Skocz do zawartości

[wiggle] Ostrożnie z płatnościami przez kartę


batu89

Rekomendowane odpowiedzi

batu89 - u mnie też kasę pobrali praktycznie od razu, więc masz rację - ich wewnętrzny system nie ma żadnego guzika typu "pobierz płatność", ewentualnie ktoś tam siedzi i klika jak leci.

 

Chodzi o ten rower? http://www.wiggle.co.uk/eddy-merckx-eeklo-70-2016-cyclocross-bike/

BTW - mój sprzęt testował i pakował Polak ;) Wyregulowany był tak średnio, zarówno napęd jak i koła. W porównaniu do PL zostało mi 2 tys. złotych w kieszeni, a to wiele wybacza.

 

Ja wybrałem szose endurance na disc i ultegra. Mourenx 69. Poprzednio miałem EMX525 i jestem bardzo zadowolony z tego roweru. Po kontuzji jednak coś bardziej w stylu endurance szukałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
A w dzisiejszych czasach przelewy powyżej 10k zł są rejestrowane i przekazywane do US

 

 

... ale Polskiego US... Rezydenta płacacego podatki Elżbiecie gila to koncertowo.

 

Co zasię tyczy stanów magazynowych... Kilka razy mi się zdarzyło, nawet niedawno na samej końcówce roku, że w sklepie o wiele mniejszym niz Wiggle okazało się, że towar widniejący "in stock" niestey był wyjszły.

 

Errare humanum esto...

 

Irytujace, storpedowało to moje i nie tylko moje plany ale nie spowoduje to że przestane kupować w interenetach.

 

Ot pech... Dla mnie to szczęście, że nie trafia mnie żadne bankowe złodziejstwo, gdyż jestem tutaj na miejscu i rozliczam się w walucie lokalnej...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A w dzisiejszych czasach przelewy powyżej 10k zł są rejestrowane i przekazywane do US więc wolałem bezpośrednio.
 

 

Tak dla sprostowanie to jest to kwota 15k euro. Czasami 10k ale także euro. I nie chodzi tu tylko o pojedynczy przelew bo może to też być seria mniejszych :D Nie wiem tylko dokładnie jakie są limity czasowe, zakładam że miesięczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lynx78

 

Masz niepełną rację. Ta sytuacja, czyli "lecenie w kule" sprzedawcy jest podstawą charge backu. Przynajmniej na mojej kredytówce. Oszustwo to tylko jeden z przypadków. Między innymi dlatego w polskich biurach podróży tak ciężko z płatnościami kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak Chargeback , jakoszczedzacpieniadze.pl/chargeback-reklamacja-platnosci-karta

 

I nie ma się co zagłębiać w regulaminy sklepów czy inne pierdoły poruszone w tym temacie,  zglaszasz niewywiazanie sie strony z transakcji i czekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale sklep odpowie "towar został uszkodzony w czasie pakowani" i nic nie zrobisz.

 

Chargeback działa poprawnie, ale jeśli płatności są dokonywane w tej samej walucie. Kosztów przewalutowania NIKT Ci nie zwróci, no chyba, że wytyczysz im sprawę sądową, ale i tam marne szanse.

 

Kilka dni temu otrzymałem przelew z zagranicy 26 EUR i pobrało mi 1,5euro "kosztów obsługi przelewu".  Dodatkowo przeliczy mi te 26eur po jakimś niskim kursie to zostanie mi tyle co nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chargeback działa poprawnie, ale jeśli płatności są dokonywane w tej samej walucie. Kosztów przewalutowania NIKT Ci nie zwróci, no chyba, że wytyczysz im sprawę sądową, ale i tam marne szanse.

 

 

Próbowales czy tylko tak gdybasz ? Transakcje przy CHARGEBACK sa ANULOWANE, a nie sa to dwie transacje pt płatnośc i zwrot jak próbuja wciskać tu niektórzy - transakcje od kórych mozna pobierać prowizje, SPREADy itp

 

Chargeback to operacja załatwiana przez wystawce karty a nie bank.

