Skocz do zawartości

[Lemondka] na długie trasy. Gdzie kupić ?


ATT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w tym sezonie mam zamiar pokonywac takze dlugie trasy okolo 200km. w zwiazku z tym planuje zakup lemondki :) niestety oferta w polskich sklepach internetowych jest bardzo mala i trudno znalezc cos dobrego. mozecie polecic mi jakis dobry model w granicach 150zl :?: z gory dzieki za odpowiedz. pozdro dla wszystkich forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

szukalem kilka lat temu i takiej coby mi odpowiadala nie znalazlem. w ogole ciezko bylo gdzies spotkac taki osprzet, a jak juz byl to badziewie straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cis-moll

Cześć! Ja mam od tego tygodnia lemondkę (leżak, kierownicę triathlonową czy jak tam kto woli) i chciałem zapytać jak Waszym zdaniem sprawdza się ona na wyprawach po trzy tysiące kilometrów. Denerwuje mnie ciąglę wyprostostowana pozycja na crossie, więc sobie ją fundnąłem. Problemu z zakupem nie ma, w każdym porządnym sklepie to jest. Różne modle można pooglądać na czeskich stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie lemondka jest extra patentem na dlugie trasy ;) do tej pory jezdzilem bez i zazwyczaj juz ktoregos dnia jazdy z rzedu nie wiedzialem co ze soba zrobic i jaka przyjac pozycja na rowerze bo bylo niewygodnie, mam nadzieje ze jak kupie lemondke to bedzie lepiej... :P i jeszcze pytanko cis-moll jaki masz model lemondki? i jak ja oceniasz? i ile dales? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cis-moll

Szczerze mówiąc nie wiem ile to kosztowało i jaki to jest model - to był prezent urodzinowy :wink:

Na 99% to jest JD-802

 

No właśnie niektórzy marudzą, że po 1000km ma się ochotę ten leżak wywalić. Bo niby zawadza, jest ciężki itd.. Nie zrobiłem jeszcze na nim 1000km więc chciałem zapytać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Temat trochę stary ale skoro sezon się zaczyna odnowię go trochę.

Od roku mam lemondkę Tranz-Xa i ma ona trochę wad. Największa to wykonanie - jest trochę tandetna (ale za cenę 70-80 zł to jest super). Po drugie - waga jest dość ciężka. I po trzecie chyba to zbyt mała możliwość regulacji. Zalety? No cóż cena i WYGODA. Ja używam lemondki na zjazdach i prostych drogach gdzie faktycznie jak się dłużej jedzie opierając ciężar na dłoniach to zaczynają one boleć, wtedy jest lemondka, ale jak się za długo jedzie na lemondce to zaczyna coś innego boleć.

 

Myślę nad tym tematem w tem sposób:

1) Lemondka + rogi + kierownica to najlepszy zestaw kierowniczy do turystyki.

2) Dobrze jest znaleźć lemondkę mocowaną nad kierownicą (Tranz-X), lub na wysokości kierownicy (Easton Aero Clip-On). Lemondki mocowane pod kierownicą (Ritchey AeroBar) mogą zawadzać o linki przerzute i hamulców (czy nie?)

3) W polsce jest strasznie mały wybór takich akcesoriów :-( Chyba obecnie najlepszy wybór to Tranz-X <- cena około 80 zł. Później jest duża przerwa i profesjonalne lemondki triathlonowe :-( Czyli cena 350 w zwyż. Ostatnio szukałem czegoś lepszego niż JD-801/802 i wydaje się że najtańsza dostępna w polsce lemondka to Ritchey ( http://www.bikeoholic.com/product_info.php...products_id=613 ). Później zaczynająsię ceny koło 500 zł :-(

 

Szukam jeszcze w innych sklepach. Znalazłem w ofercie Harfa-Harryson lemondkę BBB AeroBar BH-505 ale nie wiem jaka jest jej cena.

 

Macie może jakieś informacje czy można znaleźć coś w cenie do 300 zł co jest dobrze wykonane? Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Stary temat, wiem, ale nie chciałem zakładać następnego o podobnym tytule;)

Wypatrzyłem sobie właśnie tą lemondkę o której większość osób pisze:

http://www.allegro.pl/item403232087_podpor...k_lemondka.html

 

Tyle że mam pewne wątpliwości...

Otóż zazwyczaj nie robię na raz więcej niż 100km, a mój codzienny trening (pon-pt) polega na przejechaniu 32km po asfalcie w godzinę na moim kellysie^^

Czy na tak krótkie trasy warto kupować lemondkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja z Lemondem doświadczenie bardziej czasowe

i wiem, że to znacznie poprawia osiągi, prędkości średnie. Niestety na lemondzie nie wstaniesz w pedały i bardzo trudno się skręca-podczas tych czynności lepiej zmienić chwyt

a i jeszcze jedno :D na lemondzie jeździ się jak lekkie kamikadze- raz, że zakręty dwa czas zmiany chwytu na taki umożliwiający hamowanie jest niemiłosiernie długi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i pozdrawiam wszystkich.

Ja się ostatnio napaliłem na leżak chociażby dla urozmaicenia pozycji, poza tym fajnie wygląda, ale uświadomilem sobie ze moze mi zabraknac miejsca na kierownicy na licznik, pulsometr a juz na pewno GPS w przyszlosci. Jak widać na tych zdjęciach

http://allegro.pl/item400894659__lezak_lem..._802_640g_.html

urzadzonka umieszczone obok lemondki zasloniete zostana przez rece. Gdyby mozna bylo w srodku zamontowac na jakiejs poprzeczce czy cus. Ciekawi mnie jak Wy radzicie sobie z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na lemondzie nie wstaniesz w pedały i bardzo trudno się skręca-podczas tych czynności lepiej zmienić chwyt a i jeszcze jedno na lemondzie jeździ się jak lekkie kamikadze- raz, że zakręty dwa czas zmiany chwytu na taki umożliwiający hamowanie jest niemiłosiernie długi

 

I to jest własnie problem. Z tych powodów lemondka jest raczej niewarta świeczki. Lepszym rozwiązaniem wydaje się kierownica baranek. Mnogość chwytów znaczna, w najbardziej pochylonej pozycji bez trudu można hamować, miejsca na akcesoria nie zabraknie, a i masa ze wszystkim mniejsza niż prostej kierownicy i lemondki. Tylko ze to większa inwestycja, bo jeszcze klamkomanetki, reduktory do hamulców...

 

Zaznaczam, że to, co powyżej nie było sprawdzane przeze mnie, tylko przez kumpla, ale on tak jeździ na wyprawy i bardzo sobie chwali. Ja póki co się nie zdecydowałem, może jak będę składał nowy bike od zera :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...