Skocz do zawartości

[Zlot Jednobiegowy] Singlova 2017 - czyli 2-gi Piknik Jednobiegowy w Kraju (23-25.06.2017)


maciejas

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też dopiszcie ;)

 

W kwestii warunków uczestnictwa - już tłumaczę i objaśniam. Na pewno ja nie mam zamiaru nikomu dawać pyskostrzałów, bo to nie w mojej naturze. Ale...

 

Uczestnictwo w zlocie jest dobrowolne. Jeśli już się pan / pani zdecyduje to będziemy prosić o respektowanie charakteru zlotu i poniższych warunków uczestnictwa. Zlot jest dla osób, którzy chcą z własnej nieprzymuszonej woli dokonać redukcji technicznej w swoim rowerze pozbawiając go możliwości zmiany przełożeń napędu i w ten sposób doświadczać jazdy pozbawionej zbędnych przeszkadzaczy. Ten kto jeździ na singlu - wie i nie trzeba tłumaczyć. Ten kto chce spróbować - zapraszamy, ale wymagamy minimum wysiłku w kwestii przygotowania roweru.

 

Ponieważ spodziewałem się pytań o zawartość cukru w cukrze - przygotowałem też krótki formalny regulamin uczestnictwa:

1. Warunkiem uczestnictwa jest przejazd rajdu na rowerze jedno-biegowym, to jest takim, w którym technicznie niemożliwa jest zmiana przełożeń w czasie jazdy lub postoju bez użycia narzędzi. 
2. W sytuacjach wyjątkowych i losowych organizator zastrzega sobie możliwość dopuszczenia do rajdu uczestnika na innych zasadach.
3. Organizator zastrzega sobie możliwość "usinglowienia" roweru uczestnika poprzez wykonanie prostych prac adaptacyjnych, na przykład demontażu komponentów, unieruchomienie wózka przerzutki, oklejenie wielotrybu, i tym podobne.
 
Sytuacje wyjątkowe / losowe proszę zgłaszać do mła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42/16 to jest ideolo miejsko-szosowe.

Niestety nie pamiętam zębatek na Jurę ale wyszło trochę poniżej 2:1.

Było twardo ale musieliśmy dojechać na tym z Krakowa. Niemniej jednak jak piachu nie będzie to przełożenia poniżej 2:1 powinny wystarczyć.

Ja lokalnie lubię 2.3:1 ale to na "lekko pagórkowaty" teren daje radę.

No i w fullu ciężko docisnąć na za twardym przełożeniu bo będzie bujało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

42/16 to jest ideolo miejsko-szosowe.

 

Nie zgodzę się. Dla mnie idealnym rozwiazniem do tego typu zastosowań było 50x18 lub 49x17

 

W teren aktualnie 34x21 w Romanie i 33x21 w Kocinie. W cyklu przełajowym 38x16 to minimum i to nawet chyba dla takiego cyborga jak Itr :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Nie zgodzę się. Dla mnie idealnym rozwiazniem do tego typu zastosowań było 50x18 lub 49x17

Nie zgodzę się. Dla mnie idealnym rozwiązaniem jest obecne - 52x17. Było "18" ale wydawało się minimalnie za miękko  :devil: 

I tak możemy do usranej śmierci.... a teren i tak pokazuje ostatecznie kto co.

Co i tak NIE MA ŻADNEGO ZNACZENIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać "dla mnie".
Bo po paru latach i kilku różnych przełożeniach dotarłem do takich wniosków.

Ale jak słusznie zostało stwierdzone - teren to inna para kaloszy.

I niezależnie od przełożenia jak nie ma się ciągu jak @Ivan albo @itr to nic nie pomoże :)

 

PS. "Singlowa" to najlepsze miejsce aby przy kubku zielonej herbaty albo butelce dobrego piwa dyskutować nad wyższością/niższością/równością 42/16 nad 50/18

PPS. Ktoś chce deseczkę do otwierania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wigilia jakaś, Mike piszesz ludzkim głosem ;)

 

39/16 w przelaju wokół stolicy nadawało się, ale męczy. 34/17 w Jurze też było mało bo był piach.