 

Później się ludzie dziwią czemu Frankowicze robią tyle szumu, i że  ktoś ich może oszukał, a Frankowicz albo  nie czytał (grupa Baranów),   co podpisuje,     albo czytał (grupa Cwaniaków co to chciała płacic mniejsze odsety niz w PLNach i miała głownie na celu wylewarowanie zdolnosci kredytowej) i teraz rznie głupa, że nie widział ze kurs może się zmienić i  czuje się oszukany ;-P

 

EDYTA:

Dla pełnego zobrazowania sprawy podam przykład jak ten jeden z opisanych tu:

https://www.mbank.pl/forum/watek,826373,visa-chargeback-jak-to-dziala-w-mbanku,1.html

 

Czyli nielegalne wykorzystanie karty przez nieupoważnioną osobę za granicą, jak w linku, "Ktoś dokonał pięciu transakcji we Włoszech (w euro) na łączną kwotę około 2400 zł." - Zagadka, czy tu oddali całosc kwoty pobranej z karty ? czy moze potracili za jakies prowizje czy przewalutowania ? ;-))

 

ps.

Polecam kupujacym w sieci Virtualne karty kredytowe, bardzo fajnie to dziala w ING, posiadanie karty jest bezplatne, placi sie raz za jej wystwienie, karta ma oddzielny rachunek, na ktorym trzymamy kase tylko w momencie zakupów, wiec nie ma ryzyka ze ktos bedzie sobie robił na niej zakupy bez naszej wiedzy. Wiec włoski case nie zadziała.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chargeback działa w przypadku kradzieży karty, oszustwa itp, tutaj jest zrobiona prawidłowo płatność + zwrot.

Panowie bez jaj prosze. Czytac a nie wymyslac, zgadywac itd. regulamin jest prosty jak cep.

 

https://www.mbank.pl/pomoc/info/karty/usluga-chargeback.html

 

Nawet jak biura podrózy padały to mowili, że najlepiej placic karta, bo bez problemu kilen otrzyma zwrot kasy, w  przypadku kazdej innej platnosci nie jest to trywialne, a moze byc tez niemozliwe odzyskanie pełnej kwoty...

 

Juz steszcze, bo moza za duzo tresci i bufory poprzepelnia:

Kiedy bank może skorzystać z procedury chargeback?...\

  • ...
  • opłacona przy użyciu karty usługa lub produkt nie zostały dostarczone
  • ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie bez jaj prosze. Czytac a nie wymyslac, zgadywac itd. regulamin jest prosty jak cep.

 

Czytałeś treść tego regulaminu?

 

Chodzi w nim o to, że bank pomaga odzyskać pieniądze, których sklep nie chce zwrócić itp.

 

W przypadku opisywanej tutaj sprawy, sklep pieniądze zwrócił, a autor ma pretensję do sklepu wiggle, że nie zwrócili mu kosztów przewalutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytałeś treść tego regulaminu? Chodzi w nim o to, że bank pomaga odzyskać pieniądze, których sklep nie chce zwrócić itp. W przypadku opisywanej tutaj sprawy, sklep pieniądze zwrócił, a autor ma pretensję do sklepu wiggle, że nie zwrócili mu kosztów przewalutowania.

 

Nie jest dla mnei jasne czy autor watku dostał zwrot kasy, niech potwiedzi i niech napisze w jaki sposób.

JEsli nawet dostał kase, to jakims boczniakiem od wiggle, i zfrajerzył ;-))) Mogł skorzystac z chargebacka i dostałby tyle ile wydał.....;-)) z reszta dalej ma taka mozliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
czy na rower zakładasz spódnicę

 

Grzeszysz ignorancją...

 

To się nazywa kilt. Nie pytaj o "spódnicę" przy Szkotach jeśli cenisz aktualny wygląd swojej facjaty...

 

 

 

paypal.

 

 

To akurat słaba porada. Paypal w większosci wypadków ma jeszcze bardziej bandyckie stawki niż większość banków.

 

Najkorzystniej wychodza serwisy walutowe w guście TransferWise itp...

 

 

 

z reszta dalej ma taka mozliwosc.

 

Sądzę że wątpię, gdyż jak napisał kasę dostał już z powrotem.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklęcie "czardżbek" trzeba było wymawiać zaraz po leceniu w kulki.

 

Czysto teoretycznie rzecz biorąc ten rower Merckxa jest rzeczą oznaczoną co do gatunku. Sklep nadal jest zobowiązany go dostarczyć, jak potwierdził zamówienie. Co do kosztów przewalutowań, prowizji itp. to w całości odpowiada za to strona winna braku realizacji umowy. Nazywa się to odszkodowaniem za ujemny interes umowny. Włączamy program "Onion Warrior" i walczymy. :)

 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ujemny_interes_umowny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...