał do tych rowerów? Dla bezpieczeństwa powinien mieć długość nogi min. 72-75cm, bo tyle ma rama w miejscu zeskoku z siodła.

Pytanie nr 2: Na jak długo ma być ten rower? Jak na 2-3 lata, to najtańszy, bo osprzęt jest w zasadzie porównywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1: dzisiaj jeździł na kellysie viper10 i przy zejściu stojąc na palcach tragedii nie było. Gorzej bo przy próbie hamowania jakoś tak nie dosięga do manetki. Nie wiem jak to opisać. Krossa w jego rozmiarze xs w sklepie nie mieli. Kross ma mniejszą ramę to byłby na teraz lepszy. Pytanie 2: na jak najdłużej bo młodszy syn ma dopiero 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki portfel takie możliwości.

Jeżeli syn będzie jeździł po podwórku z chłopakami to czy ja wiem ?

Warto wydawać 1300-1600zł na rowerek z kiepskim (w przypadku Krossa) i średnim (w przypadku Kellysa) osprzętem ?

Poszukaj czegoś w granicach 1000-1100zł, a różnicy dzieciak nie zauważy.

Oczywiście jeżeli zapraszasz go na przejażdżki po 20-30km na raz to już warto wyłożyć nieco sianka i tego Kellysa zabrać po uprzedniej wymianie manetek tak aby mu pasowały.

 

PS. z tymi manetkami to też mój 9 latek miał problem bo w Romecie Rambler 1.0 LTD dziwnie mu się hamowało. Musiał ostro nadgarstek do przodu/góry unośić aby palcami zagarnąć manetkę. Przy nagłych sytuacjach sobie nie wyobrażam.

 

Ma Grand Rock 400 i za te pieniądze ciężko o lepszy rower dla dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie jeżdzimy, weekendowo po jakieś 20-40 km max dziennie. Wycieczki w wakacje nad morzem po 30-40 km dziennie. Rower bedzie gdzieś min. na 3 lata........i tak pewnie zostanie w rodzinie dla młodszego syna. W granicach 1000 - 1100 to co nowego można wyrwać ?. Romet Rambler mi jakoś  nie leży na żywo wygląda dość tandetnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,prośbę mam do forumowiczów o podzielenie się doświadczeniami w kwesti tzw. rowerów komunijnych.Nie chciałbym popełnić błędu przy zakupie roweru dla pierwszej wnuczki ,której kupiliśmy rower za duży,za ciężki i który rdzewieje na balkonie.Druga wnuczka ma w tym roku komunię chce mieć rower (obecny jest zdecydowanie za mały),ma obecnie  140 cm wzrostu.Skłaniam się do zakupu roweru na kołach 24''.Ale w sklepie radzono aby wziąć na kołach 26'',że sobie poradzi.Jak uważacie ,jeżeli nie ''westrzeli ''ze wzrostem ponad przeciętnie ,to do jakiego wieku lub do jakiego wzrostu może spokojnie jeżdzić na 24''.Priorytetem jest waga ,musi być rama alu ,osprzęt raczej mniej istotny ,na pewno sztywniak,suport gwintowany,proszę o ewentualne propozycje gotowych rowerów ,cena około 1200 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko tez sobie "poradzi" na 24" przy wzroscie 122 ale jezdzi na 20" bo jest mu wygodnie (a na 24" to wisial a nie siedzial). Takze jedyne wyjscie to przymierzyc dziecko do roweru i nie traktowac na zasadzie "poradzi sobie" tylko jak chcecie zeby jezdzila to musi byc jej wygodnie. Chyba ze kupicie na wyrost. Ale nie dziwcie sie, ze rower potem stoi na balkonie nieuzywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na rowery 24'' mam wrażenie że mogłaby jeżdzić nawet w szkole gimnazjalnej.Jeżeli rower okazałby się za krótki można pokombinować siedzeniem i mostkiem . Problemem może być korba które w rowerach 24'' są krótkie a gdybym chciał wymienić na jakieś z wyższej grupy to najkrótsze mogą okazać się niebezpiecznie za nisko ziemi .Czy moje przemyślenia są słuszne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po koniecznych pomiarach, przymiarkach już wiemy co potrzebujemy (tzn. mój syn). Rower dla dziecka, chłopak, 9lat, 132cm wzrostu.

 

Czego szukamy ?

- koła 24 cale

- rozmiar ramy MAX. 13'' (długość rurki podsiodłowej max. 32cm)

- przerzutki TYLKO tradycyjne indeksowane. Żadnych gripshiftów. Młody ma złe doświadczenia z tanim modelem "kręconych biegów"

- rama z aluminium

- cena: MAX. 1000zł.

 

Co moglibyście polecić biorąc pod uwagę powyższe założenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...