32/16 w 29" daje rade ale na zmarszczkach czy w xc hemorojdy siagają wielkości melona.

wydaje mi się że 32/17 albo na 18, dla harta na 16 przy 29" nadaje się na Bydgoszcz. Piony i tak dla pchaczy, a Mariola na singlu robi sowe. Ile zębów ma Mariola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariola ma cohones większe niż my wszyscy, tu ilość zębów nie ma nic do rzeczy. 

 

 

PS. "Singlowa" to najlepsze miejsce aby przy kubku zielonej herbaty albo butelce dobrego piwa dyskutować nad wyższością/niższością/równością 42/16 nad 50/18

 

 

Mike, to jest dokładnie ostatnia rzecz o jakiej  (mam nadzieję) będziemy dyskutować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @anarchy (dziękuję) i wsparciu adminów (dziękuję) uzyskałem nadludzkie moce, dzięki czemu w pierwszym poście będę uaktualniać na bieżąco informacje i listę obecności. 

 

Aktualna lista uczestników (kopiujcie w swoich postach listę i dopisujcie się kolejno) + organizatorzy
1. Ivan_MTB          (pt / sb / nd / +)      
2. Yarr                   (pt* / sb / nd)      pt niepewny
3. + Mariola            (pt* / sb / nd)      pt niepewny
4. MikeSkywalker  (sb / nd)      
5. Rysz                  (pt* / sb / nd)      pt niepewny
6. IBNZ                  (pt / sb / nd )  
7. Tomek21001     (pt / sb / nd)      
8. + Lepsza Połowa  (pt / sb / nd)      
+ akkwlsk               (sb / nd)      wyjazd niepewny
+ Piotrekrower        (?)             wyjazd 
 
@Itr, @anarchy - proszę się nie ociągać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja się nie ociągam. Za szybko padają tu decyzje i zamykana jest lista a jeszcze nie wiem kiedy dziadki mogą wziąć dzieci do siebie, kiedy syn ma obóz itd Do tego dochodzą "twarde" daty u Prezesowej w biurze (dziesiąty, dwudziesty piąty każdego miesiąca itd) i może się okazać, że w ten pierwszy cudowny weekend wakacji ja już będę z dziećmi w pociągu, trasie lub samolocie (i to jest ta niezręczna sytuacja gdy człowiek nie wie czy może się oficjalnie cieszyć czy smucić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pytających o ubiegowienie okołobydgoskie - na grudniowych przeszpiegach jechałem na 34:18 i nie narzekałem, choć były momenty gdy załaczałem singlowybiegtrzeci, zwany potocznie "Butem" ;)

 

EDit: balony 29+

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wyłonię jako "obserwator". Na ten moment singla mam tym tylko mieszczucha, który się nie nada.. ale po głowie chodzi pomysł na ujednobiegowienie drugiego roweru.. Więc jakbym się z tym wyjajczył, a będzie jeszcze szansa dołączyć - wtedy się odezwę.

Piona za chęć organizacji! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byd jest cudowna. Jak się mi uda to będę, bez 100%wej deklaracji, lista rezerwowa wyluzowana, z własnym awaryjnie noclegiem na mieście, więc do końca mogę mieć szansę dołączyć !

 


:) :) :) Noclegi awaryjne, głównie dla dziewczyn, w Samociążku, czyli autopregnancja wliczona w cenę, do tego portal teleportacji do wieży na Wielkiej Sowie.. :) :)

https://lh3.googleusercontent.com/oQuSPKsLppKytO_zOYOSkQE3Lr8gBcHwEAb7Hl_AkEUrwGb-OFvMzBGRCECzP9nLiMZp9Ht_dtf5G4dyxzVT2bmMrFtVRr7CD1WyoF5Qr-8Op639KibxXFYWuICpS8DhFga_hQ=w968-h645-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Idealny teren dla przełajek,singli,baranków,sztywnych widelców itd. Nawet rowery nie przeszkadzają w zabawie. Szkoda,że piachu skromnie. Na wydmach można spokojnie sturlać się razem z rowerem (albo obok) ....tutaj trochę drzew.

 

:thumbsup:

No to ty jedziesz na wydmy a my do bydzi a potem napiszemy sobie na forum jak było fajnie i wszyscy będą zachwyceni.  :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...